UK Нагородження переможців 6-го Одеського міжнародного кінофестивалю 07 2015

18 липня в Одеському академічному театрі музичної комедії відбулась урочиста церемонія закриття 6-го Одеського міжнародного кінофестивалю. Власником Головного призу ОМКФ — Гран Прі за результатами глядацького голосування — став турецький фільм «Мустанг» Деніз Ґамзе Ерґювен. Також Міжнародне журі на чолі з Жан Лабрюн назвало імена призерів у категоріях Кращий фільм, Кращий режисер і Краща акторська робота. Єву Нейман нагородили Золотим Дюком за картину «Пісня пісень» у категоріях Кращий український повнометражний фільм і Кращий фільм Міжнародної конкурсної програми за версією журі. Український кінематографіст Мирослав Слабошпицький вручив американському режисерові Даррену Аронофскі почесний Золотий Дюк за внесок у кіномистецтво.

Першим почесну статуетку одержав Даррен Аронофскі. Мирослав Слобошпицький, автор титулованого українського фільму «Плем'я», піднявся на сцену, щоб вручити «Золотий Дюк» за внесок у кіномистецтво американському режисерові й почесному гостеві ОМКФ-2015. «Це велика честь одержати нагороду з рук режисера, якого я дуже поважаю. Тепер коли я отримав приз за внесок у кінематограф, я піду на пенсію, переїду в Одесу, куплю будинок на пляжі й буду влаштовувати вечірки наступні 40 років. У вас прекрасна країна і місто, я щасливий, що в мене є українське коріння» — сказав Аронофскі зі сцени.

Перед врученням нагороди кращому українському повнометражному фільму, журі Національної конкурсної програми призвало підтримати українського режисера Олега Сенцова, який уже більше року тримається ФСБ Росії за обвинуваченням у тероризмі. Член журі міжнародного конкурсу Даріуш Яблонські від імені Європейської академії й міжнародної кіноспільноти звернувся зі сцени до Володимира Путіна із закликом звільнити Олега Сенцова негайно. Його підтримав російський колега, член журі національної конкурсної програми режисер Олексій Федорченко.

Кращим українським повнометражним фільмом національної конкурсної програми була визнана картина «Пісня Пісень» Єви Нейман. Статуетку «Золотий Дюк» і грошовий приз у розмірі 50 тисяч гривень переможцеві вручив член журі Національного конкурсу - ірландець Річард Кук. «Мені й усій знімальній групі фільму важливе визнання саме в цьому місті. Мені дуже подобається пам'ятник Дюка в Одесі і я ще навіть не встигнула подумати, що тепер він буде стояти в мене будинку» — подякувала за нагороду Єва Нейман. 

Спеціальний диплом журі Національного конкурсу дістався Остап Костюку, авторові документальної стрічки «Жива Ватра».

Єву Нейман також відзначило журі Міжнародної конкурсної програми, назвавши її «Пісню пісень» кращим фільмом міжнародного конкурсу й нагородивши грошовим призом у розмірі 4 000 євро.

Переможцем у номінації «Краща режисура» (2 000 євро) стала туркеня Деніз Ґамзе Ерґювен за свою дебютну стрічку «Мустанг». Призом за Кращу акторську роботу (1 000 євро) удостоїли виконавицю головної ролі у фільмі «Людина у стіні» — ізраїльську акторку Тамар Алкан. 

Журі також зробило два особливі згадування: Олексію Федорченко, режисерові «Ангелів революції» за «прекрасне втілення російського авангарду» і Сіро Герра, режисерові фільму «Обійми змії» «за неймовірну суміш подорожі амазонськими джунглями й пошуку відповідей на вічні питання».

Гран-прі 6-го ОМКФ — статуетка «Золотий Дюк» і грошова винагорода в розмірі 6 000 євро — за результатами глядацького голосування був присуджений Деніз Ґамзе Ерґювен за фільм «Мустанг». Режисер фільму й виконавиця однієї з головних ролей піднялися на сцену для одержання нагороди з рук президента фестивалю Вікторії Тігіпко. «Мустанг — це фільм про те, як бути жінкою в Туреччині, на цю тему зараз ведеться багато дискусій. Я рада, що в цій картині не побоялася зіграти молода відважна дівчина, яка зараз стоїть зі мною на цій сцені. Для неї це тільки початок» — відзначила переможець 6-го ОМКФ Деніз Ґамзе Ерґювен.

«Дуже приємно відзначати жіночий тренд, не тільки серед заявок, але й переможців кінофестивалю — дві жінки-режисери одержали по дві нагороди. Цього року аудиторія ОМКФ перевищила 120 000 глядачів, що на 15 000 більше чому в 2014. Одеса — як магніт, це місто не відпускає. І ми переконалися в цьому на прикладі наших гостей — Майкла Наймана, Тьеррі Фремо й Даррена Аронофски, які всі як один із труднощами знайшли в собі сили попрощатися з Одесою» — виступила наприкінці церемонії президент фестивалю Вікторія Тігіпко.

Спеціально для гостей урочистого закриття 6-го Одеського МКФ самий яскравий артист нової української музичної сцени — електронна група ONUKA — зіграла кілька композицій з дебютного альбому.

Фільмом-Закриттям 6-го Одеського міжнародного кінофестивалю став учасник конкурсної програми «Особливий погляд» Канського МКФ — «Ан» японки Наоми Касаве. Представити картину на церемонію закриття приїхали виконавиця головної ролі у фільмі, японське національне надбання Кірін Кікі, а також сценарист Дуріан Сукегава.

7-й Одеський міжнародний кінофестиваль пройде з 15 по 23 липня 2016 року.

Related