Buy a Pass

Film Industry Office: Діджиталізація в українській кіноіндустрії: тенденції та нові рішення

У заключний день професійної секції Film Industry Office відбулась дискусія “Діджиталізація в українській кіноіндустрії: тенденції та нові рішення. Спільно з DzygaMDB”.

У ній взяли участь:

  • Юлія Сінькевич, генеральна продюсерка ОМКФ
  • Надія Парфан, засновниця онлайн-кінотеатру Takflix.com
  • Ольга Любарова, засновниця кастинг-платформи Dreamcast
  • Вікторія Ярмощук, CEO FILM.UA Group

Як режисерка фільму з авторського сегменту, я розумію, що таке кіно в Україні має обмежені можливості дійти до глядача. Мій фільм “Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго” вийшов у дуже хороший кінотеатральний прокат, як для свого типу, але все ж недостатній для тієї кількості людей, яка хотіла його побачити. Я почала з того, що дослідила, які є варіанти інтернет-платформ в Україні та світі. У певний момент зрозуміла, що для мого фільму немає, тобто вони існують, але статус українського авторського кіно потребує певної аудиторії, тож підходящих варіантів для онлайн-дистрибуції не було або принаймні я їх не знайшла. Так виникла ідея створити онлайн-кінотеатр Takflix.com”, - поділилася Надія Парфан, засновниця онлайн-кінотеатру Takflix.com.

Ідея створення Dreamcast виникла тоді, коли стало зрозуміло, що закордонним режисерам потрібно десь знайти українських акторів. Так само й для локального ринку не було кастинг-сервісу, який би спрощував роботу кастинг-директорам – місця, де були б представлені всі українські актори(ки) з усіх регіонів України. Адже наразі система працює так, якщо мені потрібен якийсь актор із під Харкова, я маю туди їхати, або контактувати з театрами, але не всі театри мають фотографії акторів, я вже не кажу про відеовізитівки або шоуріли. Таким чином, українські актори мають змогу представити всю інформацію про себе й отримати фідбек від кастинг-директорів, також можуть перевірити, на якому етапі знаходиться їхня заявка, чи взагалі її прийняли, чи відхилили”, - розповіла засновниця кастинг-платформи Dreamcast Ольга Любарова.

Ми у FILM.UA віримо, що технології є не менш важливою складовою успішного кіновиробництва, як і талант, тому вирішили відкрити відділ “Інновацій та досліджень”. Головою відділу є Євген Санніков, який давно займається різного роду дослідженнями. Головне завдання – надати можливість творцям використовувати технології. Наразі ми працюємо в напрямку розвитку доповненої реальності, віртуальної, 3D-друку та велику увагу приділяємо штучному інтелекту й нейронним сіткам для генерування контенту. Ми вважаємо, що всі ці технології відкривають великі можливості: від обробки відео до створення цифрових персонажів за допомогою штучного інтелекту”, - зазначила Вікторія Ярмощук, CEO FILM.UA Group.

Модерувала зустріч Анна Мачух, співзасновниця платформи DzygaMDB.

Related