ОМКФ 2018: Work in Progress Зимового Кіноринку

В межах Зимового Кіноринку ОМКФ пройшов Work in Progress українських фільмів

У секції Work in Progress було представлено 10 робіт: “Андрій Сулейман” Аліни Горлової, “Антон” Зази Урушадзе, “Вулкан” Романа Бондарчука, “Земля блакитна ніби апельсин” Ірини Цілик, “Історія Лізи” Олександра Жовни, “Мої думки тихі” Антоніо Лукіча, “Рокада” Андрія Іванюка, “Сіот from Bonneville” Семена Мозгового, “Співає Івано-франківськтеплокомуненерго” Надії Парфан та “Червоний. Без лінії фронту” Зази Буадзе.

Усі проекти були презентовані влітку на Одеському кінофестивалі. Модерувала секцію на Зимовому Кіноринку генеральна продюсерка ОМКФ Юлія Сінькевич. “Одна з головних цілей Одеського кінофестивалю - всебічна підтримка українського кіно на різних етапах виробництва. У програмі Work in progress ми представляємо здебільшого артхаусні фестивальні проекти, які особливо потребують підтримки у просуванні, з метою забезпечення кінотеатрального прокату”, - зазначила вона.

Першою свій проект презентувала творча група фільму “Андрій Сулейман” - продюсер Максим Наконечний та режисерка Аліна Горлова, які разом працювали над сценарієм. Стрічка була знята в копродукції з Латвією. наразі тривають переговори з Німеччиною. аби залучити її до виробництва. “Це унікальний приклад поєднання соціальної та креативної документалістики, де поєднується актуальний контекст і авторський погляд на нього”, - зазначив Максим Наконечний. За сюжетом, курдська родина вимушена покинути рідну домівку через війну у Сирії. Сім’я розділилася: хтось поїхав до Німеччини, хтось - до Іраку, а хтось - до України на Донбас, де потрапив в інший військовий конфлікт. Головний герой - молодий хлопець Андрій Сулейман, який почав працювати волонтером в “Червоному Хресті” і їздить в “сіру зону” з гуманітарною допомогою. “Сіра зона” - це ключовий образ фільму. Ми хочемо за допомогою чорно-білого зображення в нашому фільмі створити зону, в якій існує ця родина в різних країнах”. - розповіла режисерка стрічки Аліна Горлова.

“Вулкан” - перша повнометражна ігрова стрічка Романа Бондарчука, знята в копродукції з Німеччиною та Монако (фільм брав участь у Міжнародній конкурсній програмі ОМКФ 2018) - розповідає про перекладача ОБСЄ Лукаса, з яким відбувається низка дивних пригод у Херсонській області. Як зазначили автори фільму, тут є місце чорному гумору, іронії та романтичній історії. “Роман сам з Херсонської області, тож знає цю землю і, головне, її любить. Тому в фільмі можна відчути віру режисера в цей край. адже він працював з великою любов’ю”, - додала продюсерка картини Олена Єршова.

Фільм “Антон” Зази Урушадзе (номінанта на премію “Оскар” за стрічку “Мандарини”) розповідає правдиву історію про маленького хлопчика з німецької сім’ї, що живе під Одесою. Прихід більшовиків порушує мирне життя німецької колонії та власне життя Антона та його друга Якова. Над сценарієм стрічки працював канадець Дейл Еслер, потомок німецьких колоністів. За основу він узяв свій роман “Антон, його друг та російська революція”, який був написаний за спогадами дядька сценариста. Власне, він і став прототипом Антона.

Стрічка “Земля блакитна ніби апельсин” розповідає про сім’ю, що живе на лінії розмежування на Донбасі. 35-річна Ганна виховує чотирьох дітей. Усі вони грають на різних музичних інструментах та знімають кіно. За словами режисерки стрічки Ірини Цілик, головне у фільмі - атмосфера і особливий настрій, з яким за життям цих простих людей можна спостерігати безкінечно. “Насправді цей фільм не про війну. Він про життя, про балансування між війною і миром, про самотерапію через кіно”, - додала авторка.

“Червоний. Без лінії фронту” (режисер Заза Буадзе) - приквел стрічки “Червоний”, зосереджений на становленні головного героя - Данила Червоного. У нього вже пройшов юнацький максималізм і тепер він починає усвідомлювати те, що насправді відбувається довкола. Як зазначив автор кінороману Андрій Кокотюха, він би хотів, щоб цей фільм показували на фестивалях глядацького кіно, адже ця стрічка “формує те, що називається словом “ідеологія”, те, що об’єднає українців”. “Червоний” - це перший фільм за 27 років незалежної України, який був показаний 24 серпня. З цього фільму почалась хвиля нового українського кіно”, - впевнений продюсер Володимир Філіппов.

Першу повнометражну роботу режисера Антоніо Лукіча “Мої думки тихі” представила продюсерка фільму Алла Белая. Це історія про молодого звукорежисера, що отримує замовлення від канадської компанії записати звуки українських тварин, української фауни. Та для хлопця це не просто замовлення, а квиток до Канади. Тож він вирушає на західну Україну, а в подорожі йому допомагає мама (її грає Ірма Вітовська). За словами продюсерки, в цьому роуд-муві досліджуються стосунки сина та матері, які часом бувають трагічні, а часом доволі комічні.

Один з продюсерів фільму “Сіль from Bonneville” Тарас Босак зазначив, що ця документальна стрічка Семена Мозгового - в першу чергу про мрії та натхнення. Це “adventure” драма про двох хлопців з Києва і старий радянський мотоцикл. Герої поставили собі за мету побити рекорд швидкості на солоному озері Боневіль у штаті Юта США. У висохлу солону пустелю з’їжджаються відчайдухи з усього світу, які витрачають купу часу та грошей, аби визначити, хто буде новим чемпіоном.

Стрічку “Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго” представив продюсер Ілля Гладштейн. “Цей фільм стосується кожного. Ми дуже добре знаємо аудиторію нашого фільму. Наша аудиторія - це кожна людина, вдома у якої є батареї. Це фільм про тепло, і про те, як воно досягає наших домівок, про тих, хто його генерує і постачає”, - сказав він. Дія музично-документальної комедії з елементами виробничої драми відбувається в виробничих цехах Теплокомуненерго Івано-Франківська. Герої - його працівники. Поки люди скаржаться на нестачу тепла, робітники співають. Незважаючи на маленьку зарплату, у співі вони знаходять розраду та навіть їздять на гастролі.

Роуд-муві “Рокада” Андрія Іванюка - це історія не про війну. Це історія про людей на війні і про людей під час війни. Сюжет розповідає про двох солдатів, яким була поставлена задача протягом дня поїхати за командиром, забрати його і повернутися. Це власна історія режисера.

Фільм “Історія Лізи” представив продюсер Валерій Калмиков. Стрічку знято за романом режисера Олександра Жовна “Солодка ілюзія життя”. Сюжет розгортається у маленькому містечку на кшталт того, в якому живе сам Олександр. Це розповідь про дві пари закоханих. Одна - дуже незвичайна, а друга - ще більш незвичайна. За словами продюсера, за жанром цей фільм - поєднання драми, елементів трилера та фентезі.

Нагадаємо, що Літній Кіноринок відбудеться під час 10-го Одеського міжнародного кінофестивалю (12-20 липня 2019).