OIFF Flashback: режисерки Дар'я Жук і Тоня Ноябрьова проведуть спільний прямий ефір

Пряме включення відбудеться в межах спецпроєкту ОМКФ і Takflix

Одеський міжнародний кінофестиваль та онлайн-платформа Takflix.com розпочинають серію прямих ефірів з режисерами фільмів, які представлені в межах спецпроєкту OIFF Flashback. Гостею першого включення стане білоруська режисерка Дар'я Жук. Прямий ефір відбудеться 5 червня о 19:00 (за київським часом) на сторінці ОМКФ в Instagram: https://www.instagram.com/odesa_film_festival/. Глядачі матимуть змогу поставити режисерці свої запитання прямо під час включення.

Розмову з гостею модеруватиме українська режисерка Тоня Ноябрьова, яка відома глядачу за комедійною стрічкою "Герой мого часу". Власне, за цей фільм вона отримала нагороду "Найкраща режисерська робота" Національного конкурсу 9-го ОМКФ.

Білоруська режисерка Дар'я Жук, яка наразі живе та працює у США, викликала фурор на Одеському міжнародному кінофестивалі у 2018 році. Її стрічка "Кришталь" настільки вразила глядачів, що за підсумками їхнього голосування фільм отримав головну нагороду ОМКФ – Ґран-Прі.

Драматична стрічка "Кришталь" повертає глядача до буремних 90-х, коли хотілося знайти кращого життя, бажано за кордоном. Молода дівчина Веля з кольоровим волоссям мріє про еміграцію з Білорусі до США, проте вимушено переїжджає до невеликого заводського містечка та перевертає його життя догори дриґом.

Для Дар'ї Жук – це дебютна повнометражна робота. Режисерка народилася у Білорусі і багато в чому фільм є біографічним. Після закінчення школи Дар'я Жук подалася на навчання за обміном у США. З того часу вона живе і працює там. Дар'я Жук закінчила економічний факультет у Гарварді і якийсь час працювала фінансистом на Уолл-Стріт. У 2004 році прийшла економістом на телеканал HBO і паралельно продюсувала документальні фільми. З 2010 по 2015 рік вона вивчала режисуру в Колумбійському університеті і за цей час виграла низку грантів від престижних фондів, зокрема грант компанії Panavision для нових режисерів New Filmmaker Grant (2012) і міждисциплінарний грант Колумбійського університету Art Works Grant (2012).

У 2018 році Дар'я Жук зняла свій перший повнометражний фільм "Кришталь", який окрім Ґран-Прі ОМКФ виграв приз глядацьких симпатій IFF Pacific Meridian, Ґран-прі Almaty film festival, приз "За кращу режисерську роботу" на фестивалі Bridge of Arts та багато інших, а також був висунутий від Білорусі на здобуття премії "Оскар" як "Найкращий фільм іноземною мовою".

Наразі Дар'я працює над проєктом "Наші груди – наша зброя: Історія руху Femen" про виникнення та становлення громадського руху Femen. А поки робота над новим фільмом триває, ви можете подивитися дебют Дар'ї Жук "Кришталь" в межах спецпроєкту OIFF Flashback за посиланням: https://oiff.takflix.com/films/crystal-swan.

OIFF Flashback – це спільний проєкт Одеського міжнародного кінофестивалю та онлайн-платформи Takflix.com. У межах спецпроєкту для онлайн-перегляду на платформі http://oiff.takflix.com/ доступні 10 фільмів, що в різні часи перемагали та брали участь у Міжнародній конкурсній програмі ОМКФ. Проєкт діятиме на території України до 15 серпня. Глядачі можуть купити єдиний абонемент на усі 10 стрічок проєкту OIFF Flashback за 375 грн або ж обрати одиничний перегляд вибраного фільму за 60 грн.