Зимовий Кіноринок ОМКФ 2019, день другий

12 грудня в київському кінотеатрі “Сінема Сіті” продовжив свою роботу Зимовий Кіноринок ОМКФ

Другий день Кіноринку розпочався із презентації стрічки “Номери”, яку представила продюсерка Анна Паленчук. Вона розповіла про процес створення фільму - від ідеї і до знімального майданчика. “Фільм “Номери” дійсно унікальний, адже Олег знаходився за полярним колом, в колонії, і наша комунікація була досить складною”, - поділилась продюсерка. Також вона розповіла про документальну стрічку “Кіно з Лабитнангі”, режисером якої виступив Аскольд Куров. Це стрічка про створення фільму “Номери”, яка наразі знаходиться на фінальній стадії виробництва і планується до прокату у 2020 р.

Блок презентацій продовжили проєкти "Байконур. Вторгнення" (реж. Ангел Ангелов), "Інший Франко" (реж. Ігор Висневський) та документальний фільм "Базиль" (реж. Роман Ширман).

Ключовою подією другого дня Зимового кіноринку Одеського міжнародного кінофестивалю стала панельна дискусія від Української кіноасоціації та Української кіноакадемії на тему розвитку галузі кінопрокату, в якій взяли участь Анатолій Максимчук (перший заступник міністра культури, молоді та спорту), Вікторія Ярмощук (виконавча директорка Української кіноасоціації, радниця міністра культури, молоді та спорту з питань кінематографії) та Людмила Горделадзе (заступниця директора кінотеатру “Жовтень”). Модератор заходу, генеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю, Юлія Сінькевич розпочала обговорення з питання про кількість екранів в країні, зокрема, чому не розбудовуються кінотеатри або інші альтернативні майданчики в невеликих містах. “Та кількість, яка є у нас в країні, все-таки недостатня. У нас по всій Україні залів вполовину менше ніж у тому ж Берліні”, - наголосила вона.

Також учасники зосередили свою увагу на подальших кроках розвитку галузі кінопрокату, зокрема, впровадженні системи єдиного електронного квитка, законодавчих змінах у галузі та засобах запобігання піратству.

Продюсерський центр “ІнсайтМедіа” представив головні прем’єри наступного року - "Антон. Секрет Троцького та Російська революція" (реж. Заза Урушадзе), "Тарас. Повернення" (реж. Олександр Денисенко), "Східняк" (реж. Андрій Іванюк) та "Небо-парасолька" (реж. Заза Буадзе).

Вже традиційно в другий день Кіноринку були представлені українські фільми та проєкти секції Work in progress Одеського міжнародного кінофестивалю, що проводилася за підтримки Державного агентства України з питань кіно — “Крихка пам’ять”, (реж. Ігор Іванько), “Із зав’язаними очима”, (реж. Тарас Дронь), “Віктор_Робот” (реж. Анатолій Лавренішин), **_“Свято Хризантем”, (реж. Семен Мозговий_), “Погані дороги”, (реж. Наталя Ворожбит), “Забуті”, (реж. Дарія Онищенко) та “Я, НІНА”, (реж. Марися Нікітюк, Володимир Харченко-Куликовський). Модератором презентації став програмний директор ОМКФ Антельм Відо**.

З розкладом третього, заключного дня Зимового Кіноринку можна ознайомитись на офіційному сайті Одеського міжнародного кінофестивалю.

Посилання на фотоматеріали: http://bit.ly/WFM2019_photo