Зимовий Кіноринок ОМКФ, день перший

12 грудня у київському кінотеатрі «Сінема Cіті» стартував Зимовий Кіноринок Одеського міжнародного кінофестивалю - найважливіший комунікаційний майданчик для представників кінопрокатної індустрії

Головну професійну подію зими відкрили директор Кіноринку Анна Мачух, генеральний продюсер ОМКФ Юлія Сінькевич та Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко.

«Наша країна переживає нелегкі часи, але культура - це надзвичайно важлива складова державності, що допомагає вистояти в найскладніші моменти історії. 2018 рік став рекордним для українського кіно: скажені збори в Україні національних фільмів, понад 40 фільмів у прокаті, безліч призів на міжнародних кінофестивалях, відкриваються нові кінотеатри та кінозали. За три дні Кіноринку ми ознайомимось із планами на 2019 рік, поговоримо про виклики та перспективи розвитку кіноіндустрії. Сподіваюсь, наступний рік принесе нам ще більше перемог та досягнень!», - зазначила директор Кіноринку Анна Мачух.

Генеральний продюсер ОМКФ Юлія Сінькевич зауважила: «Складно повірити в те, що цей Кіноринок аж 14-й. Це свідчить про те, що наша кіноіндустрія дійсно розвивається. Разом з тим, відповідно, іншим стає і рівень проблем, перспектив та важливих аспектів, які тут обговорюються. Одеський кінофестиваль однією зі своїх головних цілей ставить, власне, підтримку українського кіно та розвиток кіноіндустрії в цілому. Тож дуже рада, що у програмі цього Кіноринку багато, зокрема, українських проектів. А у програмі Work in progress будуть представлені проекти, які були презентовані на Літньому Кіноринку, і ми побачимо, на якій стадії виробництва вони знаходяться зараз».

Голова Державного Агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко привітав учасників та зазначив: «Відколи я беру участь у відкритті Зимового кіноринку як Голова Держкіно, я бачу, як змінюється наш кінематограф: як виглядає, демонструється і як рекламується національне кіно. Змінюється також сприйняття його глядачем. Співпрацюючи з виробниками та дистриб’юторами, ми намагаємось дослухатися і враховувати всі побажання, щоб українське кіно не тільки несло культурну місію, але й було конкурентоздатним на ринку».

Основним фокусом першого дня стали презентації проектів, що вийдуть на екрани у 2018-2020 рр., від дистриб’юторських компаній ВОЛЬГА УКРАЇНА, Артхаус Трафік та SVOEkino та кінокомпаній MMD та FILM.UA Group.

Першою відбулась презентація кінотеатральних проектів FILM.UA Group: справжнє кіно, зірки та скажені плани, під час якої було представлено промо-матеріали фільмів “Фелікс Австрія” та “Поліна”, анімаційного фільму “Мавка. Лісова пісня” та добірки анімації “Мультісторії”, історичних стрічок “Гарет Джонс”, “Захар Беркут” та ”Анна Київська”, а також спортивної драми “Пульс”.

Кінокомпанія MMD представила під час своєї презентації матеріали українських проектів, вихід яких планується на 2019-й рік - комедійних фільмів “Інфоголік-2”, “Продюсер”, “Зустріч однокласників”, “Пограбування по-українськи” та “Фостер і Макс”.

Компанія F Films запросила гостей та учасників Кіноринку на welcome-drink із зірками фільму «Свінгери-2».

Презентації продовжила дистриб’юторська компанія ВОЛЬГА УКРАЇНА, яка представила стрічки, що готуються до прокату в першій половині та на початку другої половини 2019-го року: “Ван Гог. На порозі вічності”, “Астерікс і таємне зілля”, “Почни спочатку”, “Влада”, “Море спокуси”, “Час відплати”, “Плейбой під прикриттям”, “Тачка на мільйон”, “За п’ять кроків до кохання”, “100 речей та нічого зайвого”, “After” та “Свінгери-2”, а також анімаційні стрічки “Королівський коргі” та “Uglydolls. Ляльки з характером”.

Компанія Артхаус Трафік презентувала ексклюзивні промо-матеріали стрічок-фестивальних кінохітів. Зокрема, вже у січні 2019-го року у кінотеатрах з’являться фільми “Сільвіо та інші”, “Янгол”, “Зелена книга” та ”Звір”, в лютому - “Всі знають”, “Щось не так з тобою” та “Транзит”, а в березні на великих екранах можна буде подивитись стрічку “Полуничка”. “Коли ми починали в нас та фестивальне кіно небагато хто вірив. Ми часто чули “Дякуємо, ми вже 20 років в прокаті. Ми не хочемо працювати з фестивальним кіно”. Завтра ми святкуватимемо день народження і я маю що відповісти: ми вже 15 років в прокаті і ми хочемо й надалі працювати з фестивальним кіно”, - поділився директор компанії Денис Іванов.

В межах своєї презентації дистриб’юторська компанія SVOEkino представила стрічки, які вийдуть в прокат починаючи з грудня 2018-го року. Вже 13-го грудня відбудеться прем’єра еротичного трилеру “Пірсинг” за мотивами однойменного твору Рю Муракамі, а 20-го грудня - фантастичного трилеру “Дублікат”. Також протягом 2019-го року в прокат вийдуть стрічки “Красивий бізнес”, “Скажені канікули”, “Парк атракціонів”, “Мадонна. Народження легенди”, “Падіння американської імперії”, “Білий лебідь”, “Код “Червоний”, “Маленька червона сукня” та “Земля тролів-2: у пошуках золотого замку”. На завершення першого дня Зимового Кіноринку компанія SVOEkino запросила гостей та учасників на вечірку та допрем’єрний показ стрічки “Пірсинг”.

Також у день старту Кіноринку пройшло публічне засідання Асоціації кінотеатрів, де було підняте питання кількості екранів в країні та можливих шляхів її збільшення.

Зимовий Кіноринок триватиме до 14-го грудня. Програму заходу знайдете на офіційному сайті ОМКФ.

Related