Карел Ох: “Якщо ви хочете, щоб ваш фільм потрапив до нас на фестиваль – просто надсилайте його, навіть, якщо він ще незакінчений”

13-го липня відбулася творча зустріч із Карелом Ох, членом Європейської Кіноакадемії, директором Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах та цьогорічним членом журі Міжнародної конкурсної програми на ОМКФ

Разом із командою я займаюся відбором фільмів на фестиваль. З впевненістю можу сказати, що в нашій роботі головне – це команда та її пристрасне ставлення до кіно”.

Ми належимо до тих фестивалів, які не визначають критеріїв для відбору фільмів. Адже, коли ви починаєте щось чітко визначати, ви обмежуєте не тільки фільми, але й себе. Через рік ваша думка вже може не відповідати цьому визначенню. Ми ж люди й відрізняємося від самих себе 1 рік тому й сьогодні”.

Люди нас часто запитують, чому наша програма містить так мало саме чеських фільмів. Одна з причин цьому – чеська ментальність. Іноді ми занадто спокійні, самодостатні. Нам трохи не вистачає енергії, романтизму, пристрасті. Кажуть, що саме в часи кризи мистецтво процвітає, бо мистецтво об’єднує людей. Це можна побачити на прикладі Греції, яка в останні роки страждає від поганої економіки, але має все більше цікавих фільмів. У Чехії наразі синергія не настільки сильна”.

Під час проведення Міжнародного кінофестивалю в Карлових Варах у нас працює 1200 людей, але протягом року – всього 12. Ми постійно вигадуємо якісь активності, щоб не втрачати людей із команди. Оскільки не всі можуть насичено працювати півроку, а потім не працювати взагалі. Наприклад, у нас з’явиться короткометражний фестиваль, який проходитиме взимку. Також ми маємо лейбл із приблизно 10-ма фільмами на рік. Додаткові формати дозволяють нам дати більше роботи тим людям, кого ми особливо цінуємо й хочемо залишити в постійному складі”.

Фільм українського режисера Антоніо Лукіча “Мої думки тихі” отримав Спеціальний приз на нашому кінофестивалі цього року. Нам із командою він сподобався одразу, особливо його сценарієм і гумором. Аудиторії фестивалю він також сподобався. У ньому є певний шарм, гадаю, в команди фільму чудове майбутнє”.

Якщо ви хочете, щоб ваша робота потрапила до нас на фестиваль – просто надсилайте її, навіть, якщо вона ще незакінчена. Тут головне активно контактувати. Адже зараз є великий запит на фільми від Східної Європи. Цей регіон став усе частіше згадуватися на міжнародних фестивалях різного масштабу. І нам це подобається”.

Related