Заключний день секції Film Industry Office ювілейного 10-го ОМКФ

Головною подією дня стала презентація проектів Work in progress, панельна дискусія «Світові тренди в креативних індустріях» за участі оскароносного американського режисера Білла Ґуттентаґа, а також вручення нагород переможцям конкурсів професійної секції

У четвертий день роботи секції Film Industry Office відбулася презентація проектів українського виробництва або копродукцій з Україною, а також фільмів з країн Східно-Європейського партнерства що перебуваються на фінальній стадії виробництва. Модератором конкурсу Work in Progress став Мартін Блейн, кореспондент Screen International (Німеччина).

В межах секції було представлено 12 кінопроектів. До складу професійного журі конкурсу увійшли: Інке ванн Луке, менеджерка CineMart&Rotterdam Lab, Марі-П’єр Валлє, голова відділу розвитку Wild Bunch (Франція), Лоран Даніелу, LOCO Films (Франція), Юрій Сугак, головний редактор каналу «Україна».

Після презентацій в рамках секції пройшла панельна дискусія «Освітні можливості в кіноіндустрії», а також відбулися зустрічі 1-на-1 із проектами Work in progress.

Наступною подією секції стала презентація EastSeries – конкурсу проектів телесеріалів зі Східної та Центральної Європи. Конкурс організовано Одеським міжнародним кінофестивалем в партнерстві з компанією Star Media, та ScripTeast і за підтримки Series Mania. Цьогоріч в рамках платформи було представлено 6 кінопроектів.

Ще однією подією секції стала панель «Світові тренди в креативних індустріях», яка пройшла за участі оскароносного американського режисера, сценариста та продюсера Білла Ґуттентаґа. Також спікерами зустрічі виступили: Юлія Федів, голова Українського Культурного Фонду, а також Юлія Сінькевич, генеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю. Модерувала захід Наталія Микольська, Дослідник Центр демократії, розвитку і верховенства права.

Білла Ґуттентаґ зазначив, що споживання медіа у США зростає щодня. Кіно, відеоігри, цифрове медіа – це все користується шаленою популярністю. «Потрібно розуміти, що споживачів завжди цікавить якість продукту. Скажімо такий напрямок як відеоігри. Наразі дуже мало успішних результатів зйомок фільму за мотивами відеогри, однак люди продовжують шукати нові способи це зробити. Проте це новий та сучасний напрямок для кіноіндустрії», – підкреслив він.

На завершення відбулась церемонія вручення нагород Work in Progress, East Series та Пітчингу. Однак перед оголошенням переможців секції генеральна продюсера ОМКФ Юлія Сінькевич вручила спеціальну нагороду від Одеського міжнародного кінофестивалю – за внесок у розвиток кіно – Катріелю Шорі, головному консультанту з міжнародних зв’язків Ізраїльського кіноцентру.

Переможцями Пітчингу назвали такі проекти: 60 тисяч гривень від ОМКФ отримала грузинська драма «Panopticon». Приз від телеканалу «Україна» номіналом у 60 тисяч гривень вручили проекту Валентина Васяновича «Відблиск». Приз від глобального руху солідарності за ґендерну рівність HeForShe, заснованого структурою Організації Об’єднаних Націй ООН, вручили двом проектам, кожному з яких дісталося 60 тисяч гривень. Переможці - два проекти, які створили творчі тандеми режисер та продюсерка: трагікомедія «Перше вересня» Романа Бондарчука та продюсерки Олени Єрошової та «Ля Палісіада» Філіпа Сотниченка і Валерії Сочивець. Також спеціальну згадку отримав проект Дар'ї Жук «Наші груди - наша зброя:історія руху Femen».

Спеціальний приз від Wajda studio - участь у тренінгу Ekran+ 2020 року отримала стрічка «Ти – космос» Павла Острикова.

У номінації Work in progress журі відзначило такі роботи: україно-швейцарський проект «Забуті» - режисерка Дарія Онищенко отримала приз у розмірі 150 000 гривень від Українського Інституту. Приз від новин «Сьогодні» телеканалу «Україна» - 60 тис. грн - отримав документальний проект «Крихка пам'ять» молодого режисера Ігоря Іванко. Нагороду від генерального авіаперевізника МАУ - авіаквитки номіналом в 2000 євро отримав проект «Грім» режисера Іоане Бобейка.

Призи EastSeries: комплекс послуг постпродакшн на суму 20 000 євро від компанії Star Media взяв україно-ізраїльський проект «Щаслива нація». Спеціальну нагороду від Series Mania - персональне запрошення взяти участь у Series Mania Writers‘ Campus отримала робота «Подарунок».