Buy a Pass

5 найдорожчих компаній світу - технологічні: на iClub Meetup розповіли про інвестиції в технології

В межах бізнес-програми 9-го Одеського кінофестивалю відбулась закрита зустріч учасників першого в Україні клубу приватних інвесторів iClub. Спікери розповіли, в які проекти варто інвестувати, щоб примножити свій капітал

20 липня учасники інвестиційного клубу iClub зустрілись в Одесі, щоб провести традиційний meetup та дізнатись більше про український та світовий ринок венчурних інвестицій. Цього разу акцент був зроблений на інвестиціях в технологічні проекти. І неспроста: технології підкорюють наш світ.

Одним з факторів, що підтверджують цю тенденцію, є те, що в 2018 році в топ-5 найбільших за капіталізацією публічних компаній входять лише технологічні гіганти: Google, Apple, Amazon, Microsoft, Tencent. Для порівняння, в 2006 році в п’ятірку світових бізнес-лідерів входила лише одна технологічна компанія. Про це розповіла в своїй презентації “Глобальні технологічні тренди - 2018” керуючий партнер венчурного фонду TA Ventures Вікторія Тігіпко.

Примітно, що 4 компанії з 5 сьогоднішніх світових домінантів - Google, Apple, Amazon, Microsoft - лідери з інвестицій R&D серед технологічних компаній.

«Ми можемо з упевненістю сказати, що інвестиції в розвиток технологій для інноваційних стартапів - це шлях до процвітання бізнесу, а для інвестора - можливість експоненціального збагачення. Інвестор в tech сьогодні - лідер глобального ринку завтра», - впевнена Вікторія Тігіпко, керуючий партнер TA Ventures.

Представники Європейського банку реконструкції та розвитку презентували під час заходу програму підтримки бізнесу від ЄБРР в межах ініціативи EU4Business. Зокрема, про програму розповів керуючий директор ЄБРР в країнах Східної Європи та Кавказу Франсіс Маліж.

Також з корисними рекомендаціями для українського бізнесу та інвесторів виступили керуючий партнер юридичного партнера iClub - юридичної фірми EVRIS Ігор Кравцов та власник інвестиційної компанії Freedom Finance Corp Тімур Турлов.

Спікери приділили особливу увагу темі, яка гостро цікавить і засновників стартапів, і інвесторів, - появі українських стартапів з капіталізацією в мільярд доларів або, як їх ще називають єдинорогів (“юнікорнів”). Цьому ж питанню була присвячена панельна дискусія за участю CEO Genesis Володимира Многолєтнього та віце-президента Readdle Дениса Жаданова.

«Щоб стати українським юнікорном, потрібно вивчати глобальний ринок та тренди в індустрії. Необхідно фокусуватись на створенні корисного продукту для сотен мільйонів людей - тільки в цьому випадку ви маєте шанси конкурувати на світовому ринку. Самостійно проаналізувати процеси та виділити релевантні технологічні тренди може не кожна команда. Тому важливо радитись з компетентними спеціалістами: активно співпрацювати з інвесторами та едвайзерами, відвідувати заходи на тему інвестицій. iClub - один з прикладів. Це чудова ініціатива, яка збирає під одним дахом амбіційних та драйвових людей. На івенті можна обмінятися ідеями та навіть покласти початок партнерським відносинам», - вважає віце-президент Readdle Денис Жданов.

Закрита зустріч відбулась 20 липня в Одесі в конференц-залі отеля Il Decameron Clubhouse Odessa. Спеціальним зірковим гостем стала легендарна актриса Жаклін Біссет. Організаторами події виступили команда ОМКФ та фонд TA Ventures. Після офіційної частини на гостей чекала вечірка в стилістиці «Декамерон» Боккаччо від Il Decameron Clubhouse Odessa. Зустрічі клубу iClub проводяться двічі на рік:в Одесі та Києві. За розкладом можна слідкувати на офіційному сайті клуба (в розділі «Новини») та на Facebook-сторінці TA Ventures.

Related