ОМКФ 2021: Третій день Film Industry Office

У третій день роботи професійної секції Film Industry Office відбулось декілька Public Talk та дискусій, які були пов’язані з питаннями співпраці України та іноземних компаній, фондів і фестивалів.

Так, розпочала день дискусія на тему фестивалів класу “А” та того, як туди потрапити.

Ми завжди керуємося спочатку відчуттями, а потім якимись раціональними висновками. Спочатку – серце! Але те що мусить тут пролунати – це практичні речі”, - наголосила продюсерки Наталія Лібет.

Важливо щоб ім’я режисера було все ж таки комусь відоме, тому що працівники фестивалю у першу чергу розглядають стрічки тих, чиї імена десь вже пролунали”, - впевнена продюсерка Ольга Безхмельниціна.

Під час обговорення досвіду співпраці України з фондом “Єврімаж”, представник України в Раді правління фонду “Єврімаж” Володимир Яценко зазначив, що для того, аби авторське кіно підтримав фонд, проєкт повинен бути цікавим для європейської спілки.

Є багато дуже цікавих речей стосовно умов співпраці з фондом. Наприклад, у вас може бути навіть не кінцева версія фільму – підтримку можна отримати ще на стадії Work in Progress, але у вас повинен бути продюсер”, - наголосив він.

А на дискусії “Co Pro with Ukraine” обговорили тонкощі створення фільмів у копродукції з іншими країнами та формування бюджету. Зокрема, продюсер Володимир Яценко зазначив, що “копродукція може бути природна, коли герой живе у Польщі і тікає до Швеції, або технічна, якщо все знімається в Україні”.

В межах Film Industry Office також відбувся Public Talk “Україна та кінопремія Оскар. Досвід українських продюсерів”. Як зазначила Ольга Безхмельниціна, “щоб подаватися, ваш фільм має отримати нагороди, але далі все залежить від вас. Аби серед 100 фільмів, які обирають кіноакадеміки, про ваш фільм почули”.

Також на індустрійній секції обговорили, що відбувається з жінками в українській кіноіндустрії.

Дуже часто ми стаємо заручницями власних стереотипів, де хочемо побути “дівчинкою” і використовуємо такий спосіб поведінки. Тому, перш за все, потрібно воювати з власними стереотипами. Хочеться, щоб у жінок ставало більше свободи у виборі будь-якої справи. Мене дуже радує, що ми потроху долаємо стереотип, що режисура не жіноча справа. Наша організація запрошує долучатися жінок різних професій, які працюють в кіноіндустрії. Невдовзі у нас будуть проходити майстер-класи, кожної неділі консультаційний день з правової грамотності тощо”, - зазначила Лариса Гутаревич, засновниця “Української асоціації жінок в кіноіндустрії”.

Завершився третій день роботи Film Industry Office обговоренням світових тенденцій у створенні контенту, прийнятті рішень студіями і шляхів залучення глобальних проєктів до України.

Нагадуємо, що професійна секція Film Industry Office триватиме до 20 серпня.

*За підтримки Державного агентства України з питань кіно

Related