UK Програма та журі конкурсу європейських документальних фільмів ОМКФ-2016 06 2016

У програмі нового конкурсу 7-го Одеського кінофестивалю представлені 6 документальних фільмів. У журі конкурсу увійшли Рада Шешич (Нідерланди), документаліст, кінокритик, лектор, Марина Разбежкіна (Росія), режисер, сценарист, і Геннадій Кофман (Україна), продюсер, програмний директор фестивалю Docudays UA.
 
  • «Земля просвітлених» (The land of the enlightened), реж. Пітер-Ян де П'ю - кінострічка знята в ко-продукції Бельгії, Ірландії, Голландії, Німеччини, Афганістану, яка розповідає про жорстоке життя дітей в Афганістані.
  • «Холодний Яр. Інтро», укр. режисера Аліни Горлової, розповідає про таємниче місце в самому центрі України, де минуле переплітається з сьогоденням, і де свобода захищалася ціною власного життя.
  • «Мій друг Борис Нємцов», реж. Зосі Радкевич (Росія, Естонія). Фільм завоював «Золотий Ріг» Краківського кінофестивалю.
  • «Олег і рідкісні види мистецтва» (Oleg and the rare arts / Oleg y las raras artes), реж. Андрес Дуке (Іспанія), яка представить історію українського генія, що живе в Санкт-Петербурзі. Він грав для Сталіна і писав музику для кіно, працюючи з Кірою Муратовою та Сергієм Параджановим.
  • «У Каліфорнії» (La Califonie), реж. Шарля Редона (Франція), розповідає історію самого Редона, який занурюється в світ своєї дружини - балетні танці, і починає все документувати на плівку. Поступово він розуміє, що може зняти фільм про своє власне життя.
Оцінювати роботи документалістів буде Рада Шешич (Нідерланди), яка очолює документальний конкурс в рамках Міжнародного кінофестивалю в Сараєво, а також є програмним консультантом Роттердамського МКФ і багатьох інших міжнародних кінофестивалів документального кіно.
 
До складу журі увійшла Марина Разбежкіна, керівник Школи документального кіно і театру, автор понад 30 документальних картин і 2 художніх повнометражних фільмів. Лауреат національної премії "Лавр", Член Кіносоюзу, Гільдії неігрового кіно і Телебачення, Російської Академії кінематографічних мистецтв «Ніка», Європейської Академії кіномистецтва.
 
Також до членів журі приєднався програмний директор міжнародного документального кінофестивалю з прав людини Docudays UA - Геннадій Кофман. Він виступив продюсером більше 35 документальних фільмів, зокрема, таких картин, як «Вагріч і Чорний квадрат» (2014 року), «Жива ватра» (2014 року), «Дибук. Історія мандрівних душ»(2015).