UK 3-й день ОМКФ-2016: Конкурс європейських документальних фільмів, спеціиальни покази та ретроспективи 07 2016

17-го липня глядачам були представлені дві нові картини міжнародної програми: бразильсько-португальський «Місто, де я дорослішаю» та бельгійсько-французький «Смерть від смерті», перші стрічки з секції «Межі свободи: незалежність по обидві сторони екрану» та Конкурсу європейських документальних фільмів, а також спеціальні покази від членів журі Єви Нейман і Марії Разбєжкіної, перший фільм з ретроспективи Крістіана Петцольда, який також провів майстер-клас.

Актриса Франциска Мануель представила другий фільм в міжнародному конкурсі – «Місто, де я дорослішаю» режисера Мерилії Роша. «У цьому фільмі крім очевидних тем дружби і нових зустрічей показана проблема еміграції в Португалії. Це імпресіоністська картина життя. Фільм повністю залежить від атмосфери, і не всі зможуть її сприйняти», – поділилася Франциска, для якої ця стрічка стала акторським дебютом.

Продовжила покази фільмів-конкурсантів у міжнародній програмі чорно-біла стрічка «Смерть від смерті» бельгійського режисера Ксав'є Серона, який представив її разом з виконавцем головної ролі Жан-Жаком Розеном. «Смерть і хвороби – це те, з чим стикаємося ми всі. Основний меседж фільму – це подивитися на цю тему трохи по-іншому і залишатися стійкими, незважаючи ні на що. Як кажуть, сміх – це ввічливість безнадії», – сказав режисер під час прес-конференції. Він також зазначив, що його надихали такі кінематографісти як Бертран Бліє з його неповторним почуттям гумору і Вуді Аллен з його «фірмовими» персонажами-іпохондриками.

Показ кінострічки «Цвітіння кульбаб» Олександра Ігнатуші, знятий в 1992 році на кіностудії Довженка, відкрив ретроспективу «Межі свободи: незалежність по обидві сторони екрану», підготовлену до 25-тиріччя Незалежності України Одеським кінофестивалем спільно з Національний центром А.Довженка. Картина стала дебютною роботою режисера, але, на жаль, більше 20-ти років пролежала на полиці в результаті розвалу структури кінопрокату в 90-х. По закінченню сеансу, вдячні глядачі вмовили режисера на спонтанний Q&A, під час якого не раз підкреслювалася актуальність фільму навіть в наші дні.

У секції «Гала-прем'єри» пройшов показ скандального фешн-хорору, учасника каннського конкурсу цього року, «Неоновий демон» Ніколаса Віндінга Рефна, а китайський «Кайлі Блюз» був презентований у програмі «Фестиваль фестивалів». Програма «ОМКФ – дітям: разом з Чілдрен Кінофест» відкрилася норвезьким фільмом «Операція «Арктика» режисера Грете Біє-Вола.

У третій день зірковий гість фестивалю режисер Крістіан Петцольд, один із засновників берлінської кіношколи, провів майстер-клас в рамках Літньої кіношколи. «Мені подобається змішувати «поп» з такими темами, як голокост. Я люблю розповідати про те, що відбувається після, про повернення додому. Голлівудська картинка голокосту мені не цікава», – розповів про основні лейтмотиви своєї творчості режисер. Саме про голокост йдеться в його фільмі «Фенікс», який Крістіан Петцольд представив в межах своєї ретроспективи. Власну картину «Будинок з вежкою» презентувала також член міжнародного журі Єва Нейман.

Секція «Спеціальні покази» продовжилася стрічкою «Тут і зараз» режисера Марії Павловаої і продюсера Марини Разбежкіної, члена журі Міжнародної конкурсної програми. Показ цього фільму став не тільки світовою прем'єрою, але і своєрідним подарунком до дня народження Марини Разбєжкіної. «Мені було важливо розповісти, як складно прийняти рішення. Згідно принципам школи Марини Разбєжкіної режисер знаходиться близько до людей і разом з ними проживає життя», – поділилася Марія Павлова.

Фільм «Олег і рідкісні види мистецтва» про ексцентричного композитора Олега Каравайчуке, що написав музику для багатьох фільмів, зокрема, Сергія Параджанова та Кіри Муратової, у новому конкурсі європейського документального кіно представив іспано-венесуельський режисер Андрес Дуке. «Було дуже складно працювати з Олегом. Складно планувати щось, довелося імпровізувати. Я хотів показати, що це не фільм про його життя та біографію, це фільм про його чуттєвість», – поділився режисер. Фільм присвячений пам'яті великого художника, який помер у червні цього року.

В рамках нової програми ОМКФ «Серіали!» відбулася прем'єра перших двох епізодів українського 16-серійного детективу «Потрійний захист», який представила знімальна група у складі режисера Андрія Матешко, сценаристів Андрія Кокотюхи та Анастасії Матешко, а також виконанявців головних ролей Артемія Єгорова і Марії Єфросиніної. «Легше провести 16 церемоній поспіль, ніж зараз сісти і дивитися на себе і на результати своєї роботи», - сказала Марія Єфросиніна, ведуча церемоній відкриття і закриття ОМКФ-2016. Найближчим часом глядачі побачать серіал на телеканалі «Україна».

 Також сьогодні у саду ресторану «Олександрівський» відбулося урочисте відкриття експозиції «Арт-ОМКФ», у рамках якої всі експозиції будуть відкриті для відвідування до 23 липня.

Завершив насичений день показ фільму «Ромео і Джульєтта» Франко Дзефіреллі в кінотеатрі «Stella Artois» на Ланжеронівському узвозі – перший фільм ретроспективи «Шекспір у кіно», організованої ОМКФ і British Council в честь 400-річчя зі смерті Вільяма Шекспіра. Директор British Council Саймон Вільямс, представляючи картини, розповів глядачам, що сама програма «Шекспір у кіно» здійснює міжнародне турне і планується провести покази в 100 країнах. «Ромео і Джульєтта» вважається класичною екранізацією безсмертної п'єси і на даний момент є останнім твором Шекспіра, який отримав «Оскар». Показ розпочався з привітання легендарного актора сера Ієна Маккелена, що давно став майстром шекспірівських ролей.

Related