9-й ОМКФ представляє щорічну програму “АРТ-ОМКФ”

Офіційний партнер та куратор арт-програми галерея Invogue підготувала для гостей фестивалю проект «За кадром»

«За кадром» – це проект про жінок в українському кінематографі, які створювали історію українського кіно, залишаючись по той бік екрану. У кіновиробництві бере участь багато жінок, які перебувають по інший бік камери. Це операторки, режисерки, костюмерки, декораторки, художниці та інші. Завдяки цим талановитим професіоналкам фільми, які ми любимо, вийшли саме такими.

Ми вирішили звернутися до жінок, чиї професії нерозривно пов’язані з кіно. Дізнатися про їх внутрішній світ, спогади та натхнення. Цей проект відкриє завісу історій, що не були розказані. Героїні проекту: Юлія Лазаревська, Інна Биченкова, Світлана Зінов'єва, Ольга Самолевська, Наталя Ворожбит, Марися Нікітюк, Надія Парфан, Катерина Горностай, Вікторія Бондар, Марина Врода та Кіра Муратова.

Проект представлений у вигляді інтерв'ю, де героїні діляться своїми спогадами та думками з приводу кіноіндустрії. Кіра Муратова представлена ​​серією спогадів колег, які були з нею близькі та тісно працювали.

Художня складова проекту – українські сучаснi митці, які намалюють «портрети історій», розказаних героїнями. Серед авторів: Алевтина Кахідзе, Микита Кравцов, Катерина Філімонова, Марія Куликовська, Роман Михайлов, Дмитро Ерліх, Інна Хасілева, Олексій Яловега, Ксенія Гнилицька i Ніна Мурашкіна.

Також проект буде супроводжуватись програмою подій:

  • кінооператор та продюсер Світлана Зінов'єва розповість про авторське, документальне та експериментальне кіно, яке важко комерціалізувати;
  • кінорежисер, сценарист та поет Ольга Самолевська представить фільм Stabat Mater – розповість, як він створювався і прочитає вірші власного авторства;
  • відбудеться показ фільму «Останній портрет» режисера Стенлі Туччі та дискусія з мистецтвознавцем Євгенією Моляр.

Де: Одеса, галерея Invogue#Art, вул. Катерининська, 25
Коли: з 15 липня по 5 серпня, щоденно з 11.00 до 20.00
invoguegallery.com, info@invoguegallery.com
Вхід вільний

Інформація про партнерів:

Invogue#Art — галерея сучасного мистецтва, розташована у центрі Одеси. Її робота спрямована на просування українських сучасних художників. Місія галереї — інвестувати у розвиток художнього середовища в Одесі та урізноманітнити культуру подій міста. Другий рік поспіль офіційний партнер та куратор арт-програми «АРТ-ОМКФ»

Фонд культурної дипломатії UART — некомерційна благодійна організація, метою якої є популяризація України та української культури за кордоном та ознайомлення українців із досягненнями світового мистецтва.

Related