Регламент дванадцятого Одеського Міжнародного Кінофестивалю

Редакція діє з «09» лютого 2021 року

I. Загальні положення, завдання та визначення термінів

1.1. Одеський міжнародний кінофестиваль (далі також – Кінофестиваль) створений з метою підтримки та розвитку кінематографічного мистецтва і кіноіндустрії в Україні, а також представлення глядачам українських і світових фільмів високої художньої якості.

1.2. Засновником і організатором Кінофестивалю виступає Товариство з обмеженою відповідальністю «УКРАЇНСЬКИЙ КІНОФЕСТИВАЛЬ» (далі – Організатор), юридична особа, яка зареєстрована і діє за законодавством України.

1.3. Кінофестиваль проводиться в місті Одеса щорічно на підставі цього Регламенту. Проведення Дванадцятого Одеського міжнародного кінофестивалю заплановано в період з 14 до 21 серпня 2021 року.

1.4. Програма Кінофестивалю включає такі секції: конкурс національних фільмів, позаконкурсні програми, професійна секція Film Industry Office, Кіноринок, Літня Кіношкола.

1.5. Для цілей цього Регламенту застосовуються такі терміни та визначення:

1.5.1. Короткометражний фільм – фільм тривалістю не більше 35 хвилин, котрий відповідає вимогам у пункті 1.5.3;

1.5.2. Повнометражний фільм – фільм тривалістю більше 60 хвилин;

1.5.3. Український фільм – фільм, виробництво якого здійснено в Україні або в межах міжнародної копродукції (спільного виробництва) з Україною.

II. Конкурсні програми

2.1. Участь в конкурсних програмах Кінофестивалю Заявки на участь у конкурсних програмах Кінофестивалю приймаються від будь-яких юридичних осіб або фізичних осіб, що досягли 18 років, без обмежень щодо громадянства і місця проживання (перебування), які є авторами аудіовізуального твору, що відповідає вимогам цього Регламенту, або, як мінімум, володіють необхідними майновими правами для подачі заявки та надання дозволу Організатору на використання такого твору в межах Кінофестивалю.

2.2. Національна конкурсна програма

2.2.1. До процесу селекції фільмів для участі в Національній конкурсній програмі допускаються ігрові, неігрові, анімаційні та експериментальні повнометражні та короткометражні українські фільми всіх жанрів, виробництво яких було завершено у 2020 або 2021 рр.

2.2.2. Приймання заявок для участі в Національній конкурсній програмі починається з 2 березня 2021 року і є безкоштовним. Національна конкурсна програма є відкритою для учасників з усіх країн. Учасник має відповідати вимогам п. 2.1.

2.2.3. Для подачі заявки необхідно заповнити онлайн-форму, розміщену на офіційному сайті кінофестивалю, і надати всі зазначені в онлайн-формі матеріали до 14:59:59 (за Київським часом) 15 червня 2021 року.

2.2.4. Фільми, подані для участі в Національній конкурсній програмі, також можуть бути відібрані для участі в позаконкурсних програмах Кінофестивалю. Така участь додатково узгоджується з особою, яка подала відповідну заявку. Подаючи фільми для участі у відборі у програму ОМКФ, заявник гарантує участь фільму у випадку його відбору, а також зобов’язується сприяти фестивалю в організації показу та запрошенні творчої групи шляхом надання усіх необхідних матеріалів, фільмокопії, субтитрів та ін.

2.2.5. Селекцію фільмів здійснює відбіркова комісія Національної конкурсної програми, визначена Організатором ОМКФ. Організатор для незалежного експертного оцінювання конкурсної програми затверджує склад і кількість членів відбіркової комісії, а також фінальний список фільмів, відібраних для участі в Національній конкурсній програмі, запропонованих відбірковою комісією. Пріоритет буде надаватися стрічкам, для яких показ в межах Національної конкурсної програми стане українською прем‘єрою.

2.2.6. Інформація про фінальний список фільмів-учасників Національної конкурсної програми публікується на офіційному сайті Одеського кінофестивалю і оголошується на офіційній прес-конференції Кінофестивалю.

2.2.7. Під час Кінофестивалю визначаються переможці Національної конкурсної програми в таких номінаціях:

 • Гран-прі фестивалю «Золотий Дюк» за результатами глядацького голосування;
 • «Найкращий український повнометражний фільм»;
 • «Найкраща режисерська робота»;
 • «Найкраща акторська робота»;
 • «Найкращий український короткометражний фільм»;
 • Дипломи Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI

2.2.8. Переможцем кожної з номінацій «Найкращий український повнометражний фільм», «Найкраща режисерська робота», «Найкращий український короткометражний фільм» може бути названий тільки один фільм-учасник, а переможцем номінації «Найкраща акторська робота» – актор або актриса (у виняткових випадках – більше однієї особи) тільки одного фільму-учасника.

2.2.9. Визначення переможців Національної конкурсної програми в номінаціях «Найкращий український повнометражний фільм», «Найкраща режисерська робота», «Найкращий український короткометражний фільм» і «Найкраща акторська робота» здійснюється членами журі Національної конкурсної програми (далі – Національне журі), до якого входять діячі мистецтва, культури, кінокритики, режисери, актори, продюсери та інші представники кіноіндустрії. З метою недопущення конфлікту інтересів при прийнятті рішень Національним журі, його членами не можуть бути особи, які мають будь-яке відношення до виробництва або дистрибуції фільмів-учасників Національної конкурсної програми. Склад і кількість членів Національного журі затверджуються Організатором.

2.2.10. Володар Гран-прі визначається глядачами Кінофестивалю, які виставляють оцінки фільмам-учасникам Національної конкурсної програми за шкалою від 1 до 5 відразу після закінчення показу кожного з фільмів. Підрахунок результатів глядацького голосування проходить під контролем незалежних аудиторів.

2.2.11. Наявність і кількість номінацій Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI визначається за рішенням цієї організації. Як правило, але не обов'язково, такими номінаціями є «Найкращий український повнометражний фільм за рішенням журі FIPRESCI» і «Найкращий український короткометражний фільм за рішенням журі FIPRESCI», переможців у яких визначає журі, сформоване з членів і за правилами Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI.

2.2.12. Переможці Національної конкурсної програми оголошуються в останній день Кінофестивалю на церемонії закриття.

2.2.13. За перемогу в Національній конкурсній програмі передбачена така винагорода:

 • режисер фільму-учасника, який є переможцем у номінації Гран-Прі за результатами глядацького голосування, отримує статуетку “Золотий Дюк ОМКФ” та 55 000 грн;
 • режисер фільму-учасника, який є переможцем у номінації «Найкращий український повнометражний фільм», отримує статуетку «Дюк ОМКФ» та 30 000 грн;
 • режисер фільму-учасника, який є переможцем у номінації «Найкраща режисерська робота», отримує статуетку «Дюк ОМКФ» та 30 000 грн;
 • актор або актриса, які є переможцями в номінації «Найкраща акторська робота», отримує статуетку «Дюк ОМКФ» та 25 000 грн;
 • режисер фільму-учасника, який є переможцем у номінації «Найкращий український короткометражний фільм», отримує статуетку «Дюк ОМКФ» та 30 000 грн;
 • режисери фільмів-учасників, які є переможцями в номінаціях Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI, отримують дипломи Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI, якщо цією організацією не визначена інша форма винагороди.

2.3. Всі вищезазначені грошові суми вказані до оподаткування. Цей Регламент не містить в собі публічної обіцянки винагороди в розумінні цивільного законодавства України. Виплата грошової суми, зазначеної в п. 2.2.13 цього Регламенту здійснюється на договірних підставах з урахуванням обмежень, встановлених законодавством України. Одержувач зобов'язується виконати всі необхідні формальності для здійснення йому виплати.

2.4 Додатково на свій розсуд Національне журі може відзначити фільми-учасники Національної конкурсної програми або членів їх творчих груп не більше ніж двома Спеціальними дипломами Національного журі.

III. Позаконкурсні програми

3.1. Позаконкурсні програми включають «Гала-прем'єри» (покази ексклюзивних прем'єр), «Фестиваль фестивалів» (покази фільмів-призерів світових кінофестивалів), персональні і тематичні ретроспективи, спеціальні покази на майданчиках під відкритим небом та інші події, затверджені Організатором.

3.2. Організатор запрошує фільми для участі в позаконкурсних програмах за власною ініціативою.

IV. Освітня секція «Літня кіношкола»

4.1. Освітній проект в межах Кінофестивалю складається з серії майстер-класів та творчих зустрічей з експертами світової та української кіноіндустрії: відомими акторами, режисерами, сценаристами, кінознавцями та продюсерами.

4.2. Освітня секція функціонує протягом усього періоду проведення Кінофестивалю.

4.3. Розклад майстер-класів розміщується на офіційному сайті кінофестивалю не пізніш як за тиждень до його початку, тобто 07 серпня 2021 року.

4.4. Допущення до участі у Освітній секції проводиться на підставі отриманих відвідувачами абонементів. Детально ознайомитися з інформацією про фестивальні абонементи можна на офіційному сайті Кінофестивалю.

V. Права інтелектуальної власності та гарантії

5.1. Факт подачі заявки на підставі цього Регламенту для участі в заходах програми Кінофестивалю означає, що особа, яка подала заявку:

 • уважно ознайомилася з положеннями цього Регламенту, включаючи вимоги до фільмів / кінопроектів, які можуть брати участь в межах Фестивалю і підтверджує, що вона в повній мірі їх розуміє та приймає;
 • підтверджує, що у неї є достатні повноваження для подачі заявки і ця дія не порушує прав і / або законних інтересів третіх осіб;
 • висловлює згоду на надання Організатору права надавати доступ до фільму / кінопроекту членам відповідних журі, а в разі успішного відбору - права використовувати фільм / кінопроект шляхом публічної демонстрації в межах і на період проведення Кінофестивалю.

5.2. Особа, яка подала заявку і передала Організатору відповідні матеріали на підставі цього Регламенту, самостійно несе відповідальність внаслідок надходження будь-яких претензій, позовів, вимог іншого роду до такої особи та / або Організатору у зв'язку з використанням таких матеріалів в межах Кінофестивалю, а також негайно компенсує Організатору всі витрати, які виникли або можуть виникнути з цього приводу. Організатор має право виключити фільм з участі у Кінофестивалі у разі отримання доказів порушення авторських прав третіх осіб особою, яка подала фільм на Кінофестиваль.

5.3. Організатор гарантує, що не буде використовувати аудіовізуальні твори та інші матеріали осіб, які подали заявки відповідно до цього Регламенту, способами, не передбаченими цим Регламентом.

5.4. Організатор гарантує коректну презентацію фільму. Організатор має зобов'язання протягом селекції кінофільмів та фестивальних показів запобігати піратському копіюванню, незаконним відтворенням, розповсюдженню всіх офіційно поданих у рамках Національної конкурсної програми фільмів, які є об'єктом авторського права учасників (правовласників).

VІ.Фінансування фестивалю

6.1. Фінансове забезпечення Одеського міжнародного кінофестивалю здійснюється за рахунок джерел, не заборонених законодавством України.

VIІ. Заключні положення

7.1. У разі виникнення спірних питань за цим Регламентом вони вирішуються шляхом сумлінних і конструктивних переговорів між сторонами конфлікту.

7.2. З усіх питань, не врегульованих цим Регламентом, Організатор приймає окремі рішення, про що повідомляє додатково.

7.3. Положення цього Регламенту можуть бути в будь-який момент доповнені і / або змінені з подальшою публікацією на офіційному сайті кінофестивалю. Організатор буде завчасно інформувати про такі зміни по можливості.

7.4. Дані для зв'язку з Організатором: info@oiff.com.ua