3-й день ОМКФ: конкурсні фільми, творчі зустрічі з Майком Лі та Біллом Ґуттентаґом, покази тріумфатора Берлінале-2019 та нового фільму Педро Альмодовара

14-го липня стартували покази Національного конкурсу, творчі зустрічі від членів журі ОМКФ та прем’єра фільму Педро Альмодовара

Режисер Наріман Алієв, актор Ахтем Сеїтаблаєв та творча група представили другий фільм в Міжнародному конкурсі – драму «Додому». «Для нас показ стрічки на ОМКФ більш нервовий ніж на Каннському кінофестивалі, оскільки думка українських глядачів особиста», - поділився режисер Наріман Алієв. Продовжила покази фільмів-конкурсантів у Міжнародній програмі аргентинська стрічка «Ініціали С. Ґ.» режисерів Раніа Аттьє та Даніеля Ґарсія. «Весь фільм це суміш різних культур. Історія ґрунтується на тому, що ми побачили в Аргентині, у Боенос-Айресі. Ми надихались цим містом, цією культурою яку бачили навколо себе та історіями які чули від місцевих мешканців», - розповіли режисери під час представлення стрічки. Програму Національного конкурсу відкрив фільм «Панорама» режисера Юрія Шилова.

Документальний фільм «Зустрічі з Джимом» режисерки Едже Ґер про зворотну мандрівку в часі життям головного героя продовжила Конкурс європейських документальних фільмів. "Я не режисерка документального кіно, це моя перша повнометражна документальна стрічка. Але після зустрічі з Джимом я не могла не зняти про нього фільм, - розповіла Едже Ґер. - Робота над фільмом вплинула не лише на мене, а й на всю знімальна групу. Ми дізналися багато про філософію Джима, про його ставлення до життя і нам було по-справжньому весело у процесі зйомок. Бачити таку людину як Джим, спілкуватися з ним, заряджатися його оптимізмом - це те, що дійсно варте в наші часи."

У Фестивальному палаці у межах програми «Фестиваль Фестивалів» пройшов аншлаговий показ фільму «Біль та слава» іспанського режисера Педро Альмодовара з Антоніо Бандерасом та Пенелопою Крус у головних ролях (номінант на «Золоту пальмову гілку» Каннського кінофестивалю-2019, Приз за найкращу чоловічу роль Канни-2019), а у Фестивальному центрі «Родіна» відбувся показ тріумфатора Берлінале-2019 фільму «Синоніми» французького режисера Надава Лапіда. «Стрічка багато у чому автобіографічна та показує моє життя. Одного разу у мене з’явилося непереборне бажання втекти зі своєї країни і відмовитися від мови і всього того, що було до цього. Проте у мене поставало питання у власній ідентичності, а не у тому чи повинні ми любити батьківщину і свою країну,» - поділився з глядачами режисер, який особисто представив стрічку.

Програма «Спеціальні покази» продовжилася стрічкою «Звуки революції» режисерів Білла Ґуттентаґа та Дена Стермана. Картину особисто представив один з режисерів та член журі конкурсу європейських фільмів Білл Ґуттентаґ. Також в цій секції була представлена стрічка «Варда за Аньєс» про професійну фотографку, інсталяторку та піонерку «Нової хвилі» французького кінематографу Аньєс Варда.

Пройшла творча зустріч з Майклом Лі - відомим письменником і режисером з Великобританії, який є семиразовим номінантом на "Оскар", п'ятикратним лауреатом премії BAFTA, лауреатом премії за кращу режисуру і головну нагороду фестивалю - Palme d'Or, а також володарем "Золоті леви" в Локарно. Приїзд Майка Лі та показ міні-ретроспективи його фільмографії в межах Одеського міжнародного кінофестивалю відбувається за підтримки Британської Ради в Україні. «Єдине, що я би порадив молодим режисерам – ніколи не йти на компроміс. Знімайте фільми так, як ви це бачите. Залишайтеся чесним із самим собою. Не йдіть за хибними намірами», – наголосив Майк Лі.

Також, відбулась зустріч і дискусія з Біллом Ґуттентаґом - американським сценаристом, продюсером, режисером, членом журі Конкурсу європейських документальних фільмів. Він провів майстер-клас "Перетворення реальності на виставу, а вигадки на реальність". “Фільми пишуться три рази. Вперше це відбувається під час створення сценарію. Вдруге – під час зйомок. І востаннє – в процесі монтажу”, - зазначив Білл Ґуттентаґ.

У межах дитячої програми ОМКФ пройшов показ фільму «Ділілі в Парижі», а секція «Серіали!» відкрилась прем'єрою перших двох епізодів україно-латвійського проекту «Маркус».

Глядачі Зеленого театру у ввечорі третього дня ОМКФ подивились бразильську стрічку «Бакурау» режисерів Клебера Мендонса Фільйо та Жуліано Дорнелеша. Фільм отримав Приз журі Каннського кінофестивалю 2019 року.

Вечір закінчився у винному барі LOU LOU під сети «чаклунки» Dj Enfant Terrible, а в ZELDA BAR танцювали тілом і душею під музичний супровід Sasha Zhylyayev.