ОМКФ-2018: день 8-й

ОМКФ-2018, 8-й день: завершальні покази фільмів конкурсних програм, перші нагороди, майстер-класи та інші події передостаннього дня кінофестивалю

В передостанній день 9-го Одеського фестивалю були показані останні фільми-учасники Міжнародної конкурсної програми - «Стікс» та «Дорога грому»; каннський призер ФІПРЕССІ«Спалення» і новий фільм незалежного режисера Гаса Ван Сента«Не хвилюйся, він далеко не піде». Крім того, відбулась спеціальна подія ОМКФ - Investors Club та пройшла церемонія нагородження перших призерів фестивалю.

20 липня у Фестивальному палаці ОМКФ були названі найкращі фільми Національної конкурсної програми за версією Журі Міжнародної федерації кінопреси (FIPRESCI). Найкращим повнометражним фільмом стала документальна стрічка Олександра Течинського«Дельта», а Найкращий короткометражний фільм — «Магнітна буря» молодого режисера Ігоря Ганського.

Міжнародна конкурсна програма завершилась показами двох фільмів. Австрійсько-німецька драма «Стікс» (реж. Вольфґанґ Фішер), прем'єра якої відбулась на 68-му Берлінському міжнародному кінофестивалі, де картина отримала Приз Екуменічного журі, розповідає історію про сильну, успішну жінку, яка стає єдиною людиною, що приходить на допомогу групі біженців у відкритому морі. Картину на ОМКФ представили безпосередньо сам автор разом із сценаристкою Ікою Кюнцель та акторкою Зузанною Вольфф. «Ми не хотіли, щоб щось виглядало підробленим у фільмі, тому ми знімали все у відкритому морі Італії. Це було складно і фізично, і психологічно. Тому все виглядало по-справжньому», - поділився режисер.

«Дорога грому» (реж. Джім Каммінґс) - американська комедійна драма про поліцейського, який попри всі жалюгідні виклики долі робить все можливе, щоб залишатися оптимістом. В основі фільма - однойменна короткометражна стрічка-переможець фестивалю Sundance-2016. Для повнометражної “Дороги грому” ОМКФ - це другий європейський кінофестиваль. Фільм представив режисер, який також є автором сценарію та виконав у фільмі головну роль. «Я закрився в підвалі і працював над новим сценарієм десь тиждень. Через два місяці почалися зйомки», - розповів він.

Відбувся показ завершального блоку конкурсного короткого метру, до якого увійшли стрічки «Магнітна буря» (реж. Ігор Ганський), «Гойдалки» (реж. Валерія Сочивець), «8 годин» (реж. Лєна Шуліка) та «Крокодил» (реж. Катерина Горностай).

Документальна стрічка «Віддалене сузір'я» режисерки Шевон Мізрагі закрила конкурсну програму Європейських документальних фільмів. “Фільм побудований на підсвідомому, я не прописувала діалогів і навіть не придумувала питань, я дозволила говорити людям все, що вони хотіли сказати,” - розповіла режисерка.

Останньою стрічкою секції “Гала-прем'єри” ОМКФ-2018 стала картина «Не хвилюйся, він далеко не піде» режисера Гаса Ван Сента із Хоакіном Феніксом та Руні Марою у головних ролях. Трагікомедія, що брала участь у основному конкурсі Берлінале-2018, розповідає зворушливу та надихаючу історію про прикутого до візка Джона, який знаходить красу та гумор в глибинах людського досвіду та застосовує свій талант митця, щоб оформити їх у неперевершені карикатури. Серед нагород Гаса Ван Сента, який давно отримав визнання як незалежний режисер - «Золота пальмова гілка» Каннського кінофестивалю за стрічку «Слон» (2003).

У Фестивальному центрі «Родина» пройшли майстер-класи від Ігоря Мінаєва – члена журі міжнародної конкурсної програми, режисера та сценариста на тему «Режисер як автор фільму». «Я люблю всі процеси в кіно: починаючи з написання сценарію до останнього етапу і виходу фільму», - поділився режисер. Директор ізраїльського кінофонду Катріель Шорі, який отримав у цьому році на Берлінале почесну нагороду «Камера» за внесок у Ізраїльський кінематограф, провів зустріч на тему: «Створення малобюджетних фільмів». «Робіть малобюджетні фільми, щоб бути в динаміці і русі, замість того, щоб роками чекати гроші на фільм мрії. Однак варто пам'ятати: неможливо побудувати грандіозну кар'єру виключно на малобюджетних стрічках,» - наголосив Катріель Шорі.

Південнокорейська психологічна драма про сучасну молодь «Спалення» режисера Лі Чхан-дона отримала цього року приз ФІПРЕССІ Каннського кінофестивалю, а на ОМКФ глядачі мали змогу переглянути її сьогодні у програмі «Фестиваль Фестивалів». Також, відбувся показ французької драми «Мектуб, любов моя. Пісня перша» режисера Абделятіфа Кешіша, володара “Золотої пальмової гілки” (2013) за стрічку «Життя Адель». Крім того, пройшли повторні покази картин «Молитва» (реж. Седрік Кан) та «Людський потік» (реж. Ай Вейвей).

В секції «Ізраїльський фокус: 70 років ізраїльського кіно» була показана стрічка «Йди та живи» (реж. Раду Міхейляну), а секція «Серіали» завершилась показом декількох епізодів бельгійського серіала «День» - від режисерів Жиля Кульє і Дріса Воса та сценаристів Джонаса Гейрнаета та Джулі Махеу. Фільм «Сузаку» був продемонстрований у секції «Ретроспектива Наомі Кавасе».

В Il Decameron Clubhouse Odessa пройшла закрита зустріч учасників першого в Україні клубу приватних інвесторів iClub, створеного фондом TA Ventures. Захід відбувся в межах бізнес-програми ОМКФ і зібрав на одному майданчику власників бізнесу, інвесторів, інноваторів та представників креативних індустрій.

В межах Film Industry Office відбулась Презентація проектів фільмів українського виробництва або копродукцій з Україною на фінальній стадії виробництва Work in Progress. Також пройшла Польсько-Українська ко-продукційна зустріч за підтримки Польського Кіноінституту та Open Poland program і панельна дискусія на тему «Нові фінансові можливості в Україні». Також відбулось урочисте нагородження найкращих проектів ScripTeast Series Projects, Пітчингу та Work in progress Film Industry Office. Закінчився вечір у Фестивальному клубі Caleton виступом Dao Park - експериментаторів з фанком, неосоулом і хіп-хопом.

Звертаємо увагу кіноманів, що завтра в рамках секції «Фестиваль Фестивалів» у Фестивальному центрі «Родина» відбудеться кінопоказ китайської стрічки «Слон, що сидить нерухомо» режисер Ху Бо (Приз ФІПРЕССІ Берлінале-2018), а секцію «Ізраїльській фокус: 70 років ізраїльського кінематографу» завершить показ кінострічки «Ажамі» (реж. Ярон Шані та Скандар Копті), яка отримала «Золоту камеру» – спеціальну відзнаку Каннського кінофестивалю-2009. Крім того, показ фільму Закриття 9-го Одеського міжнародного кінофестивалю «Звільнені» (реж. П'єр Сальвадорі) відбудеться у Фестивальному палаці.

Related