Генпродюсерка ОМКФ Юлія Сінькевич отримала премію Women in Arts 2020 у категорії “Культурний менеджмент”

12 березня в Києві нагородили переможниць премії Women in Arts 2020. Відзнаку у категорії “Культурний менеджмент” цього року отримала генеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич

У цій категорії змагалися кураторки, кінопродюсерки, організаторки музичних і кінофестивалів, культурних форумів, тощо – жінки, які допомагають творчим одиницям організувати або презентувати їхню діяльність.

У сфері культури працює чимало жінок. Водночас на decision making позиціях їх небагато, адже це досі часто вважається “не жіночою роботою”. Причому такої думки нерідко притримуються не тільки чоловіки, а й самі жінки. Тож зараз справді важливо підтримувати одна одну і своєю роботою доводити протилежне. У наш час перед нами стоять великі виклики. І я впевнена, що жінки, які займають топ-посади у культурній сфері, знайдуть ефективний спосіб перетворити кризу у можливості”, – зазначила Юлія Сінькевич.

Премія Women in Arts має на меті встановити традицію визнання жіночого внеску в культуру як в Україні, так і за її межами. Вона заохочує жінок творчих професій у таких номінаціях, як: “Жінки у візуальному мистецтві”, “Жінки в музиці”, “Жінки в театрі і кіно”, “Жінки в літературі”, “Жінки в культурному менеджменті”, “Жінки в культурній журналістиці, критиці та дослідженнях”. Остання номінація – нова і започаткована лише цього року.

Понад 40 експертів та експерток у сферах, які відповідають кожній із номінацій, відбирали номінанток, а згодом й лауреаток.

Головними вимогами до конкурсанток стали професійні досягнення, репутація, інноваційність та національне чи міжнародне визнання.

Women in Arts – незалежна премія, заснована у 2019 році ООН Жінки в межах руху солідарності за ґендерну рівність HeForShe в Україні в партнерстві з Українським інститутом.