Одеський міжнародний кінофестиваль без меж: Пітчинг ОМКФ на PriFest

На знак підтримки та солідарності цього року Міжнародний кінофестиваль в Приштині (PriFest) прийматиме Пітчинг Одеського міжнародного кінофестивалю у Косово, щоб провести разом 14-й PriFest та 13-й ОМКФ.

Під девізом «ОМКФ без меж: Одеса на PriFest» Міжнародний кінофестиваль у Приштині надасть простір для програми ОМКФ під час цьогорічного PriFest.

Два фестивалі майже завжди проходили в один час у липні і приймали міжнародних гостей, які курсували між подіями. Цього року обидва фестивалі мали відбутися в останній тиждень липня, проте ОМКФ довелося переформатувати через війну.

Ми дійсно стурбовані і засмучені тим, що зараз відбувається в Україні. Ми пережили війну 20 років тому, тож дуже переживаємо за Україну та її народ. Культура і мистецтво в цих ситуаціях страждають однаково, і, побачивши наскільки народ України сміливий в своєму опорі й відсічі, ми відчули, що потрібно щось зробити для наших колег. Тож ми зв’язалися з друзями з Одеського міжнародного кінофестивалю та пояснили нашу ідею. І ми з великою гордістю повідомляємо, що у нас буде спеціальна програма фільмів молодих українських режисерів, які будуть представлені на PriFest як програма ОМКФ. Також 10 проектів українського повнометражного кіно візьмуть участь у PriForum під час пітчингу, а потім у Prishtina Rendezvous, де зустрінуться з сейлз-агентами, продюсерами та відбірниками фестивалів. Ми хочемо, аби подію відвідали українські режисери та керівництво ОМКФ. Маю надію, що все буде добре і вони зможуть це зробити”, – зазначив генеральний директор PriFest Вйоса Беріша.

Цинічне та несправедливе вторгнення Росії в Україну безпосередньо вплинуло на кожного українця та на всі галузі й індустрії, які розвиваються в країні. У нас забрали можливість провести 13-й Одеський міжнародний кінофестиваль у тому форматі, який так люблять наші гості та глядачі. Але ми дуже вдячні нашим колегам у Косово – Міжнародному кінофестивалі в Приштині (PriFest) – за можливість проводити ОМКФ на PriFest та показувати українські кінопроекти іноземній аудиторії. Останніми роками українське кіно невпинно зростало, міцнішало та завойовувало прихильників по всьому світові. Ми не можемо зараз зупинятися і повинні розповідати історію української культури всьому світові. Впевнена, на Пітчингу на нас чекатимуть дуже цікаві, оригінальні та унікальні проєкти про Україну та її самобутню культуру”, - Анна Мачух, генеральна директорка ОМКФ.

Ініціатива реалізується за підтримки міста Приштини. Мер міста, Перпарім Рама, зазначив: “Це чудова нагода, враховуючи війну в Україні, провести цьогорічний Одеський міжнародний кінофестиваль тут, у Приштині, в партнерстві з PriFest, найуспішнішим кінофестивалем нашої столиці. Місто Приштина підтримує цей чудовий крок співпраці двох фестивалів. Це можливість висловити солідарність з Україною та підтримати її боротьбу за основне право – свободу”.

Заявки на участь приймаються до 25 травня за посиланням: https://oiff.com.ua/industry/pitching/form.html

14-й PriFest відбудеться 26-31 липня.

Related