ОМКФ-2018: журі Конкурсу європейських документальних фільмів

Оцінювати фільми Конкурсу європейських документальних фільмів на 9-ому ОМКФ буде режисер Остап Костюк (Україна), програмерка Дорота Лєх (Польща) та Галія Бадор (Ізраїль)

Дорота Лєх - співробітниця програмного департаменту Міжнародного кінофестивалю у Торонто (TIFF). Дорота займається відбором фільмів з Польщі, України, Росії, Білорусі, Кавказу та Центральної Азії, організовує покази іноземних документальних стрічок та конференцію документалістів МКФ у Торонто. Програмерка індустріальної секції Hot Docs - одного з найбільших документальних кінофестивалів Північної Америки. На кінофестивалі вона курує індустріальну секцію The Hot Docs Forum. Раніше працювала у Національній раді кінематографістів Канади та на Всесвітньому конгресі продюсерів наукових та документальних фільмів.

Остап Костюк у співпраці з оператором-постановником Олександром Поздняковим дебютував як режисер короткометражного фільму «Ману і капуста». Стрічка отримала премію RADi (Agence du Court Métrage, France, 2012) на «ShortCorner» Каннського фестивалю. Фільм «Жива ватра» здобув нагороду журі фестивалю Hot Docs в Торонто (Канада), диплом журі Одеського міжнародного кінофестивалю та кінофестивалю «Лістапад» (Мінськ, Білорусь), 2 нагороди Першої Національної кінопремії «Золота Дзиґа».

Галія Бадор - з 2009 року директор Міжнародного кінофестивалю Docaviv у Тель-Авіві. Раніше була CEO Форуму ізраїльских документалістів. Галія також виступила продюсером багатьох документальних фільмів, серед яких «Єрусалим має честь представити» (реж. Нітцан Гіладі) - володар призу в галузі прав людини Міжнародного фестивалю документального кіно у Амстердамі (IDFA)-2007. Галія Бадор була наставником та журі на міжнародних форумах з документалістики та кінофестивалях, серед яких IDFA, Азійський форум документалістики Docedge Kolkata та премії DIG (Італія).

Нагадаємо: нещодавно Одеський кінофестиваль оголосив склад журі Національного конкурсу та FIPRESCI.

Related