ОМКФ 2019, день 2-й: гучні прем’єри, покази фільмів конкурсних програм, майстер-класи та грандіозний open-air-кіноперформанс на Потьомкінських сходах

2-й день 10-го Одеського міжнародного кінофестивалю: відкриття міжнародної конкурсної програми, гучні прем’єри, творча зустріч з Роуз Макґавен та показ на Потьомкінських сходах

Міжнародну конкурсну програму відкрив фільм “Королева сердець” режисерки Май Ель-Тухі, стрічку представив актор Густав Лінд, який зіграв головну роль.

Для своїх ролей я завжди беру частину власного досвіду, вкладаю частину себе, беру той текст з яким треба працювати та пропускаю його через себе”, — розповів актор. Другий фільм з Міжнародної конкурсної програми – “Монос” драматична історія від режисера Алехандро Ландеса. Стрічку представив продюсер Сантьяго Сапата: “Ми хотіли зробити фільм перш за все універсальним. У Колумбії нещодавно закінчилась 50-річна громадянська війна і хотілося показати, як саме головні герої, які народилися за часи цієї війни повертаються у суспільство, що відбувається з ними далі”.

Сьогодні Канни та Берлінале зустрілись в секції “Гала-прем’єри”. Фільм американського незалежного режисера Джима Джармуша“Мертві не помирають”, який відкривав Каннський кінофестиваль цього року та стрічка з основного конкурсу Берлінале 2019 – “Золота рукавичка” німецького режисера Фатіха Акіна зібрали повні глядацькі зали у Фестивальному палаці та Фестивальному центрі “Родіна”.

Одразу 2 фільми було показано в межах програми “Фестиваль фестивалів” - “Королівство” режисера Родріґо Сороґоєна, стрічка була в основному конкурсі Міжнародного кінофестивалю в Сан-Себастьяні 2018 року, та “Між двома водами” – робота іспанського режисера Ісакі Лакуеста отримала Золоту мушлю за найкращий фільм Міжнародного кінофестивалю в Сан-Себастьяні 2018 року.

На ОМКФ в межах Конкурсу європейських документальних фільмів відбулась прем’єра стрічки “Літній хокей” режисерів Розаліє Когутової та Томаша Бояра.

Ми обрали головних героїв, які були різні за характерами. Ці герої показували, як люди з різних культур можуть знайти спільну мову”, – зазначив режиссер Томаш Бояр.

Сьогодні в день народження українського режисера, політв’язня Кремля Олега Сенцова відбулася презентація фільму “Номери”. Під час прес-конференції співрежисер фільму Ахтем Сеітаблаєв, продюсерка фільму Анна Паленчук, кастинг-директорка фільму Анастасія Чорна та генпродюсерка ОМКФ Юлія Сінькевич представили трейлер та розповіли про створення фільму.

Коли я прочитав цю п’єсу, вона мені сподобалась, мені здалося, що я знаю про що вона написана, знаю на чому робити акцент. Ця п’єса нагадала мені саме той жанр драматургії яким я дуже захоплювався під час навчання в театральному виші, так званий “театр парадоксу”, – поділився Ахтем Сеітаблаєв.

Нагадаємо, Олега Сенцова у серпні 2015 року незаконно засудили до 20 років позбавлення волі з відбуванням у колонії суворого режиму.

У 2-й день Міжнародного одеського кінофестивалю відбулося також представлення секції “Серіали!”.

Цікавість до серіалів виходить за межі телебачення та набуває інших високих форм з художньої точки зору. Канал “Україна” – це потужний виробник вітчизняного кіносеріального контенту, який займає більшу частину ефірного часу. В цьому році ми виробляємо приблизно 1000 годин кіносеріалу різних форм та жанрів”, – розповіла головна продюсерка департаменту кіносеріального виробництва каналу "Україна" Наталя Стрибук. Крім того, було показано трейлер нового драматичного серіалу, виробництва Україна-Латвія, “Маркус”.

Особисто представила стрічку “Місяць для мого батька” секції “Спеціальні покази” режисерка, членкиня Національного конкурсу Манія Акбарі: “В мене не було жодної ідеї, головне – це процес з якого й виникла сама ідея створення фільму. Камера важлива частина мого життя”.

Спеціальний гість – американська акторка, режисерка, активістка Роуз Макґавен представила власну короткометражну стрічку “Дон” та розповіла про свій творчий шлях та особливу життєву позицію. “Для мене режисерська справа – це саме те, чим я хотіла займатися. У якийсь момент я відчула, що мені є що розповісти”, – зазначила американська акторка.

Відбулась українська прем’єра фільму “Пітерлоо” британського режисера театру і кіно _Майка Лі, який особисто представив картину. “У серпні буде 200-ліття з дня, коли відбувалася показана у фільмі Манчестерська бійня. Тому з 2014 року ми почали дослідження для зйомок і зрозуміли, що це дуже актуально для нас сьогодні, адже розповідає про демократію_”, – розповів режисер.

В межах майстер-класу відбулась творча зустріч з директором Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах – Карелом Ох, який є членом журі Міжнародної конкурсної програми ОМКФ. “Ми належимо до тих фестивалів, які не визначають критеріїв для відбору фільмів. Адже, коли ви починаєте щось чітко визначати, ви обмежуєте не тільки фільми, але й себе. Через рік ваша думка й картини вже можуть не відповідати цьому визначенню”, – розповів Карел Ох.

Також 13 липня показом казки “Хидир Деде” відкрилась програма “ОМКФ: дітям”. Стрічку особисто представив режисер Длявер Дваджиєв. “Цією роботою ми хотіли показати дітям первозданну красу Криму”, – поділився режисер.

Цього ж дня стартувала арт-програма ОМКФ 2019 “Новини культури”, присвячена десятиріччю Одеського міжнародного кінофестивалю.

Покази другого дня Одеського кінофестивалю завершив традиційний open-air-кіноперформанс на Потьомкінських сходах: було показано американський драматичний фільм “Козаки” (1928, реж. Джордж У. Гілл та Кларенс Браун), виробництва знаменитої студії Метро-Ґолдвін-Майєр (MGM), яка знайома поціновувачам якісного кіно своїми масштабними проектами “2001: Космічна Одіссея” (реж. Стенлі Кубрик), “Бен-Гур” (реж. Вільям Вайлер), “Чарівник країни Оз” (реж. Віктор Флемінґ) та ін.

Завершився другий день ювілейного 10-го Одеського міжнародного кінофестивалю запальними вечірками - в офіційному винному барі LOU LOU на гостей чекав виступ Dubdelight, а в офіційному коктейльному барі ZELDA BAR - Artem Cherednik.