Одеський міжнародний кінофестиваль долучається до руху HeForShe

В межах співпраці з HeForShe планується ціла низка заходів, а також поява нової нагороди у секції Film Industry Office

Одеський міжнародний кінофестиваль вже не вперше підтримує боротьбу за рівні права і цього року приєднався до HeForShe – глобального руху солідарності в підтримку ґендерної рівності від UN Women (ООН Жінки). Важливим внеском партнерства стане поява нової нагороди у професійній секції Film Industry Office - у категорії Пітчинг з’явиться новий приз у розмірі 85 тисяч гривень від HeForShe. Критеріями вибору переможця стане відображення ідеї ґендерної рівності, прав людини, стосунків та взаємопідтримки між чоловіком та жінкою за сюжетом або тематикою. Також критерієм може виступити творчий потенціал тандему чоловіка та жінки, які в межах професійної діяльності створюють фільм (наприклад, режисер – чоловік, продюсерка – жінка та інші варіанти).

Спеціальною подією фестивалю стане показ стрічки “Порок надії” (The Vice of Hope) італійського режисера Едоардо Де Анжеліса, дія якого розгортається в нетуристичній Італії – маленькому містечку, де заправляє мафія, а його мешканці і мешканки зав'язані у наркотрафіку, проституції та торгівлі новонародженими. Головна героїня картини раптово приймає рішення піти проти системи, в якій виросла та сформувалась. Прем’єра стрічки відбулася минулого року на фестивалі в Торонто, а на кінофестивалі в Римі “Порок надії” отримав Приз глядацьких симпатій. Перед показом також відбудеться дискусія за участі експертів та експерток зі сфери кіноіндустрії, модераторкою якої стане Ярослава Кравченко – телеведуча, засновниця «Дикого Театру» та адвокатка руху HeForShe в Україні.

«Вже багато років Одеський міжнародний кінофестиваль у своїх програмах та інших фестивальних заходах підіймає питання гендерного балансу, - говорить генеральна продюсерка ОМКФ Юлія Сінькевич. – Минулого року в межах ОМКФ ми організовували окрему міні-конференцію Cinema: Backstage, темою якої стала саме гендерна рівність. Приєднання до HeForShe є для нас ще одним важливим кроком у цьому напрямку. Наразі в кіноіндустрії все ще спостерігається дисбаланс у гендерному співвідношенні та дискримінація жінок, попри значну увагу до цих питань. Тож ми як міжнародний фестиваль не можемо залишатись осторонь цих проблем і з радістю долучаємось до міжнародного руху, спрямованого на досягнення гендерної рівності та захист прав жінок».

Крім того, в межах Film Industry Office пройде панельна дискусія “Принцип гендерної рівності в дії”, де виступлять представниці EWA Network, Європейського фонду підтримки гендерного балансу в кіноіндустрії та UN Women Ukraine.

HeForShe – це глобальний рух солідарності в підтримку ґендерної рівності, в якому чоловіки та хлопчики стають головними агентами змін. З моменту запуску 2014 року, до кампанії приєдналися глави держав, провідні вчені, керівники глобальних корпорацій, спортсмени, митці та лідери думок, що поділяють філософію ґендерної рівності. Підтримку руху HeForShe в Україні надано Урядом Швеції.

Film Industry Office – платформа для професійної комунікації, підтримки та розвитку українських кінопроектів та індустрії в цілому. Основними напрямками діяльності платформи є Пітчинг, Work in Progress та EastSeries. Цього року основною локацією секції стане готель “Лондонська”, розташований на Приморському бульварі, 11.

Нагадаємо, що акредитація Film Industry відтепер діє впродовж усього фестивалю. Вартість акредитації при подачі заявки:

  • 10.04 - 01.07 - 1000 гривень
  • 02.07 - 19.07 - 1800 гривень

Отримати більше інформації про секцію та подати заявку на акредитацію можна тут.

Related