8-й день: перформанс Влада Троїцького на Потьомкінських сходах та перші нагороди ювілейного 10-го ОМКФ

Завершальні покази фільмів конкурсних програм, перші нагороди та спеціальна подія ОМКФ - перформанс Влада Троїцького на Потьомкінських сходах

Вже завтра відбудеться церемонія закриття 10-го ювілейного ОМКФ, а сьогодні, в передостанній день, були показані останній фільм-учасник Міжнародної конкурсної програми - «Тут був Саша» та друга частина Національного конкурсу короткого метру.

Також 19 липня у Фестивальному центрі «Родіна» були названі найкращі фільми Національної конкурсної програми за версією Журі Міжнародної федерації кінопреси (FIPRESCI). Найкращим повнометражним фільмом стала стрічка «Мої думки тихі» молодого режисера Антоніо Лукіча, а Найкращий короткометражний фільм — «У нашій синагозі» Івана Орленко.

Міжнародна конкурсна програма завершилась показом фільму: «Тут був Саша». Соціальна драма режисера Ернестаса Янкаускаса відкриває перед глядачем історію бездітної пари, яка вирішує усиновити дитину, і це рішення назавжди змінить життя трьох людей. Картину на ОМКФ представили режисер Ернестас Янкаускас та виконавці головних ролей Ґабія Сіурбите та Валєнтін Новопольський. «Я дивлюся на життя позитивно, тому ми робили цей фільм для дискусії, для людей, що навіть в самих складних ситуаціях є світло у кінці тунелю», - розповів режисер.

Відбувся показ завершального блоку конкурсного короткого метру, до якого увійшли стрічки: «Int.Kitchen.Night» (реж. Аркаша Непиталюк), «Solitude» (реж. Єлізавета Сміт), «Різдвяні історії» (реж. Валерія Сочивець, Філіп Сотниченко), «Дорослий» (реж. Жанна Озірна) та «Поки не стане чорним» (реж. Анастасія Фалілеєва).

Показом фільму «Прощання з ніччю» відкрилась ретроспектива Катрін Деньов. Картину особисто представила акторка. «Насправді це той фільм, який я дуже полюбила. Мені дуже подобається історія, сюжет. І мені дуже подобається персонаж який я граю. Це фільм, в якому досить чітко висловлюється позиція. Я думаю стрічка буде дуже близька жінкам, тому що багато хто з них може уявити ситуацію, подібну до сюжету фільму, і поставити себе на місце моєї героїні», - поділилась вона.

Документальна стрічка «Бо ми мужики» режисерів Петтера Соммера, Ю Вемуд Свендсена закрила конкурсну програму Європейських документальних фільмів Це норвезька історія про чоловічу дружбу, співчуття та рокспіви. Програма «Фестиваль фестивалів» була представлена поетичною французькою драмою «Портрет дівчини у вогні» режисерки Селін Сьямма. Світова прем'єра стрічки відбулася цього року на Каннському міжнародному кінофестивалі, де вона брала участь в основній конкурсній програмі у змаганні за Золоту пальмову гілку та отримала Приз за найкращий сценарій та Queer Palm за найкращий фільм ЛГБТ.

У Фестивальному центрі «Родіна» пройшов майстер-клас від польського режисера та сценариста Деніяла Гасановича«Епізод повною мірою». «У кожному епізоді має бути конфлікт. Без цього ви не зможете рухати свою історію вперед. Але він може проявлятися в найрізноманітніших формах. У коротких епізодах можна показати його рухом камери, використанням світла, звуків тощо. Головне - уникайте монотонності», - зокрема наголосив режисер.

В секції Українська ретроспектива «Голлівуд на березі Чорного моря» була показана стрічка «Настроювач» легендарної режисерки Кіри Муратової (Золота лілія за найкращий фільм Міжнародного кінофестивалю goEast 2005 року). Фільм-дослідження українського сліду в Голлівуді «З України до Голлівуду» (реж. Станіслав Сукненко та Галина Кувівчак-Сахно) закрив секцію «Спеціальні покази».

В межах Film Industry Office відбулась презентація проектів фільмів українського виробництва або копродукцій з Україною на фінальній стадії виробництва Work in Progress. Також пройшов конкурс проектів телесеріалів зі Східної та Центральної Європи - EastSeries та панельні дискусії на тему «Освітні можливості в кіноіндустрії: EAVE, Midpoint, SOFA selection» та «Світові тренди в креативних індустріях. Відбулось урочисте нагородження найкращих проектів EastSeries, Пітчингу та Work in progress Film Industry Office.

Музичний вечір у винному барі LOU LOU пройшов під сети координатора музичної програми ОМКФ - Denis Vnuk.

Завершальною подією передостаннього дня фестивалю став унікальний музичний медіа- перформанс-опера «Сходи до...»Влада Троїцького, яке створювалось спеціально до ювілейного Одеського міжнародного кінофестивалю. Подія відбулась на Потьомкінських сходах.

Звертаємо увагу кіноманів, у зв’язку з великим ажіотажем творча зустріч з французькою акторкою Катрін Деньов відбудеться у Фестивальному палаці - 20 липня 12:30.