Розпочато прийом заявок у конкурсні програми 13-го ОМКФ

13-й Одеський міжнародний кінофестиваль, який відбудеться 23-30 липня 2022 року, розпочинає відбір фільмів у конкурсні програми: Національний конкурс (повний та короткий метр) та Міжнародний конкурс “Візії Європи”.

Для подачі заявки необхідно заповнити онлайн-форму, розміщену на офіційному сайті кінофестивалю, а також надати всі зазначені в онлайн-формі матеріали до 14:59:59 (за Київським часом) 31 травня 2022 року.

Відкриття прийому заявок на участь у конкурсі Одеського міжнародного кінофестивалю – завжди дуже очікувана і разом з тим хвилююча мить. Це точка відліку до зустрічі глядачів ОМКФ із кіно, яке формуватиме цьогорічний лайнап фестивалю. Впевнена, що Національна конкурсна програма та Міжнародний конкурс “Візії Європи” вразять гостей ОМКФ професійним рівнем кінематографістів, а також жанровою спрямованістю та розмаїттям світоглядів, представлених у роботах”, - зазначила виконавча директорка ОМКФ Анна Мачух.

Учасниками Національної конкурсної програми можуть стати ігрові, неігрові, анімаційні та експериментальні повнометражні та короткометражні українські фільми всіх жанрів, виробництво яких було завершено у 2021 або 2022 році. Пріоритет буде надаватися стрічкам, для яких показ в межах Національної конкурсної програми стане українською прем‘єрою.

Селекція фільмів у Національну конкурсну програму здійснюється відбірковою комісією.

Учасниками Міжнародної конкурсної програми “Візії Європи” можуть стати повнометражні фільми високої художньої якості, що мають глядацький потенціал («арт-мейнстрім»). До селекції допускаються фільми, створені в країнах Центральної, Східної, Західної, Північної та Південної Європи і завершені після “01” січня 2021 року, прем'єра яких не відбулася на території України на момент початку Кінофестивалю в 2022 році.

Селекція фільмів здійснюється програмним відділом фестивалю.

Наш міжнародний конкурс присвячений одному з форпостів світової культури і цивілізації – Європі. Для одних вона малюється мрією, райською обителлю достатку та свободи. Для інших ця територія схожа на поле битви, екзистенційний глухий кут, міраж, що приховує за своїм благополучним фасадом простір непримиренних життєвих протиріч і пристрастей. 12 фільмів, які нам належить відібрати цього року, звичайно, не зможуть охопити неосяжне і дати вичерпне уявлення про те, яка вона, Європа, і що означає бути європейцем сьогодні. Однак ми спробуємо наблизитися до розуміння цих образів і смислів. Звертаючись до різних жанрів, традицій і шкіл, з уламків любовних драм, гостросюжетних перипетій, національного колориту, вигадки і реальності, історичного минулого і сьогодення, що зробило крок в майбутнє, ми спробуємо об'єднати кінці з кінцями і представити багатополярний образ нерозривного світу, який нас оточує, частиною якого є ми самі, без якого нам ніколи не зрозуміти себе. Сподіваюся, що на нас чекатиме зустріч із прекрасними, чарівними та мудрими історіями. Ми пізнаватимемо білий світ і розчинятимемося в його таємницях”, - додав Ігор Сукманов, член консультаційної Ради з програмних питань.

Фільми, подані для участі в Міжнародній конкурсній програмі “Візії Європи”, також можуть бути відібрані для участі в позаконкурсних програмах Кінофестивалю. Така участь додатково узгоджується з особою, яка подала відповідну заявку для участі.

У розділі “Регламент” на сайті ви зможете знайти детальну інформацію про правила та процедуру подачі заявок на 13-й Одеський кінофестиваль.

Окрім конкурсних програм в межах 13-го ОМКФ будуть представлені позаконкурсні секції та ретроспективні покази. Також будуть функціонувати професійний майданчик Film Industry office, Літній Кіноринок та освітня програма “Літня кіношкола”.

Related