Регламент тринадцятого Одеського Міжнародного Кінофестивалю

Редакція діє з «20» січня 2022 року

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ, ЗАВДАННЯ ТА ВИЗНАЧЕННЯ ТЕРМІНІВ

1.1. Одеський міжнародний кінофестиваль (далі також – Кінофестиваль) створений з метою підтримки та розвитку кінематографічного мистецтва і кіноіндустрії в Україні, а також представлення глядачам українських і світових фільмів високої художньої якості.

1.2. Засновником і організатором Кінофестивалю виступає Товариство з обмеженою відповідальністю «Український кінофестиваль» (далі – Організатор), юридична особа, яка зареєстрована і діє відповідно чинного законодавства України.

1.3. Кінофестиваль проводиться в місті Одеса щорічно на підставі цього Регламенту. Проведення Тринадцятого Одеського міжнародного кінофестивалю заплановано в період з “23” липня 2022 року до “30” липня 2022 року.

1.4. Програма Кінофестивалю включає такі секції:

 • Міжнародна конкурсна програма “Візії Європи”,
 • Національна конкурсна програма,
 • позаконкурсні програми,
 • професійна секція Film Industry Office,
 • Кіноринок,
 • Літня Кіношкола.

1.5. Для цілей цього Регламенту застосовуються такі терміни та визначення:

1.5.1. Короткометражний фільм – тип фільму тривалістю не більше 35 хвилин, котрий відповідає вимогам у пункті 1.5.3;

1.5.2. Повнометражний фільм – тип фільму тривалістю більше 60 хвилин;

1.5.3. Український фільм – аудіовізуальний твір кінематографії, що складається з епізодів, поєднаних між собою творчим задумом і зображувальними засобами, та виробництво якого повністю або частково здійснено в Україні або в межах міжнародної копродукції (спільного виробництва) з Україною.

II. КОНКУРСНІ ПРОГРАМИ

2.1. Участь в конкурсних програмах Кінофестивалю

Заявки на участь у конкурсних програмах Кінофестивалю приймаються від будь-яких юридичних або фізичних осіб, що досягли 18 років, без обмежень щодо громадянства і місця проживання (перебування), які є авторами аудіовізуального твору кінематографії, що відповідає вимогам цього Регламенту, або, як мінімум, володіють необхідними майновими правами для подачі заявки та надання дозволу Організатору на використання такого твору в межах Кінофестивалю.

2.2. Міжнародна конкурсна програма “Візії Європи”

2.2.1. До процесу селекції фільмів для участі в Міжнародній конкурсній програмі “Візії Європи” допускаються повнометражні фільми високої художньої якості, що мають глядацький потенціал («арт-мейнстрім»), створені в країнах Центральної, Східної, Західної, Північної та Південної Європи і завершені після “01” січня 2021 року, прем'єра яких не відбулася на території України на момент початку Кінофестивалю в 2022 році.

2.2.2. Прийом заявок для участі в Міжнародній конкурсній програмі починається “02” лютого 2022 року і є безкоштовним.

2.2.3. Для подачі заявки необхідно заповнити онлайн-форму, розміщену на офіційному сайті Кінофестивалю, і надати всі зазначені в онлайн-формі матеріали до 14:59:59 (за Київським часом) “31” травня 2022 року. Подаючи фільм для участі у відборі до програми ОМКФ, заявник гарантує участь фільма у випадку його відбору, а також зобов’язується сприяти Кінофестивалю у організації показу та запрошенні творчої групи шляхом надання усіх необхідних матеріалів, фільмокопій, субтитрів та ін.

2.2.4. Фільми, подані для участі в Міжнародній конкурсній програмі, також можуть бути відібрані для участі в позаконкурсних програмах Кінофестивалю. Така участь додатково узгоджується з особою, яка подала відповідну заявку для участі.

2.2.5. Селекція фільмів здійснюється відбірковою комісією Міжнародної конкурсної програми. Організатор затверджує склад і кількість членів відбіркової комісії, а також фінальний список фільмів, відібраних для участі в Міжнародній конкурсній програмі, запропонованих відбірковою комісією на підставі незалежної оцінки.

2.2.6 До участі в Міжнародній конкурсній програмі може бути відібрано до 12 фільмів.

2.2.7. Інформація про фінальний список фільмів-учасників Міжнародної конкурсної програми публікується на офіційному сайті Кінофестивалю і оголошується на першій офіційній прес-конференції Кінофестивалю.

2.2.8. Організатор надає запрошення на Кінофестиваль режисеру та/або виконавцям головних ролей, оператору, продюсеру (не більше 2-х осіб), може організовувати проїзд та проживання на період до 9-ти ночей, а також надає акредитації учасника Кінофестивалю у кількості не більше 5-ти штук.

2.2.9. Під час Кінофестивалю визначаються переможці Міжнародної конкурсної програми в наступних номінаціях:

 • «Найкращий фільм»;
 • «Спеціальний приз журі»;
 • «Найкраща режисерська робота».

2.2.10. Переможцем у кожній з номінацій - «Найкращий фільм», «Найкраща режисерська робота» та «Спеціальний приз журі» може бути названий тільки 1 (один) фільм-учасник.

2.2.11. Визначення переможців Міжнародної конкурсної програми в номінаціях «Найкращий фільм», «Спеціальний приз журі» і «Найкраща режисерська робота» здійснюється членами журі Міжнародної конкурсної програми (далі Міжнародне журі), до якого входять діячі мистецтва, культури, кінокритики, режисери, актори, продюсери та інші представники кіноіндустрії з різних країн світу. З метою недопущення конфлікту інтересів при прийнятті рішень Міжнародним журі, його членами не можуть бути особи, які мають будь-яке відношення до виробництва або дистрибуції фільмів-учасників Міжнародної конкурсної програми. Склад і кількість членів Міжнародного журі затверджується Організатором.

2.2.13. Переможці Міжнародної конкурсної програми “Візії Європи” оголошуються в останній день Кінофестивалю на церемонії нагородження, а саме “30” липня 2022 року.

2.2.14. За перемогу в Міжнародній конкурсній програмі “Візії Європи” передбачені наступні призи та винагорода:

 • режисер фільму-учасника, який є переможцем у номінації «Найкращий фільм», отримає статуетку «Дюк» і грошовову винагороду в сумі 5 000 (п`ять тисяч) євро;

 • режисер фільму-учасника, який є переможцем у номінації «Спеціальний приз журі» отримає статуетку «Дюк» і грошовову винагороду в сумі 4 000 (чотири тисячі) євро;

 • режисер фільму-учасника, який є переможцем у номінації «Найкраща режисерська робота», отримає статуетку «Дюк» і грошовову винагороду в сумі 3 000 (три тисячі) євро;

Вище зазначені грошові суми вказані до оподаткування. Цей Регламент не містить в собі публічної обіцянки винагороди в розумінні цивільного законодавства України. Виплата грошової суми, зазначеної в п. 2.2.14 цього Регламенту здійснюється на договірних підставах з урахуванням обмежень, встановлених законодавством України. Одержувач зобов'язується виконати всі необхідні формальності для здійснення йому виплати. Суми грошової винагороди можуть бути виплачені в національній валюті України - гривні або іншій валюті, якщо виплата в євро неможлива або обмежена законодавством України за офіційним курсом Національного банку України, який діє на момент здійснення такої виплати.

2.2.15. Одержувач грошової винагороди зобов'язується самостійно виконати всі необхідні та належні формальності для здійснення йому виплати такої винагороди.

2.2.16. Додатково на свій розсуд Міжнародне журі може відзначити фільми-учасники Міжнародної конкурсної програми або членів їх творчих груп не більше ніж 2 (двома) Спеціальними дипломами Міжнародного журі.

2.3. Національна конкурсна програма

2.3.1. До процесу селекції фільмів для участі в Національній конкурсній програмі допускаються ігрові, неігрові, анімаційні та експериментальні повнометражні та короткометражні українські фільми всіх жанрів, виробництво яких було завершено у 2021 або 2022 рр.

2.3.2. Приймання заявок для участі в Національній конкурсній програмі починається з “02” лютого 2022 року і є безкоштовним. Національна конкурсна програма є відкритою для учасників з усіх країн. Учасник має відповідати вимогам п. 2.1.

2.3.3. Для подачі заявки необхідно заповнити онлайн-форму, розміщену на офіційному сайті Кінофестивалю, і надати всі зазначені в онлайн-формі матеріали до 14:59:59 (за Київським часом) “31” травня 2022 року.

2.2.4. До участі в Національній конкурсній програмі може бути відібрано від 6-ти стрічок.

2.3.5. Фільми, подані для участі в Національній конкурсній програмі, також можуть бути відібрані для участі в позаконкурсних програмах Кінофестивалю. Така участь додатково узгоджується з особою, яка подала відповідну заявку. Подаючи фільми для участі у відборі у програми ОМКФ, заявник гарантує участь фільму у випадку його відбору, а також зобов’язується сприяти Кінофестивалю в організації показу та запрошенні творчої групи шляхом надання усіх необхідних матеріалів, фільмокопії, субтитрів та ін.

2.3.6. Селекцію фільмів здійснює відбіркова комісія Національної конкурсної програми, визначена Організатором ОМКФ. Організатор для незалежного експертного оцінювання конкурсної програми затверджує склад і кількість членів відбіркової комісії, а також фінальний список фільмів, відібраних для участі в Національній конкурсній програмі, запропонованих відбірковою комісією. Пріоритет буде надаватися стрічкам, для яких показ в межах Національної конкурсної програми стане українською прем‘єрою.

2.3.7. Інформація про фінальний список фільмів-учасників Національної конкурсної програми публікується на офіційному сайті Одеського міжнародного кінофестивалю і оголошується на офіційній прес-конференції Кінофестивалю.

2.3.8. Організатор надає запрошення на Кінофестиваль режисеру та/або виконавцям головних ролей, оператору, продюсеру (не більше 2-х осіб), може організовувати проїзд та проживання на період до 9-ти ночей, а також надає акредитації учасника Кінофестивалю у кількості не більше 5-ти штук.

2.3.9. Під час Кінофестивалю визначаються переможці Національної конкурсної програми в таких номінаціях:

 • Гран-прі фестивалю «Золотий Дюк» за результатами глядацького голосування;
 • «Найкращий український повнометражний фільм»;
 • «Найкраща режисерська робота»;
 • «Найкраща акторська робота»;
 • «Найкращий український короткометражний фільм»;
 • Дипломи Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI.

2.3.10. Переможцем кожної з номінацій «Найкращий український повнометражний фільм», «Найкраща режисерська робота», «Найкращий український короткометражний фільм» може бути названий тільки 1 (один) фільм-учасник, а переможцем номінації «Найкраща акторська робота» – актор або актриса тільки 1 (одного) фільму-учасника.

2.3.11. Визначення переможців Національної конкурсної програми в номінаціях «Найкращий український повнометражний фільм», «Найкраща режисерська робота», «Найкращий український короткометражний фільм» і «Найкраща акторська робота» здійснюється членами журі Національної конкурсної програми (далі – Національне журі), до якого входять діячі мистецтва, культури, кінокритики, режисери, актори, продюсери та інші представники кіноіндустрії. З метою недопущення конфлікту інтересів при прийнятті рішень Національним журі, його членами не можуть бути особи, які мають будь-яке відношення до виробництва або дистрибуції фільмів-учасників Національної конкурсної програми. Склад і кількість членів Національного журі затверджуються Організатором.

2.3.12. Володар Гран-прі визначається глядачами Кінофестивалю, які виставляють оцінки фільмам-учасникам Національної конкурсної програми за шкалою від 1 до 5 балів відразу після закінчення показу кожного з фільмів. Підрахунок результатів глядацького голосування проходить під контролем незалежних аудиторів.

2.3.13. Наявність і кількість номінацій Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI визначається за рішенням цієї організації. Як правило, але не обов'язково, такими номінаціями є «Найкращий український повнометражний фільм за рішенням журі FIPRESCI» і «Найкращий український короткометражний фільм за рішенням журі FIPRESCI», переможців у яких визначає журі, сформоване з членів і за правилами Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI.

2.3.14. Переможці Національної конкурсної програми оголошуються в останній день Кінофестивалю на церемонії закриття, а саме “30” липня 2022 року.

2.3.15. За перемогу в Національній конкурсній програмі передбачена така винагорода:

 • режисер фільму-учасника, який є переможцем у номінації Гран-Прі за результатами глядацького голосування, отримує статуетку “Золотий Дюк” та грошову винагороду в розмірі 55 000 (п'ятдесят п'ять тисяч) грн;
 • режисер фільму-учасника, який є переможцем у номінації «Найкращий український повнометражний фільм», отримує статуетку «Дюк» та грошову винагороду в розмірі 30 000 (тридцять тисяч) грн;
 • режисер фільму-учасника, який є переможцем у номінації «Найкраща режисерська робота», отримує статуетку «Дюк» та грошову винагороду в розмірі 30 000 (тридцять тисяч) грн;
 • актор або актриса, які є переможцями в номінації «Найкраща акторська робота», отримує статуетку «Дюк» та грошову винагороду в розмірі 25 000 (двадцять п'ять тисяч) грн;
 • режисер фільму-учасника, який є переможцем у номінації «Найкращий український короткометражний фільм», отримує статуетку «Дюк ОМКФ» та грошову винагороду в розмірі 30 000 (тридцять тисяч) грн;
 • режисери фільмів-учасників, які є переможцями в номінаціях Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI, отримують дипломи Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI, якщо цією організацією не визначена інша форма винагороди.

2.4. Всі вищезазначені грошові суми вказані до оподаткування. Цей Регламент не містить в собі публічної обіцянки винагороди в розумінні цивільного законодавства України. Виплата грошової суми, зазначеної в п. 2.2.13 цього Регламенту здійснюється на договірних підставах з урахуванням обмежень, встановлених законодавством України. Одержувач зобов'язується виконати всі необхідні та належні формальності для здійснення йому виплати.

2.5. Додатково на свій розсуд Національне журі може відзначити фільми-учасники Національної конкурсної програми або членів їх творчих груп не більше ніж 2 (двома) Спеціальними дипломами Національного журі.

III. ПОЗАКОНКУРСНІ ПРОГРАМИ

3.1. Позаконкурсні програми включають «Гала-прем'єри» (покази ексклюзивних прем'єр фільмів-призерів світових кінофестивалів), персональні і тематичні ретроспективи, спеціальні покази на майданчиках під відкритим небом та інші події, затверджені Організатором.

3.2. Організатор запрошує фільми для участі в позаконкурсних програмах за власною ініціативою.

IV. ОСВІТНЯ СЕКЦІЯ «ЛІТНЯ КІНОШКОЛА»

4.1. Освітній проект «Літня кіношкола» в межах Кінофестивалю складається з серії майстер-класів та творчих зустрічей з експертами світової та української кіноіндустрії: відомими акторами, режисерами, сценаристами, кінознавцями та продюсерами.

4.2. Освітня секція функціонує протягом усього періоду проведення Кінофестивалю.

4.3. Розклад майстер-класів розміщується на офіційному сайті Кінофестивалю не пізніш як за тиждень до його початку, тобто” 16” липня 2022 року.

4.4. Допущення до участі у Освітній секції проводиться на підставі отриманих відвідувачами абонементів. Детально ознайомитися з інформацією про фестивальні абонементи можна на офіційному сайті Кінофестивалю.

V. НАГОРОДА ЗА ВНЕСОК В КІНОМИСТЕЦТВО

5.1. Під час Кінофестивалю визначаються лауреати нагороди “За внесок в кіномистецтво”. Таку нагороду можуть отримати українські та / або міжнародні кінематографісти, які зробили вагомий внесок у світовий або національний кінематограф. 5.2. Організатор на власний розсуд може визначити переможця у номінації “За внесок в кінематограф”. 5.2. Переможець такої номінації отримує статуетку “Золотий Дюк”.

VI. ПРАВА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ ТА ГАРАНТІЇ

6.1. Факт подачі заявки на підставі цього Регламенту для участі в заходах програми Кінофестивалю означає, що особа, яка подала заявку:

 • уважно ознайомилася з положеннями цього Регламенту, включаючи вимоги до фільмів/кінопроектів, які можуть брати участь в межах Кінофестивалю і підтверджує, що вона в повній мірі їх розуміє та приймає;
 • підтверджує, що у неї є достатні повноваження для подачі заявки і ця дія не порушує прав та/або законних інтересів третіх осіб;
 • висловлює згоду на надання Організатору права надавати доступ до фільму / кінопроекту членам відповідних журі, а в разі успішного відбору - права використовувати фільм / кінопроект шляхом публічної демонстрації в межах і на період проведення Кінофестивалю.

6.2. Особа, яка подала заявку і передала Організатору відповідні матеріали на підставі цього Регламенту, самостійно несе відповідальність внаслідок надходження будь-яких претензій, позовів, вимог іншого роду до такої особи та / або Організатору у зв'язку з використанням таких матеріалів в межах Кінофестивалю, а також негайно компенсує Організатору всі витрати, які виникли або можуть виникнути з цього приводу. Організатор має право виключити фільм з участі у Кінофестивалі в разі отримання доказів порушення авторських прав третіх осіб особою, яка подала фільм для участі на Кінофестивалі.

6.3. Організатор гарантує, що не буде використовувати аудіовізуальні твори та інші матеріали осіб, які подали заявки відповідно до цього Регламенту, способами, не передбаченими цим Регламентом.

6.4. Організатор гарантує коректну презентацію фільму. Організатор має зобов'язання протягом селекції кінофільмів та фестивальних показів запобігати піратському копіюванню, незаконним відтворенням, розповсюдженню всіх офіційно поданих у рамках Національної конкурсної програми фільмів, які є об'єктом авторського права учасників (правовласників).

VІI. ФІНАНСУВАННЯ КІНОФЕСТИВАЛЮ

7.1. Фінансове забезпечення Одеського міжнародного кінофестивалю здійснюється за рахунок джерел не заборонених законодавством України.

VIII. АКРЕДИТАЦІЯ ПРЕДСТАВНИКІВ ЗМІ

8.1. З метою популяризації Кінофестивалю, міста Одеси та Одеської області, українського кінематографа Організатор надає можливість для представників телебачення, радіо, мережі Інтернет та друкованих видань отримати акредитацію ЗМІ. 8.2. Організатор може відмовити в акредитації ЗМІ на власний розсуд без надання будь-яких пояснень. 8.3. Після відвідування акредитованими представниками ЗМІ Одеського міжнародного кінофестивалю Організатор може запросити звіт оприлюднених матеріалів про Кінофестиваль та/або його події.

IX. ПРОФЕСІЙНІ ПОДІЇ КІНОФЕСТИВАЛЮ

9.1 Професійна секція Film Industry Office - це діловий майданчик для кінопрофесіоналів, що включає програму заходів: презентації, лекції, програми Works In Progress, Пітчинг кінопроєктів, панельні дискусії, круглі столи тощо, спрямовані на створення комунікативної платформи для міжнародних та українських професіоналів кіноіндустрії, розвиток українського кіновиробництва та дистрибуції, а також сприяння розвитку міжнародної копродукції за участю суб'єктів продюсування з України. 9.1.2 Регламент професійної секції Film Industry Office публікується на сайті: https://oiff.com.ua/industry/office/regulation.html 9.2 Кіноринок – це професійний майданчик для спілкування представників дистриб'юторських компаній та кінотеатрів, що працюють на території України, а також кіностудій та інших компаній, що надають послуги в галузі кіноіндустрії. 9.2.1 Умови участі у Кіноринку публікуються на сайті: https://oiff.com.ua/film-market/about.html

X. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

10.1. У разі виникнення спірних питань за цим Регламентом вони вирішуються шляхом сумлінних і конструктивних переговорів між сторонами конфлікту.

10.2. З усіх питань, неврегульованих цим Регламентом, Організатор приймає окремі рішення, про що повідомляє додатково.

10.3. Положення цього Регламенту можуть бути в будь-який момент доповнені та / або змінені з подальшою публікацією на офіційному сайті oiff.com.ua.

10.4. Дані для зв'язку з Організатором: info@oiff.com.ua.