Buy a Pass

ОМКФ-2020 — День 8-й: показ на Потьомкінських сходах і нагородження Film Industry Office

Передостанній день 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю ознаменувався традиційним перформансом просто неба на Потьомкінських сходах. Глядачі фестивалю відвідали офлайн-показ в Одесі німого фільму “Ґолем, як він прийшов у світ”, якому цьогоріч виповнилося 100 років. Показ стрічки на Потьомкінських супроводжував камерний оркестр, який виконав саундтрек до фільму, написаний ізраїльським композитором Бетті Оліверо.

У Києві глядачі відвідали офлайн-показ фільму Михайла Каца “Пустеля” з ретроспективи “Одеські незалежні: вільне кіно 1990-х”, яка відбувалась у Довженко-Центрі. На онлайн-платформі ОМКФ можна було переглянути Фільм Закриття 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю “Шарлатан”, авторкою якого є відома польська режисерка Аґнешка Голланд.

В межах Film Industry Office пройшла презентація проектів Work in progress, де були представлені проекти українського виробництва або копродукцій з Україною, а також фільмів з країн Східно-Європейського партнерства що перебуваються на фінальній стадії виробництва.

Також кінопрофесіонали відвідали онлайн-дискусії “Підтримка аудіовізуального сектору програмою ЄС “Креативна Європа” та “Діджиталізація в українській кіноіндустрії: тенденції та нові рішення. Спільно з DzygaMDB”.

Завершила останній день Film Industry Office церемонія нагородження переможців Work in Progress, East Series, Пітчингу та Book Pitch.

Переможцями Пітчингу назвали такі проекти: 60 тисяч гривень від ОМКФ отримав проєкт “Експедиція-49” Аліси Коваленко. Приз від телеканалу “Україна” номіналом у 60 тисяч гривень вручили проєкту “Редакція” режисера Романа Бондарчука.

У секції Work in progress проєкт “Стоп-Земля” режисерка Катерини Горностай отримав спеціальну відзнаку журі. Приз від телеканалу “Україна” у розміні 60 тис. грн отримав проєкт “Привоз” режисерки Єви Нейман. А нагороду від Українського інституту - 150 тис. гривень - вручили проєкту з найбільшим міжнародним потенціалом, яким визнали фільм “Рома” Ольги Журби.

Призи EastSeries: комплекс послуг постпродакшн на суму 20 000 євро від компанії Star Media вручили проєкту “Чорна п’ятниця” Міхал Желінскі, Польща.

Нагороду у секції у Book Pitch від компанії Star Media у вигляді скрипт-докторінгу отримав роман “За спиною” Гаськи Шиян. Призом від Книжкового Арсеналу — промовідео на інформаційних ресурсах фестивалю — нагородили роман “Доця” Тамари Горіхи Зерні.

Related