Євген Сивокінь: “Анімація повинна бути цікавою глядачеві”

15 серпня в межах 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю відбулась творча зустріч із режисером анімаційного кіно й учителем кількох генерацій українських аніматорів Євгеном Сивоконем. Глядачу режисер відомий за такими роботами, як “Засипле сніг дороги…”, “Дерево і кішка”, “Людина і слово”, “Пригоди коваля Вакули” та іншими.

_До застосування сучасних технологій у виробництві анімації я ставлюсь трохи з підозрою. Вважаю, що все зроблене власними руками має іншу енергетику. Наприклад, японці дуже технологічна нація, але вони вкрай цінують все, що зроблено руками. Коли я використовую сучасні технології, між мною і глядачем є посередник - комп'ютер. А це машина, яка може себе поводити непередбачувано.

В історії української анімації були різні режисери. Вони вчились один в одного, ділилися знаннями та переймали досвід. У кожного з нас був потяг саме до авторської анімації і кожен думав, що зробить щось таке, від чого всі ахнуть.

Людина, яка серйозно займається анімацією, має бути досить обізнаною і в акторстві, і в режисурі, а також добре знати літературу, живопис.

Кожен ваш персонаж повинен мати свій характер. Герой не може бути просто намальований. Його потрібно обіграти треба вміти добре обігрувати персонажів.

В майбутньому я хотів би бачити анімацію сучасною і художньою. Вона повинна бути цікавою глядачеві. Ті, хто її створюють, мають не лише “грати” на сучасних технологіях, а й наповнювали свої роботи сенсом.

Натхнення приходить з різних джерел. Когось надихають художні твори, когось музика, живопис. Одного разу я йшов припорошеними снігом дорогами і надихнувся цією погодою так, що мені почали приходити образи, різні асоціації. І так народилася одна з моїх анімацій - “Засипле сніг дороги...”_.

Нагадуємо, що фільм Євгена Сивоконя “Засипле сніг дороги...”, який отримав приз за “Найкращий анімаційний фільм” на 28 Міжнародному фестивалі короткометражних фільмів у Клермон-Феррані, буде показаний в межах програми української ретроспективи “Незалежні”.

*За підтримки Державного агентства України з питань кіно

Related