Одеський міжнародний кінофестиваль та Книжковий Арсенал оголошують книжковий пітчинг Book Pitch

Шукатимуть українські книжки для майбутніх екранізацій

Одеський міжнародний кінофестиваль та Х Міжнародний фестиваль Книжковий Арсенал започатковують спільний проєкт Book Pitch. Мета книжкового пітчингу – знайти сучасні українські книжки, що мають потенціал для подальших екранізацій як художні ігрові фільми. Перший етап Book Pitch відбудеться під час Х Книжкового Арсеналу (20-24 травня). Фінал — на Film Industry Office Одеського міжнародного кінофестивалю (10-18 липня).

Заявки на участь у Book Pitch приймаються з 28 лютого по 31 березня включно. Після опрацювання селекційною комісією, до якої увійдуть кінокритики, продюсери, режисери, сценаристи та літературні критики, буде обрано до 15 творів-фіналістів. Їхні автори будуть запрошені до участі в пітчингу 22-23 травня під час Книжкового Арсеналу в Києві. На ньому експерти відберуть п'ятьох переможців, чиї твори будуть представлені в Одесі на Film Industry Office Одеського міжнародного кінофестивалю. Там 5 найкращих творів Першого етапу Book Pitch будуть представлені українським та міжнародним інвесторам кіноіндустрії для потенційної екранізації.

Подати заявку на участь у проєкті можна на сайті Одеського міжнародного кінофестивалю за посиланням: http://bit.ly/OIFF_Book_Pitch

Для участі у проєкті допускаються літературні художні твори, опубліковані у 2018-2020 роках, накладом не менше 1000 примірників, які мають потенціал для екранізації (художній ігровий фільм). Твір повинен мати схвальні рецензії критиків. Нагороди та премії є перевагою. Також перевагу матимуть твори, презентовані на міжнародних фестивалях і книжкових ярмарках. Аплікант гарантує, що має необхідні права на екранізацію твору. Заявки приймаються від авторів, видавництв і літагентів. Один заявник може подати не більше 5 творів.

«Синергія літератури і кіно — важлива складова культурної парадигми країни, — зазначає генеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич. — Проєкт Book Pitch спрямований не просто на пошук сучасних книг, які потенційно можуть бути втілені на широкому екрані. Це можливість для письменників донести свої твори до представників української та міжнародної кіноіндустрії, які завжди в пошуку нових ідей та якісних сценаріїв. Упевнена, що така співпраця стане важливим кроком для інтегрування сучасної української літератури у вітчизняний та міжнародний кінематограф».

«Книжковий Арсенал перш за все цінний своєю міждисциплінарністю, адже в цьому його особливість. Саме тому нам цікаві такі колаборації з організаціями та ініціативами, що виходять за межі суто літературного кола. Сподіваємося, що цей пітчинговий проєкт пожвавить літературну спільноту та сприятиме популяризації творів сучасних українських авторів, а учасники отримають новий цікавий досвід та фахову експертизу своїх ідей», — говорить координаторка Книжкового Арсеналу Юлія Козловець.

Довідка

Секція Film Industry Office Одеського міжнародного кінофестивалю — головний майданчик української кіноіндустрії, платформа для професійної комунікації, підтримки та розвитку українських кінопроєктів та кіноринку в цілому, а також для презентації української кіноіндустрії міжнародному співтовариству. Щороку секцію відвідують понад 600 представників української та міжнародної кіноіндустрії. В межах секції проводяться пітчинги кінопроєктів, що перебувають на різних стадіях виробництва.

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» — це грандіозна інтелектуальна подія, де розвиваються і взаємодіють книжкова, літературна, мистецька сцени, порушуються і осмислюються вагомі питання буття людини, а також суспільства і культури, спонукаючи до проактивної позиції учасників і відвідувачів. Місія фестивалю — створювати взаємодії, що поєднують естетичне переживання й інтелектуальне включення в контексті книги та посилюють спроможність людини і суспільства. У 2020 році відбувається вдесяте, організатор — Мистецький арсенал.

Related