Фільму “Додому” вручили статуетку “Золотий Дюк” за перемогу на Одеському міжнародному кінофестивалі

Передача нагороди відбулась на урочистій прем’єрі стрічки в Києві

Переможцю 10-го ОМКФ фільму “Додому” вручили статуетку “Золотий Дюк” — головний приз Одеського міжнародного кінофестивалю. У липні стрічка розділила Ґран-Прі ОМКФ зі шведсько-грузинською драмою Левана Акіна “А потім ми танцювали”. Вперше в історії Одеського міжнародного кінофестивалю у головній номінації перемогли відразу два фільми. Тож другу статуетку “Золотий Дюк” довелось виготовляти додатково. На урочистій прем’єрі фільму творча група “Додому” отримала її з рук генерального продюсера Одеського міжнародного кінофестивалю Юлії Сінькевич.

Цього року вперше сталось так, що на ОМКФ, де Ґран-Прі визначається за результатами глядацького голосування, перемогли одразу два фільми. До того ж, вперше на ОМКФ переміг український фільм. Для нас це було дуже символічно. Але ми були не готові до такого результату, бо мали лише одну статуетку. І сьогодні, коли фільм знову зустрічається з глядачем, ця нагорода нарешті знайде тебе, Нарімане. І вона не лише твоя, а й всієї творчої групи”, — зазначила Юлія Сінькевич під час вручення “Золотого Дюка” режисеру стрічки Наріману Алієву.

Фільм “Додому” — це повнометражний дебют для режисера Нарімана Алієва. За сюжетом, Мустафа, якого грає актор Ахтем Сеітаблаєв, вирішує поховати старшого сина на батьківщині у Криму після того, як той загинув унаслідок військових дій на сході України. Разом з молодшим сином батько вирушає у подорож, яка залишить глибокий слід на їхніх стосунках.

Світова прем'єра фільму «Додому» відбулась у конкурсній програмі «Особливий погляд» 72-го Каннського кінофестивалю. Наразі стрічка потрапила у лонг-лист премій “Оскар” та “Золотий Глобус”, а також стала найкращим іноземним фільмом 7-го Міжнародного Босфорського кінофестивалю у Стамбулі, де Ахтем Сеітаблаєв отримав нагороду за найкращу чоловічу роль. Крім того, фільм визнали найкращим на Міжнародному кінофестивалі в Бухаресті.

В український прокат “Додому” виходить 7 листопада.

Автор фото: Сергій Хандусенко

Related