ОМКФ-2021 — День 2-й: відкриття Film Industry Office та майстер-клас Даніеля Брюля

У день відкриття 12-го Міжнародного кінофестивалю фільм Девіда Лоурі “Легенда про Зеленого лицаря” відкрив покази позаконкурсної програми “Гала-прем’єри”. А вже на другий день кінофестивалю розпочались покази фільмів-учасників Національної конкурсної програми. Зокрема, глядачі вже переглянули стрічку Мирослава Латика “Королі репу”.

Під час прес-зустрічі з авторами та акторами стрічки “Королі репу” режисер Мирослав Латика розповів про те як знімався фільм, як жанр фільму перевтілювався в процесі зйомок: “Спочатку фільм задумувався як драма, а потім це перетворилось у поєднання жанрів. В кінці ми отримали драму в стилі ґанґста-реп. Ми с самого початку запланували багато музики та спеціально монтували під музику”.

Продюсер стрічки Дмитро Мінзянов розповів про цільову аудиторію: “Ми розраховуємо на широку аудиторію, але перш за все фільм розрахований на молодь, оскільки в кіно звучить багато андеграудної музики”.

У позаконкурсних секціях відбулись покази фільмів: “Чоловік, який продав свою шкіру” режисера Каутера Бен Ганії (“Фестиваль Фестивалів”), “Герой” Асґара Фархаді (“Фестиваль Фестивалів”), який отримав цьогоріч Гран-прі Каннського фестивалю та документальну роуд-муві “Цей дощ ніколи не скінчиться” Аліни Горлової (“Українські Гала-прем’єри”).

Відомий актор Даніель Брюль та кінопродюсер Мальте Ґрунерт провели майстер-клас в межах “Літньої кіношколи” та представили свой новий спільний фільм “Поганий сусід” (“Гала-Прем’єри”).

Я не очікував, що так багато людей прийде на фільм. І для мене успіх бачити сьогодні в залі стільки людей”, - зазначив Даніель Брюль.

Також майстер-клас провів режисер анімаційного кіно й учитель кількох генерацій українських аніматорів Євген Сивокінь.

Натхнення приходить з різних джерел. Когось надихають художні твори, когось музика, живопис. Одного разу я йшов припорошеними снігом дорогами і надихнувся цією погодою так, що мені почали приходити образи, різні асоціації. І так народилася одна з моїх анімацій - “Засипле сніг дороги...”, - зазначив режисер.

У другий день ОМКФ розпочала роботу професійна секція Film Industry Office, в межах якої відбулась низка дискусій про кастинг-індустрію в Україні та світі, а також відбулась презентація діджитал-платформ DzygaMDB, E-Talenta та Dreamcast.

Я дуже рада, що наша програма доповнилась форумом кастинг-директорів. Кілька років тому у нас відбулась зустріч DzygaMDB та Dreamcast, де ми зрозуміли, що ми не конкуренти, а партнери. Я дуже рада, що наша зустріч згодом переросла в тісну співпрацю із платформою Dreamcast та Українською асоціацією кастинг-директорів. Оля Любарова і її команда підготувала дуже цікаву програму для секції Film Industry Office, що відбувається в рамках ОМКФ. Я сподіваюсь, що звідси ви вийдете із новими знаннями”, - привітала усіх з відкриттям секції виконавча директорка Одеського міжнародного кінофестивалю Анна Мачух.

У цей же день глядачі 12-го ОМКФ у кінотеатрі “Родіна” подивилися перші фільми української ретроспективи “Незалежні” - мелодрами “Шамара” (реж. Наталя Андрійченко) та “Кисневий голод” (реж. Андрій Дончик).

*За підтримки Державного агентства України з питань кіно

Related