UK Продюсерский Питчинг 6-го Одесского кинофестиваля 07 2015

16 липня пройшов Пітчинг проектів у рамках Film Industry Office 6-го Одеського міжнародного кінофестивалю. За приз у розмірі 50 000 гривень від девелоперської компанії UPD змагалися 10 фільмів.
 
Мета Пітчинг-Сесії – залучення уваги потенційних інвесторів, фестивальних відбірників і широкої кінематографічної громадськості, включаючи міжнародну, до українських кінопроектів.
 
Відкрила Пітчинг президент фестивалю Вікторія Тігіпко: «Ми всі дуже прагнемо, щоб українське кіно було у прокаті з більшим успіхом, не тільки в українських кінотеатрах, але й за кордоном. Для цього нам необхідна грамотна довгострокова стратегія розвитку, систематичне фінансування всіх напрямків української кіноіндустрії й виробництво не 10-15, а як мінімум 30-50 і більше фільмів у рік. Будемо сподіватися, що те, що відбуватиметься сьогодні в нас на сцені, одержить фінансування, проекти відбудуться й вийдуть на великі екрани».
 
Письменник Андрій Кокотюха представив історичну драму «Червоний» на основі свого резонансного роману, режисcером якої виступить Ахтем Сеітаблаєв, переможець Національної конкурсної програми ОМКФ-2012. Інший лауреат Одеського фестивалю, Максим Ксьонда, дебютує в повному метрі кримінальною драмою з елементами нуару «Танк». Член журі Міжнародної конкурсної програми ОМКФ Шарунас Бартас представив спільний з українським продюсером Валерієм Калмиковим проект про литовського волонтера, котрий відправляється на український фронт у наші дні. Про багатобюджетний анімаційниц фентезі-фільмі «Байда», де головним героєм стає український історичний типаж – козак-характерник, розповіли творці фільму «Іван Сила», режисер Віктор Андрієнко та продюсер Володимир Філіппов. Німецький документаліст Себастьян Саам розробляє свій перший ігровий фільм «Опівночі в Умані», місцем зйомок якого повинна стати Умань із її відомими фестивальному глядачеві хасидскими прочанами (цього року на ОМКФ демонструвався фільм «Дибук. Історія мандрівних душ» про конфлікт хасидів і місцевих жителів).
 
Також першим ігровим фільмом під назвою «Памфір» для українського документаліста Дмитра Сухоліткого-Собчука повинна стати історія, заснована на реальних подіях, спостерігачем яких режисер став під час роботи над своїми попередніми фільмами. Сопродюсер фільму - польський класик Кшиштоф Зануссі. Продюсер Олена Єршова, член журі Національної конкурсної програми ОМКФ, і початківець режисер Іван Орленко планують зняти чорно-білу історію про єврейського хлопчика «Синагога» за незавершеним твором Франца Кафки. Поза конкурсом продюсер Ганна Качко презентувала проект Канського призера Мирослава Слабошпицкого «Люксембург» про життя в закритій Чорнобильській зоні.
 
Оголошення переможця Пітчинга й презентацій Work in Progress відбудеться в п'ятницю, 17 липня 2015.

Related