На Варшавському міжнародному кінофестивалі відбудеться Національний конкурс 13-го ОМКФ

Національна конкурсна програма 13-го Одеського міжнародного кінофестивалю пройде в межах Варшавського міжнародного кінофестивалю, що відбудеться 14-23 жовтня. До участі у програмі OIFF national competition in Warsaw запрошуються повнометражні художні та документальні фільми, а також короткометражні ігрові стрічки.

"Після розпаду Радянського Союзу в 1991 році у Польщі з’явилася нова сусідня країна – Україна. Варшавський кінофестиваль швидко почав налагоджувати зв’язки та розвивати стосунки з Україною.Минуло кілька років, поки нове українське кіно не привернуло серйозної міжнародної уваги, і я сподіваюся, що Польща хоч трохи посприяла цьому процесу. У 2013 році фільм “Плем’я” Мирослава Слабошпицького на стадії work-in-progress був представлений на CentEast Market Warsaw, де він уклав угоду з торговим агентом, а пізніше був прийнятий на Каннський кінофестиваль.У 2014 році, коли Росія вторглася до Криму, українські кінематографісти запросили польських колег на Одеський МКФ у липні, а ми – запросили українців на Варшавський кінофестиваль. Відтоді тривають наші партнерські зв’язки. Тож не дивно, що після того, як Олега Сенцова незаконно засудили в Росії до двадцяти років ув’язнення, Польська кіноакадемія була особливо активною в міжнародній кампанії, що призвело до звільнення Олега у 2019 році. Також до Варшави були запрошені українські фільми, які отримували тут нагороди, на кшталт стрічки “Штангіст” Дмитра Сухолиткого-Собчука та фільму “Із зав’язаними очима” Тараса Дроня. Минулого року Варшавський МКФ відвідав Олег Сенцов, який представив свій фільм “Носоріг”. Зараз у 2022 році, коли Росія розпочала війну в Україні і Одеський міжнародний кінофестиваль не може відбутися, ми швидко домовилися, що Український конкурс ОМКФ буде проведений у Варшаві. Де ж іще?” сказав Стефан Лаудин, директор Варшавського міжнародного кінофестивалю.

Ми безмежно вдячні польским колегам за величезну підтримку України та можливість показати Національний конкурс 13-го ОМКФ на Варшавському міжнародному кінофестивалі. На жаль, в умовах війни проведення Одеського міжнародного кінофестивалю у традиційному форматі неможливе. Однак, впевнена, нове українське кіно повинно бути побаченим. І я рада, що його, зокрема, побачить польский глядач та українці, які вимушено знаходяться зараз за кордоном”, - додала Анна Мачух, генеральна директорка Одеського міжнародного кінофестивалю.

Заявки на участь приймаються до 1 вересня за посиланням: https://oiff.com.ua/festival/film-entry.html

38-й Варшавський міжнародний кінофестиваль відбудеться 14-23 жовтня 2022 року.

Варшавський міжнародний кінофестиваль було засновано у 1985 році. Щороку захід проводиться на початку жовтня в столиці Польщі, Варшаві. Фестиваль представляє найкращі фільми з усього світового, європейського та польського кінематографу місцевій та міжнародній аудиторії.

Related