Buy a Pass

UK Підсумки 7-го ОМКФ 08 2016

7-й Одеський міжнародний кінофестиваль, що відбувався з 15 по 23 липня 2016 року підвів підсумки кіносмотру.

У цьому році на участь у 7-му Одеському кінофестивалі подали 864 фільму з 75 країн - у тому числі, Алжиру, Канади, Колубмії, о. Маврикія, Нової Зеландії, Пакистану, Перу, Німеччини, Люксембургу, В'єтнаму та ін. Селекційна комісія ОМКФ відібрала для участі в Міжнародній конкурсній програмі кінофестивалю 12 повнометражних фільмів з 15 країн - Греції, Франції, Бразилії, Португалії, Німеччини, Росії, Грузії, Польщі, Лівану, Бельгії, Румунії, Катару, Іспанії, Великобританії та Хорватії. У Національній конкурсній програмі були показані 5 повнометражних українських картин, а також 21 короткометражна робота від молодих українських кінематографістів.

Взагалі на Одеському міжнародному кінофестивалі було показано 114 фільмів з 36 країн і 5 континентів (Африка, Азія, Європа, Північна і Південна Америка). З них - 37 короткометражних і 77 повнометражних. Найкоротший фільм тривав 1 хвилину, найдовший - 162 хв. Аудиторія ОМКФ-2016 склала 120 тис. глядацьких переглядів. Одна з найяскравіших подій Одеського міжнародного кінофестивалю - кіноперформанс на Потьомкінських сходах, під час якого була показана унікальна німа кінострічка «Шерлок Холмс» (1916) в супроводі симфонічного оркестру, в цьому році зібрав під нічним небом Одеси 15 тис. чоловік.

В рамках ОМКФ-2016 було відкрито два нових напрямки: конкурс європейського документального кіно, під час якого глядачі побачили 6 кращих документальних картин з усього світу, а також позаконкурсна секція «Серіали!», в якій були представлені українські та світові прем'єри багатосерійних кінострічок.

На 7-й Одеський кінофестиваль приїхали найкращі світові кінопрофесіонали, такі як оскароносний сценарист Крістофер Гемптон, продюсер фільмів-володарів «Золотої пальмової гілки» Ребекка О'Браєн, зірка американського інді-кіно Алекс Росс Перрі, ізраїльська актриса Шані Кляйн, продюсер, режисер і сценарист Уберто Пазоліні, режисер і сценарист Єва Нейман, документаліст, педагог і засновник школи документального кіно Марина Разбежкіна, режисер-документаліст Віталій Манський, німецький режисер Крістіан Петцольд, актор Ейдан Тернер, всесвітньо відомий аерофотограф і режисер Ян Артюс-Бертран і інші. Відвідали фестиваль і українські кінематографісти та культурні діячі, такі як глава Держкіно Пилип Іллєнко, продюсер Володимир Філіппов, актриса Римма Зюбіна, директор Національного центру Олександра Довженка Іван Козленко, режисери Мирослав Слабошпицький, Володимир Тихий, Кіра Муратова, Валентин Васянович, Ахтем Сейтаблаєв та багато інших .

«Одна з наших головних цілей - популяризація якісного інтелектуального кіно та розвиток української кіноіндустрії, - каже Президент ОМКФ Вікторія Тігіпко. - Найкращі світові професіонали, представники фондів та міжнародні інвестори щорічно відвідують Одеський кінофестиваль та відкривають для себе Україну і український кінематограф. В сьогоднішніх умовах для країни та індустрії дуже важлива міжнародна підтримка, і ми раді, що ОМКФ відкриває для українського кіно нові можливості на світовій арені».

Успіхом користувалися і професійні секції кінофестивалю: Film Industry Office зібрала на території Одеської кіностудії понад 850 кінопрофесіоналів. За 4 дні проведення учасники почули виступи 39 спікерів, побачили презентації 10 українських проектів в рамках пітчингу, 11 проектів в секції Work in progress. У Літньому Кіноринку ОМКФ участь взяли 320 представників дистриб'юторських компаній та українських кінотеатрів, а також кіностудій та інших компаній, що надають послуги в галузі кіноіндустрії.

«За сім років свого існування Одеському кінофестиваль вдалося стати єдиним в країні комунікаційним майданчиком для всіх кінопрофесіоналів, - говорить генеральний продюсер ОМКФ Юлія Синькевич. - Професійна програма нашого кінофестивалю охоплює всі сфери кіновиробництва: від девелопменту до прокату. Саме це і приваблює міжнародних кінематографістів, тому що Україна стає цікавішою і перспективнішою з точки зору ко-продукції, пошуку талантів, локацій і підрядників. Таким чином, Одеський кінофестиваль сприяє розвитку української кіноіндустрії».

Для того, щоб об'єднати між собою кінематографістів і представників бізнес-еліти в рамках Одеського кінофестивалю вперше пройшла закрита зустріч OIFF Business Club, під час якої запрошені спікери - Уберто Пазоліні та Джанін Ведель ділилися своїм унікальним досвідом і надихаючими ідеями. Також вдруге пройшла секція Digital Media Day, під час якої провідні фахівці кіноіндустріі розповідали про інновації в кіновиробництві.

«Одеський кінофестиваль досяг значних успіхів - ми міцно зайняли своє місце на світовій кіно-мапі, до нас приїжджають найкращі світові кінопрофесіонали, нас знають, люблять і чекають глядачі. Разом з масштабом фестивалю зростають і наші амбіції, - Каже Президент кінофестивалю Вікторія Тігіпко. - Ми бажаємо, що б ОМКФ став справжнім networking hub для всіх представників культурних та бізнес еліт. В цьому році ми зробили перші кроки - зібрали представників бізнесу і діячів кіно на закритій зустрічі OIFF Business Club, а також провели освітню секцію Digital Media Day. У наступному році ми плануємо розвивати ці напрямки і посилювати їх контентне наповнення - робити їх ще яскравішими, цікавішими та масштабнішими».

Події кінофестивалю висвітлювали 600 представників преси, в тому числі - провідних світових видань, таких як The Hollywood reporter, The Guardian, Canal + і Cineuropa. Допомагали в організації кінофестивалю понад 200 волонтерів.

Нагадаємо, володарем Гран-Прі кінофестивалю за результатами глядацького голосування стала британська гротескна комедія «Хто палає, палає, палає...» режисера Чанії Баттон. Найращим фільмом за версією журі Міжнародної конкурсної програми стала румунська драма «Незаконні» Адріану Сітару. Найкращим фільмом конкурсу європейських документальних фільмів була обрана автобіографічна документальна робота «У Каліфорнії» режисера Шарля Редона. Статуетку Золотого Дюка за найкращий повнометражний фільм Національної конкурсної програми отримала драма «Гніздо горлиці» Тараса Ткаченка, а найкращою короткометражної картиною 7-го ОМКФ були обрані відразу дві роботи - «У Манчестері йшов дощ» Валерії Кальченко і Антоніо Лукіча, «Цвях» Філіпа Сотниченка.

Related