З 26 до 29 квітня в Грузії пройде кінофестиваль Україна в фокусі

З 26 до 29 квітня в Тбілісі в четвертий раз пройду фестиваль українського кіно «Україна в фокусі», під час якого будуть представлені 6 повнометражних національних фільмів та 4 короткометражних стрічки. Всі покази пройдуть в кінотеатрі «Амірані»

Організаторами фестивалю виступають компанії FX Films Georgia та JS Films. Захід відбудеться за підтримки Державного агентства України з питань кіно, посольства Укріїни в Грузії, Грузинського національного кіноцентру, Одеського міжнародного кінофестивалю, а також компанії Solar Media Entertainment. 

«Ми дуже раді, що фестиваль «Україна в фокусі» пройде вже вчетверте. Цього року в прокат вийшло багато дуже якісних українських фільмів — нам дуже складно було обрати кращих з кращих, щоб представити їх в Тбілісі. Можливість показувати національне кіно в інших країнах — це дуже важливий аспект не тільки для кінематографа України, але й один з найважливіших етапів культурної дипломатії та співпраці. Ми раді, що глядачи побачать українські кінострічки, які брали участь в кінофестивалях класу А та отримали міжнародне визнання», - зазначають організатори фестивалю Марія Москаленко та Юлія Сінькевич

Кінофестиваль відкриє показ українсько-словацької кінострічки «Межа» режисера Петера Беб'яка, кримінального трилера про контрабанду на кордоні між Украюною та Словаччиною. Українська прем'єра фільму відбулась в межах 8-го Одеського кінофестивалю, а в Словаччині кінострічка стала найкасовішою за всю історію словацького кінопрокату, зібравши понад 2 млн. доларів. 

В другий день кінофестивалю відбудеться показ фільму «Кіборги» режисера Ахтема Сеітаблаєва. Кінострічка — володар Національної кінопремії «Золота Дзиґа»в 6-ти номінаціях, в тому числі в категорії «Найкращий фільм». В українському прокаті вона встановила рекорд за касовими зборами в Україні — понад 24 млн. грн. 

Суботу, 28 квітня, відкриє показ фільму «Сторожова застава» режисера Юрія Ковальова. День продовжить збірка короткометражних фільмів-переможців Одеського міжнародного кінофестивалю: «День незалежності», реж. Антоніна Ноябрьова, «Листопад», реж. Марія Кондакова, «Бузок», реж. Катерина Горностай та «Випуск '97», реж. Павло Остріков. Завершить день показ фільму «Чужа молитва» Ахтема Сеітаблаєва. 

В заключний день кіновестивалю будуть показані стрічки «Стрімголов», реж. Марина Степанська, який виборов 3 нагороди Національної кінопремії «Золота Дзиґа» та «DZIDZIO Контрабас», реж. Олег Борщевський, продюсер Сергій Лавренюк, який зібрав бокс-офіс близько 23 млн. грн та отримав в межах Другої Національної кінопремії «Золота Дзиґа» нагороду в номінації «Вибір глядача». 

Всі покази пройдуть в кінотеатрі «Амірані». Вхід — вільний. Всі фільми показуватимуться мовою оригіналу з англійськими та грузинськими субтитрами. 

Повна програма кінофестивалю «Україна в фокусі» 
Сторінка кінофестивалю «Україна в фокусі» в Facebook 
Трейлер кінофестивалю «Україна в фокусі» 
Постер кінофестивалю «Україна в фокусі» 

Партнери фестивалю: 
Ukrainian State Film Agency;
My.Ge; 
Embassy of Ukraine in Georgia; 
Ministry of Culture and Monument Protection of Georgia; 
Georgian National Film Center; 
Solar Media Entertament; 
JAKO radio; 
Huggobar; 
Odessa International Film Festival; 
Hotel Kopala; 
Dugladze; 
mental dRive Studio; 
FX Film Georgia; 
JS Films

Related