Голова журі та члени журі Міжнародної конкурсної програми ОМКФ-2018

Цьогоріч журі Міжнародної конкурсної програми очолить продюсер Ева Пущиньська (Польща). Разом з нею фільми Міжнародного конкурсу оцінюватимуть кінорежисер Рітеш Батра (Індія), режисер театру та кіно, сценарист Ігор Мінаєв (Україна/Франція), режисер та сценарист Арно де Пальєр (Франція) та акторка Ія Шуґліашвілі (Грузія)

Ева Пущиньська – польський продюсер, лауреат премії LUX Film 2014, член ради Європейської кіноакадемії. Фільми, продюсером яких виступила Пущиньська, завоювали низку міжнародних кінонагород. Зокрема, стрічка «Іда» (режисер Павел Павліковські) отримала «Оскар» як найкращий іноземний фільм (2015), премії Європейської кіноакадемії («Найкращий фільм») та BAFTA («Найкращий неангломовний фільм). Серед фільмів Єви Пущиньської «Капітан» - призер Німецької кіноакадемії та кінофестивалю у Сан-Себастьяні, «Холодна війна», що була цього року номінована на «Золоту пальмову гілку», а режисер Павел Павліковські отримав нагороду за найкращу режисуру.

Індійський режисер та сценарист Рітеш Батра у 2012 році дебютував з короткометражним фільмом «Звичайне кафе, Каїр». Картина здобула нагороди на кінофестивалях у Трайбеці та Чікаго. Повнометражна стрічка режисера «Ланчбокс» (2013) брала участь у секції «Тиждень критики» Каннського кінофестивалю, а на 4-ому ОМКФ Рітеш Батра був відзначений призом за найкращу режисуру. Фільм отримав премію Асоціації кінокритиків на кінофестивалі в Торонто та був номінований на премію BAFTA у категорії «Найкращий неангломовний фільм». Серед інших стрічок режисера - «Наші душі вночі» (2017) із Джейн Фондою та Робертом Редфордом у головних ролях, «Передчуття кінця» з Джимом Бродбентом та Шарлоттою Ремплінг (2017).

Ігор Мінаєв – українсько-французький театральний та кінорежисер, сценарист. Його стрічки «Холодний березень» та «Перший поверх» були показані у секції «Двотижневик режисерів» Каннського МКФ у 1988 і 1990 роках. За картину «Перший поверх» Мінаєв у 1990 році на кінофестивалі «Золотий Дюк» в Одесі отримав Диплом журі за найкращу режисуру. Стрічка «Перший поверх» увійшла до ретроспективи «Загублений світ» 4-го ОМКФ, а минулого року «Холодний березень» була представлений у програмі «Ніжний вік» 8-го Одеського кінофестивалю. Також Мінаєв зняв фільми «Блакитна сукня» (картина брала участь у «Тижні критики» Берлінале-2016), «Повінь» (головну роль зіграла володарка «Оскара» Ізабель Юппер) та інші.

Арно де Пальєр – французький режисер та сценарист. У 16 років почав займатися театральним мистецтвом та вивчати літературу. Зняв ряд короткометражних фільмів. Його перша повнометражна стрічка “Майбутнє Дрансі” (1996) - історія про вбивства євреїв у Парижі та передмісті у період Другої Світової війни. Робота Арно де Пальєра “Дайан Веллінгтон” (2010) була показана на Венеційському МКФ, а “Американський пил” (2011) відкривав міжнародний кінофестиваль у Марселі. Фільм “Доба повстання: Легенда Міхаеля Колхааса” був відібраний до основного конкурсу Каннського МКФ-2013. Стрічка “Сирота” претендувала на Ґран-прі 8-го ОМКФ.

Ія Шуґліашвілі - грузинська актриса театру та кіно. Володар призів за найкращу жіночу роль на кінофестивалях Transilvania (Румунія) та Євразія (Казахстан) за роботу в стрічці “Моя щаслива родина” (реж. Нана Еквтімішвілі та Сімон Ґросс). Стрічка була відзначена нагородами на багатьох кінофестивалях, в тому числі в Софії, Сіетлі, Вісбадені (goEast), а також 8-го ОМКФ.

Нагадаємо, що нещодавно ОМКФ представив склад журі та програму Конкурсу європейських документальних фільмів.