“Жінка на війні” - фільм Відкриття 9-го ОМКФ

На церемонії відкриття 9-го Одеського міжнародного кінофестивалю покажуть фільм-призер програми “Тиждень критики” Каннського кінофестивалю-2018

Фільмом, який відкриє ОМКФ-2018 року, стане стрічка, знята у копродукції Ісландії, Франції та України за підтримки Державного агентства України з питань кіно режисером Бенедиктом Ерлінґссоном«Жінка на війні». Копродюсером з української сторони виступив Сергій Лавренюк (Solar Media Entertainment).

Цей фільм - розповідь про проблему деградації навколишнього середовища, що передається через боротьбу жінки, котра сама, на противагу всій громаді, вирішує взяти на себе місію із захисту природи та збереження височин Ісландії.

У центрі сюжету жінка на ім’я Халла, яка відома за прізвиськом «Жінка-горянка». П'ятидесятирічна героїня веде війну з місцевими виробниками алюмінію. Проте коли вона планує свою найбільшу та найсміливішу операцію, їй надходить неочікуваний лист, який змінює все. Її заявку на усиновлення дитини нарешті схвалено, і на неї чекає маленька дівчинка з України. Оскільки Халла готується покинути свою роль диверсанта та захисника нагір'я, щоб виконати свою мрію стати матір'ю, вона вирішує здійснити ще одну фінальну атаку, щоб завдати руйнівного удару алюмінієвій промисловості.

Світова прем'єра стрічки відбулась у травні цього року на 71-му Каннському міжнародному кінофестивалі, де вона брала участь в 57-й конкурсній програмі «Тиждень критики» («Semaine de la Critique»). В межах цієї програми стрічка отримала кілька нагород, в тому числі авторську нагороду, SACD (Authors' Society), яка присуджується консорціумом письменників і композиторів - за музику у фільмі, єдину державну премію - "Grand Rail d’Or", глядацький приз Вальбони - Valbonne spectators’ prize та приз від асоціації Cinécole - Coup de Coeur CinÉcole.

Режисер стрічки Бенедикт Ерлінґссон – один із найбільш успішних театральних постановників Ісландії, неодноразово нагороджений за свої авторські роботи в якості режисера, сценариста та актора. Його режисерський дебют в ігровому кіно «Про коней і людей» – отримав понад двадцять нагород по всьому світу, у тому числі «Найкращого нового режисера» у Сан-Себастьяні, «Найкращого режисера» в Токіо, «Головний приз журі» Європейського кінофестивалю Лез-Арк, шість нагород Едда (Ісландський Оскар) і престижну кінопремію Північної ради. Глядачі ОМКФ мали нагоду подивитись цю стрічку ісландського автора у 2014 році в секції «Фестиваль Фестивалів».

Нагадаємо: нещодавно Одеський кінофестиваль представив Національну та Міжнародну конкурсну програми ОМКФ-2018.