Оголошено склад журі Міжнародної конкурсної програми 10-го Одеського міжнародного кінофестивалю

Цьогоріч журі Міжнародної конкурсної програми ОМКФ очолить режисер та продюсер Петер Бросенс (Бельгія). Фільми Міжнародного конкурсу разом з ним оцінюватимуть українська акторка, яка працює в Голлівуді, Іванна Сахно (Україна — США), член Європейської кіноакадемії, директор Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах Карел Ох (Чехія), актор Баррі Ворд (Ірландія), а також письменниця, режисерка та продюсерка Нана Еквтімішвілі (Грузія)

Петер Бросенс – бельгійський режисер з 25-ти річним стажем роботи в кіноіндустрії. Його фільми отримали нагороди на 75 фестивалях по всьому світові. Петер Бросенс продюсував всесвітньо відому «Трилогію Монголії», яка складається зі «Степового міста» (1993), «Собачого штату» (1998) та «Поетів Монголії» (1999). Згодом він почав співпрацювати з Джессікою Вудворт. Разом вони зняли фільми «Кадак» (Лауреат «Золотого лева майбутнього» Венеціанського кінофестивалю 2006 р.), «Альтиплано» (номінант на Ґран-прі «Тижня критики» в Каннах 2009 р.) та «П’ятий сезон» (номінант на «Золотого лева» Венеціанського кінофестивалю у 2012 р.). Спільний фільм Петера Бросенса та Джессіки Вудворт «Король бельгійців» брав участь в Міжнародній конкурсній програмі 8-го Одеського міжнародного кінофестивалю та отримав головний приз – статуетку «Золотий Дюк». У 2017 році режисер отримав «Полярну зірку» від президента Монголії за внесок у монгольську кіноіндустрію.

Іванна Сахно – акторка українського походження, яка наразі працює в Голлівуді. Вона народилася у 1997 році у Києві, у родині кінематографістів: режисерки Галини Кувівчак-Сахно та кінооператора Анатолія Сахно. З раннього дитинства почала зніматися в українських телевізійних стрічках, а у 2013 році вийшов фільм «Іван-сила», в якому Іванна виконала головну жіночу роль. У 2016 році акторка отримала премію «Телетріумф» за роль у стрічці «Чорна квітка». В 15 років Іванна Сахно разом з батьками переїхала до США. Там вона навчалась у престижному Інституті театру та кіно Лі Страсберга в Лос-Анджелесі. Акторка здобула всесвітню відомість завдяки ролям у стрічках «Тихоокеанський рубіж. Повстання» (реж. Стівен ДеНайт) та «Шпигун, який мене кинув» (реж. Сюзан Фогель). Зараз Іванна продовжує активно зніматися у Голлівуді та займає активну громадянську позицію.

Карел Ох – директор Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах. Вивчав історію і теорію кіно у Празькому Карловому університеті. З 2001 року працює у команді Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах. Спочатку був членом відбіркової комісії, а також відповідав за документальну програму та ретроспективу. У 2010 році Карел Ох був призначений арт-директором фестивалю. Крім цього, він є членом Європейської кіноакадемії, а з 2014 року працює наставником журі Венеціанських днів і є членом комісії Нідерландського кінофонду, який підтримує розробку проектів у міжнародному контексті. Він також є членом Міжнародної федерації кінопреси (FIPRESCI).

Баррі Ворд – ірландський актор. Останній фільм, який вийшов на екрани з актором – повнометражна надприродна комедійна стрічка «Extra Ordinary», яка була представлена цього року на кінофестивалі SXSW (South by Southwest) в Остіні. На даний час Баррі Ворд знімається одразу в трьох проектах: Білі лінії» («White Lines») для Netflix, ірландський фільм «Бороди» («Beards») із Шерон Хорган, а також у другому сезоні серіалу «Врятуй мене» («Save me»). Баррі зіграв головну роль Джеймса Гролтона у фільмі британського режисера Кена Лоуча «Зал Джиммі», прем’єра стрічки відбулася на Каннському кінофестивалі у 2014-му році. Крім цього, Баррі з’явився у головній ролі у фільмі Пола Мерсьє «Переслідування» (2015) поряд з такими акторами, як Брендан Глісон, Рут Бредлі та Ліам Каннінгем. В тому ж році зіграв ще дві головних ролі у стрічках: «Клітини крові» та «Обхід». Баррі Ворд був номінований на IFTA (Irish Film and Television Awards) за роль Артура Махона в міні-серіалі, історичній фантастиці під назвою «Повстання» фінського режисера Аку Лоугімієса у 2016 році. Серед останніх проектів Баррі Ворда також – «Істинний комісіонер», науково-фантастична драма «Проект Лазар» та «Подорож». Баррі Ворда глядачі знають і за телесеріалом «Британія» для «Sky TV», який транслювався у 2018 році.

Нана Еквтімішвілі – грузинська письменниця, режисерка та продюсерка. Разом з Саймоном Гроссом вона була режисеркою та співпродюсеркою двох стрічок, які були удостоєні міжнародних нагород: «У розквіті» («In Bloom», 2013) та «Моя щаслива родина» («My Happy Family», 2017). На міжнародних фестивалях фільм «У розквіті» називали «зародженням нової грузинськ4-му Одеському міжнародному кінофестивалі за цей фільм Ліка Баблуані та Маріам Бокерія були нагороджені як найкращі акторки. На 8-му Одеськоої хвилі та весною грузинського кіно». Міжнародна федерація кінокритиків (FIPRESCI) назвала стрічку ознакою відродження грузинського кінематографу. На му міжнародному кінофестивалі фільм «Моя щаслива родина» отримала «Золотого Дюка» за режисерську роботу, а Ія Шуґашвілі та Ціся Квамсашвілі були нагороджені як найкращі акторки. На ОМКФ-2018 Ія Шуґашвілі була членом журі Міжнародної конкурсної програми. У 2015 році Нана Еквтімішвілі опублікувала у Грузії свій перший роман «Грушеве поле» («The Pear Field»), який виграв кілька найважливіших національних літературних нагород, а згодом був опублікований у Німеччині у 2018 році видавництвом Suhrkamp під назвою «Das Birnenfeld».

Нагадаємо, що раніше вже було оголошено програму Міжнародного конкурса 10-го ювілейного Одеського міжнародного кінофестивалю.