“Україна – Казахстан: можливості для співпраці”: В межах круглого столу відбудеться пітчинг копродукційних проєктів

26 листопада під час круглого столу “Україна – Казахстан: можливості для співпраці” відбудеться пітчинг ідей копродукційних проєктів. Подати заявку на участь у пітчингу можна до 16 листопада, заповнивши форму за посиланням.

Три найкращих проєкти від України будуть обрані 20 листопада. Саме їхні автори отримають можливість представити їх для колег з Казахстану під час круглого столу. Також у межах події буде презентовано 3 проєкти від Казахстану.

У круглому столі візьмуть участь генеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю та членкиня наглядової ради Української кіноакадемії Юлія Сінькевич та Анна Качко, радниця голови правління Державного центру підтримки національного кіно Казахстану і кураторка міжнародної стратегії, а також провідні продюсери та кінодіячі України та Казахстану.

Зараз той час, коли партнерство з іншими країнами стає не лише можливістю, а нагодою для подальших міцних зв’язків всередині кіногалузі та для її масштабування. Україна вже декілька років поспіль лунає на міжнародній арені кіновиробництва, тож встигла себе зарекомендувати, як цікавого партнера для копродукції. Впевнена, що ми та надалі будемо розширювати географічні межі співпраці й наразі випав шанс створити майданчик для взаємного обміну досвідом та культурою. Це можливість для створення чогось якісного і дійсно нового”, – зазначила Юлія Сінькевич.

Кіногалузь України розвивається сьогодні швидкими темпами. За останні роки з’явилась низка організацій та механізмів, які допомагають просувати індустрію та мотивують спільне виробництво з іншими країнами. У Казахстані у зв’язку з прийняттям закону “Про кіно” у 2019 році, введенням рібейтів та додаткових можливостей для міжнародної копродукції є великий інтерес до партнерства. Я вважаю, що зараз хороший момент, аби створити майданчик для спілкування та роботи між діячами кіно Казахстану та України. Наші країни багато що об’єднує, і, сподіваюсь, скоро з’являться і спільні проєкти”, – поділилась Анна Качко.

Круглий стіл відбудеться 26 листопада з 12:00 до 13:30 (за київським часом). Трансляція заходу буде проходити на сторінці DzygaMDB у Facebook. Всі проєкти після круглого столу будуть зібрані у каталог та розіслані всім учасникам, а також опубліковані на платформі DzygaMDB та на сайті ДЦПНК.

Організаторами заходу виступили Одеський міжнародний кінофестиваль, онлайн-платформа DzygaMDB, Програма USAID “Конкурентоспроможна економіка України” та Державний Центр підтримки національного кіно Казахстану.

Related