“Номери”: Q&A за участі Ахтема Сеітаблаєва та Анни Паленчук на 11-му ОМКФ

Однією з найочікуваніших подій 30 вересня став Q&A із співрежисером Ахтемом Сеітаблаєвим та продюсеркою Анною Паленчук, які зняли антиутопію “Номери”, що представлена у позаконкурсній програмі 11-го ОМКФ “Спеціальні покази”.

Світова прем’єра фільму відбулась на 70-му Берлінале, а українська - в межах Одеського міжнародного кінофестивалю 25 вересня. Стрічка “Номери”, знята за п’єсою Олега Сенцова, розповідає історію про ув’язнене суспільство, яке намагається побороти свої страхи та отримати свободу.

Ахтем Сейтаблаєв, співрежисер:

Номери” мені нагадали, як отримати головну відповідь на питання, яке ставить собі кожен – хто я?»

Співрежисура – це скоріше виключення із правил, оскільки режисер – це авторитарна особа, яка веде за собою команду, де кожна одиниця є індивідуальною. Однак я розумів, що хочу співпрацювати з Олегом Сенцовим, бо це був мій мало не єдиний спосіб сказати йому “дякую”.

Скільки існує людство, існує боротьба. З одного боку ми стаємо свідками, того, що прагнемо звільнення від диктатури чи пригнічення гідності. Я думаю, що людині завжди варто боротися, навіть якщо знаючи результат матчу наперед не на свою користь. Це її робить вільною”.

Під час зйомок, ніхто не підозрював, що “Номери” стануть такою точною характеристикою того, що відбувається. Дивним чином у картині поєдналися особистість автора, драматургія та передчуття того, що може відбутися. Це така алхімія, яка надихала акторів для того, щоб розуміти, а більше відчувати, що вони грають”.

Долучити до копродукції польську команду було не складно, оскільки це було не просто просування фільму, а підтримка Олега Сенцова. Це не партнери, а однодумці”, - додала продюсерка стрічки Анна Паленчук.

Related