Наомі Кавасе стане спеціальним гостем ОМКФ-2018

Японська режисерка представить на 9-ому Одеському кінофестивалі свої фільми «Сузаку», «Червона квітка Місяця», «Тиха вода», «Шара» та «Сяйво»

Наомі Кавасе - японська режисерка та сценаристка, котра у 1997 році стала наймолодшою володаркою «Золотої камери» Каннського кінофестивалю за першу повнометражну роботу «Сузаку». Десять років потому вона повернулась у Канни з фільмом «Траурний ліс» (2007) і здобула Ґран-прі. У 2013 році Кавасе стала першим японським режисером-членом журі основного конкурсу Каннського кінофестивалю.

Основа фільмів Наомі Кавасе - особисті спогади та переживання. У дебютній короткометражній роботі «Обійми» (1992) авторка розповіла про пошуки свого батька, до цієї теми вона повернулася за десять років у фільмі «Небо, вітер, вогонь, вода, земля» (2001). Крім того, Кавасе зняла про свою бабусю трилогію «Равлик» (1994), «Побачити небо» (1995) та «Сонце на небосхилі» (1996), а до стрічки «Народження та материнство» (2006) включила сцену появи на світ власної дитини.

На 9-му Одеському кінофестивалі Наомі Кавасе представить стрічки «Сузаку», «Червона квітка Місяця», «Тиха вода», «Шара» та «Сяйво»

Драма «Сузаку» була нагороджена «Золотою камерою» Каннського кінофестивалю та призом ФІПРЕССІ Роттердамского МКФ. Події розгортаються у маленькому селі, де виросла Кавасе. Головний герой Тахара Козо живе зі своєю матір'ю Сачіко, дружиною Ясуйо, племінником Ейске і донькою Мичиру. Одного дня Козо виходить із будинку, тримаючи 8-міліметрову камеру у руках, і зникає.

Фільм «Шара» (2003) брав участь в основній конкурсній програмі 54-го Канського кінофестивалю. Дії картини розгортаються в старовинному японському містечку Нара. Одного спекотного літнього дня під час великого фестивалю загадково зникає один з близнюків родини Асо. Для трьох членів родини, які залишились, з цього моменту час нібито зупиняється. Проходять роки. Одного дня брат того хлопця, що зник, в кінці кінців дізнається, що сталося в той день, а його подруга - таємницю свого народження.

Події фільму «Червона квітка Місяця» (2011) відбуваються у мальовничій та стародавній провінції Асука. Головні герої стрічки – любовний трикутник Такумі, Кайоко та Тетсуа. Вони відмовляються боротися за своє щастя та слідують місцевим звичаям - не вживати ніяких вольових дій і ні за що не боротися, адже все, що потрібно, знайде їх саме. У 2011 році на Каннському кінофестивалі картина боролася за «Золоту пальмову гілку».

Фільм «Тиха вода» (2014) був представлений у основній конкурсній програмі 67-го Каннського фестивалю. 16-річний юнак знаходить у морі труп людини, він просить свою подругу допомогти у розгадці таємниці. Картина являє собою філософське дослідження про містичне поєднання природи і людини.

В центрі картини «Сяйво» (2017) - дівчина на ім’я Місако, яка створює аудіоверсії фільмів для сліпих та з обмеженим зором людей. Дякуючи своїй роботі вона знайомиться з фотографом Накаморі, який втрачає зір, і по-справжньому з ним зближується. В 2017 році «Сяйво» брав участь в основній конкурсній програмі 70-го Каннського кінофестивалю та був відзначений призом екуменічного журі.

Стрічки японки вже знайомі гостям ОМКФ - у 2015 році на закритті фестивалю було показано філософську притчу «Ан».