Buy a Pass

Заключний день і оголошення переможців Film Industry Office 11-го ОМКФ

Першою подією дня стала презентація проектів Work in progress, де були представлені проєкти українського виробництва або копродукцій з Україною, а також фільмів з країн Східноєвропейського партнерства, що перебувають на фінальній стадії виробництва.

Також кінопрофесіонали мали змогу долучитися до дискусії “Підтримка аудіовізуального сектору програмою ЄС “Креативна Європа”.

«Програма “Креативна Європа” співпрацює з 41 країною, не лише з Європейського союзу. Україна приєдналася до програми в 2015 році. Всі країни мають змогу отримати підтримку на проєкти в культурній, медіа та аудіовізуальній галузі. З бюджету ми виділяємо 56% на проєкти у сфері медіа, 31% у сфері культури та 13% на крос-секторальну підтримку, — розповіла Альона Дмуховська, проєктна менеджерка Національного бюро програми ЄС “Креативна Європа” в Україні (підпрограми “Культура” та “Медіа”). — Спектр підтримки аудіовізуальних проєктів дуже широкий. Ми говоримо не лише про фільми, але й телебачення, нові засоби масової інформації, відеоігри, кінофестивалі. Програма спрямована допомагати творцям різного аудіовізуального контенту, аби він успішно створювався й поширювався в 41 країні-партнерах».

Після відбулась дискусія “Діджиталізація в українській кіноіндустрії: тенденції та нові рішення. Спільно з DzygaMDB”.

Завершила останній день Film Industry Office церемонія нагородження переможців Work in Progress, East Series, Пітчингу та Book Pitch.

Переможцями Пітчингу назвали такі проекти: 60 тисяч гривень від ОМКФ отримав проєкт “Експедиція-49Аліси Коваленко. Приз від телеканалу “Україна” номіналом у 60 тисяч гривень вручили проєкту “Редакція” режисера Романа Бондарчука.

Дякую Одеський міжнародний кінофестиваль, дякую дороге журі. Це дуже важлива підтримка для нас, особливо в такі важкі часи. Завтра я їду в Донбас, там наразі багато вогню й мої герої в небезпеці. Тож ваша підтримка, ця нагорода, зараз особливо необхідна”, - подякувала режисерка проєкту “Експедиція-49” Аліса Коваленко.

У секції Work in progress проєкт “Стоп-Земля” режисерки Катерини Горностай отримав спеціальну відзнаку журі. Приз від телеканалу “Україна” у розмірі 60 тисяч гривень отримав проєкт “Привоз” режисерки Єви Нейман. Фільм “РомаОльги Журби отримав приз 150 тисяч гривень від Українського інституту як проєкт з найбільшим міжнародним потенціалом.

Як інституція, яка займається культурною дипломатією, ми раді другий рік поспіль бути партнерами найбільшого міжнародного майданчика для кінематографістів в Україні — Film Industry Office Одеського міжнародного кінофестивалю. Вже вдруге ми вручаємо нагороду в програмі Work in Progress за фільм з найбільшим потенціалом за кордоном. З цієї премії виросла довгострокова програма Українського інституту proMOTION, яка надає українським фільмам ресурc для міжнародної промоції, — прокоментував генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко. — Фільм-переможець вже брав участь у цьогорічному проєкті УІ: його продюсерка Дар'я Бассель представляла Україну на віртуальному кіноринку Каннського кінофестивалю у секції Producers Network. Радий, що все так несподівано і природнім чином склалося”.

Приз EastSeries — комплекс послуг постпродакшн на суму 20 000 євро від компанії Star Media — вручили проєкту серіалу “Чорна п’ятницяМіхала Желінскі, Польща.

У секції Book Pitch нагороду від компанії Star Media у вигляді скрипт-докторінгу отримав роман “За спиноюГаськи Шиян.

Я зовсім не сподівалася отримати такої високої оцінки від журі. Маю велику надію, що ця книжка перетвориться на фільм. Насправді, я була дуже вражена, наскільки сильним був конкурс, я знала про всі книжки. Дуже класно, що ми маємо стільки різножанрової літератури. Нехай за книжками українських сучасних авторів знімається більше кіно”, — побажала письменниця.

Призом від Книжкового Арсеналу — промовідео на інформаційних ресурсах фестивалю — нагородили роман “ДоцяТамари Горіхи Зерні.

Секція Film Industry Office заснована як платформа для професійної комунікації, підтримки та розвитку українських кінопроектів та кіноіндустрії в цілому, а також для презентації української кіноіндустрії міжнародному співтовариству.

Related