ОМКФ 2019: Старт професійної секції Film Industry Office

16 липня стартувала професійна секція Film Industry Office Одеського міжнародного кінофестивалю. Перший день роботи Film Industry Office розпочався із щорічного нетворкінгу кіно, туризму та креативних індустрій (Odesa 5T Summer Business Day)

Подією дня став нетворкінг кінокомісій “Art & Travel”, що втретє відбувся в межах професійної секції.

Із вітальним словом до учасників зустрічі звернулася генеральна продюсерка ОМКФ Юлія Сінькевич: “Вже багато років кіно та Одеса пов’язані чудовими подіями, які відбуваються в межах Одеського міжнародного кінофестивалю. За останні роки ділова програма розширилася, тому ми можемо говорити про кіно, як про бізнес. Ми спільно з кінокомісіями робимо все можливе для приваблення українських та іноземних продакшенів”, – зазначила вона. Крім цього, генпродюсерка додала, що у перший рік, коли відбувався перший нетворкінг існувало всього кілька кінокомісій, але вже сьогодні можна побачити представників майже з кожної області України, які займаються сервісом продакшенів.

Модератором спільної зустрічі представників кіноіндустрії, туристичної галузі та місцевих адміністрацій виступив Іван Ліптуга, президент НТОУ, радник першого віце-прем’єр-міністра України. Він наголосив, що нетворкінг дає можливість презентувати туристичну сферу, а також привернути увагу до вітчизняного кінематографу не тільки української, але й міжнародної спільноти.

У межах нетворкінгу також відбулась панельна дискусія “Art & Travel”. Спікерами заходу виступили: Олександра Олійникова – директорка департаменту міжнародного співробітництва та маркетингу ОМР, Євгенія Яцута – виконавча продюсерка студії Radioactive Film, Софія Джуринська – арт-директорка Міністерства інформаційної політики , Ганна Курінна – голова Оргкомітету та авторка ідеї фестивалю ArtTravel (м. Харків), Олександр Мілов – співзасновник і арт-директор студії “MAMAI production”, Денис Торхов – координатор проектів – “Консультації для малого бізнесу”, “Група з фінансування та розвитку МСБ”, Анджей Шафернакер – керівник групи нових галузей та конкурентоспроможності, Програма USAID, а також Арнольд Кременчуцький – виконавчий продюсер PSBFILMS.

Голова правління Одеської кіностудії Андрій Осіпов презентував учасникам нетворкінгу три проекти, які перебувають у виробництві кіностудії, частина з яких знаходиться на стадії постпродакшену.

У другій частині нетворкінгу, під час панелі комісій України учасники зустрічі заслухали презентації представників кінокомісій із 7 областей України – Сергія Міранкова (Kyiv Film Commission), Ірини Вікирчак (Lviv Film Commission), Вячеслава Єгорова (Закарпатська кінокомісія), Cвітлани Петльованої (Одеський кіноофіс), Вікторії Лаврентьєвої (Черкаська регіональна кінокомісія), Олега Карпіна (Трускавецька кінокомісія), Артема Голосова (Державне агенство України з питань кіно), а також Оксани Чорнобривцевої (Генічеська кінокомісія).

“Сьогодні у світі працює більш ніж 1000 кінокомісій у понад 100 країнах світу. За рік роботи в Україні з’явилися Волинська, Маріупольська та Івано-Франківська кінокомісії. Крім того цьогоріч було створено асоціацію кінокомісій України”, – зазначив Артем Голосов.

Також під час першого дня роботи секції Film Industry Office учасники обговорили перспективи законодавства щодо системи кеш-рібейтів та будівництво нових, сучасних кіностудій в Україні.

Нагадаємо, що події у межах професійного майданчику Film Industry Office триватимуть до 19 липня.