Володар «Золотої пальмової гілки» та інші тріумфатори Канн у програмі ОМКФ-2018

У позаконкурсній програмі «Фестиваль фестивалів» будуть показані фільми-учасники міжнародних фестивалів класу А: «Сімейна справа» Хіроказу Корееда, «Донбас» Сергія Лозниці, «Холодна війна» Павла Павліковські, «Спалення» Лі Чхан-дона, «Слон, що сидить нерухомо» Ху Бо та «Мектуб, Любов моя. Пісня перша»  Абделятіфа Кешіша

«Золота пальмова гілка» Каннського кінофестивалю-2018 - японська драма «Сімейна справа» (Shoplifters) режисера Хіроказу Корееда розповідає глядачам історію про бідну сім’ю, якій заледве вистачає грошей, тому деякі з родичів іноді займаються дрібними крадіжками. Після однієї зі своїх «справ» у крамниці Осаму з сином натрапляють на маленьку дівчинку, що замерзає від холоду, та дають їй прихисток. Проте неочікуваний випадок розкриває таємницю, яка змусить перевірити тривкість їхніх стосунків.

«Донбас» (Donbass) Сергія Лозниці. На Донбасі, що на сході України, відбувається гібридна війна з відкритим збройним конфліктом і масовими вбивствами та пограбуваннями за участі банд сепаратистів. На Донбасі війну називають миром, пропаганду висловлюють як істину, а ненависть проголошують любов’ю. Подорож Донбасом розгортає низку цікавих пригод, де гротеск і драма переплітаються, мов життя і смерть. Прем'єра картини відбулася у травні 2018 року на Каннському міжнародному кінофестивалі у конкурснній програмі «Особливий погляд». Стрічка відкрила програму та отримала нагороду за найкращу режисуру у цій секції. Сергій Лозниця є одним з найвідоміших у світі українських режисерів ігрового і документального кіно. Його фільм «Щастя моє» (2010) став першою українською стрічкою часів незалежності, яка приймала участь в офіційному конкурсі Канського фестивалю. Також в офіційній програмі Канн відбулися прем‘єри інших картин Лозниці. 

Нова робота польського режисера та володаря премії “Оскар” Павла Павліковські «Холодна війна» (Cold War) розповідає пристрасну історію кохання чоловіка та жінки. Різні за походженням і темпераментами, вони фатально невідповідні, але так само приречені одне на одного. Живучи в 1950-х роках у Польщі, Берліні, Югославії та Парижі під час Холодної війни, вони розділені політикою, особистими недоліками та примхами долі – неможлива історія кохання в неможливі часи. Світова прем'єра фільму відбулася в рамках основної конкурсної програми Каннського кінофестивалю – 2018, де він отримав нагороду за найкращу режисуру. На ОМКФ стрічку представлятиме голова Міжнародного журі та продюсер фільму Ева Пущиньська.

Південнокорейська психологічна драма про сучасну молодь «Спалення» (Burning) режисера Лі Чхан-дона отримала цього року приз ФІПРЕССІ Каннського кінофестивалю. Кур’єр Чон Су не має роботи, коли зустрічає Хе Мі – дівчину, що якось жила в його районі. Вона цікавиться, чи не міг би він доглянути кішку, доки вона буде в Африці. Після повернення Хе Мі знайомить його з Беном – таємничим парубком, якого вона зустріла під час подорожі. Одного дня Бен розповідає Чон Су про своє дуже незвичне захоплення.

«Слон, що сидить нерухомо» (An Elephant Sitting Still) режисера Ху Бо. Під похмурим небом у маленькому містечку на півночі Китаю життя різних персонажів сплітаються в скорботній оповідці нігілістичного гніву. Крізь віртуозну візуальну композицію, фільм переповідає історію довгого світлового дня. Вже в темряві відходить автобус у Маньчжурію – до циркового слона, який, кажуть, сидить нерухомо. Приз ФІПРЕССІ Берлінале-2018.

Титуловний режисер Абделятіф Кешіш, володар “Золотої пальмової гілки”-2013 за стрічку «Життя Адель», представив світу кіно свою нову роботу «Мектуб, любов моя. Пісня перша» (Mektoub, My Love: Canto Uno). Прем’єра відбулась на Венеційському МКФ-2017. Французька драма розповідає про амбітного паризького сценариста Аміна, який повертається на літо до рідного рибацького селища на півдні Франції до сім’ї, друзів дитинства, брата Тоні та найкращої подруги Офелії. Тріо проводить час у місцевих барах і на заповнених дівчатами-відпочивальницями пляжах. У цій відпустці будуть успішні романи, пристрасні амурні історії та нерозділене кохання – Амін шукає своє місце у житті.

Related