Нова можливість для українських кінопродюсерів на Каннському кіноринку від Українського інституту та ОМКФ

Український інститут у партнерстві з Одеським міжнародним кінофестивалем оголошують конкурс для українських продюсерів на участь в індустрійній програмі Producers Network кіноринку Каннського міжнародного кінофестивалю Marché du Film

П’ять українських продюсерів, обраних за результатами конкурсу, зможуть долучитися до масштабного нетворкінгу та презентувати свої проєкти міжнародній кіноспільноті в рамках секції Producers Network, що відбудеться 13-19 травня 2020 року. Вперше на Каннському кінофестивалі Україна буде представлена окремим фокусом під час спеціалізованої програми кіноринку.

Кіноринок «Marché du Film» — з 1959 року індустрійна секція міжнародного кінофестивалю у Каннах, який входить до так званої «Великої п’ятірки» найпрестижніших кінофестивалів світу. Щорічно Каннський Кіноринок відвідує понад 12 000 професіоналів галузі. У рамках «Marché du Film» із 2003 року проходить подія «Producers Network», що має на меті сприяти створенню міжнародної мережі кінопродюсерів для просування їхніх проєктів. Понад 500 продюсерів із усього світу беруть участь в ексклюзивних зустрічах та фахових подіях.

Цьогоріч Україна вперше стане однією з семи фокусних країн у програмі Producers Network на кіноринку в Каннах (Le Marché du film du Festival de Cannes) завдяки спільним зусиллям Українського інституту та Одеського міжнародного кінофестивалю. Із 13 по 19 травня 2020 п’ять продюсерів візьмуть участь в роботі секції. Вони зможуть розповісти про свої проекти міжнародній фаховій спільноті й встановити ексклюзивні контакти з провідними представниками світової кіноіндустрії, розповідає генеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич.

«Producers Network — вагомий індустрійний майданчик, який надає кінопродюсерам величезні можливості для професійного нетворкінгу, — зазначає Юлія. — Щодня програма починається з ранкових зустрічей (Breakfast meeting) і кожен день має фокус на окрему країну. Для семи країн-учасниць це відзнака того, що їхньою кіноіндустрією активно цікавляться. Цьогоріч Україна стане однією з фокусних країн — це говорить про те, що потенціал наших фахівців у сфері кіно стає дедалі помітнішим. Ми постійно проводимо велику роботу з просування українського кіно, і я впевнена, що офіційна участь України у Producers Network значно посилить наші позиції на міжнародному ринку».

Відбір до участі в програмі здійснюватиме конкурсна комісія за участі представників Одеського міжнародного кінофестивалю та Українського інституту. Відібраних учасників включать у офіційну індустрійну програму та у фокусну презентацію, яка відкриє Breakfast meetings 16 травня.

«Посилення фаховості української кіноспільноти та зміцнення її спроможності до міжнародної співпраці є одним з пріоритетних напрямів діяльності відділу кіно Українського інституту, — пояснює програмна менеджерка відділу кіно Українського інституту Наталія Мовшович. — Саме тому для нас в першу чергу важливо сприяти ефективній інтеграції кінематографістів до індустрійних платформ топових кінофорумів. Секція Producers Network кіноринку Каннського кінофестивалю — це концентрат можливостей: щодня протягом кількох годин тут збирається велика кількість продюсерів, сейлз-агентів, дистриб’юторів та представників кінофондів дуже високого рівня. Знайомство з ними може стати потужним поштовхом для кінопроєкту та закласти фундамент для подальшої копродукційної співпраці».

Прийом заявок на конкурс триває з 20 лютого до 22 березня. Імена відібраних учасників будуть оголошені 25 березня на офіційних сайтах Українського інституту та ОМКФ. До участі в конкурсі допускаються продюсери, які протягом останніх трьох років представляли свої проєкти у програмах закордонних міжнародних кінофестивалів та мали хоча б один комерційний реліз.

Для участі в конкурсі потрібно заповнити аплікаційну форму. За додатковою інформацією звертайтесь за адресою: nataliia.movshovych@ui.org.ua

Довідково:

Український інститут — державна інституція, яка просуває українську культуру у світі та розвиває культурні зв’язки між Україною та іншими країнами. Місія Українського інституту — сприяти кращому розумінню і гідному ставленню до України та створювати можливості для взаємодії українців зі світом.

Одеський міжнародний кінофестиваль (ОМКФ) — один із найбільших глядацьких кінофестивалів у Східній Європі, який щорічно проходить у кінематографічній столиці України — місті Одеса. Був створений у 2010 році задля популяризації якісного інтелектуального кіно серед українських глядачів, а також з метою підтримки і розвитку українського кінематографа у країні та за кордоном.

Producers Network — індустрійна секція кіноринку Каннського кінофестивалю, яка щорічно збирає понад 500 кінопрофесіоналів з усього світу для участі в закритих зустрічах та спеціальних фахових подіях.

Більше інформації про конкурс - http://ui.org.ua/producers-network

Related