Buy a Pass
2

Агенція культурного менеджменту Port та Український культурний фонд з 12 по 20 липня 2019 року представлять арт-програму «Новини культури», присвячену десятиріччю Одеського міжнародного кінофестивалю.

Арт-програма відбувається вже втретє і стала невід'ємною частиною ОМКФ. Її глобальна мета – розширити уявлення жителів міста і туристів, серед яких є також гості кінофестивалю, про те, що собою являє культурна і художня сцени Одеси за межами кінематографа. Це колаборативний проект про сучасну культуру, який залучає інституції Одеси, що мають культурне та/або історичне значення, локальних та українських митців, громадян та представників індустрії з-за кордону.

Арт-програма ОМКФ 2019 «Новини культури» – це можливість переосмислити культурний доробок ще одного міста України, яке має високий потенціал розвитку не тільки у сфері туризму, а також креативних й культурних індустрій.

Арт-програма складається з чотирьох ключових подій: фотопроект у Зеленому театрі, художній пленер «Art-in-progress», Ніч в Одеському художньому музеї, документальна виставка присвячена 10-річчю ОМКФ у галереї Invogue.

«Серед іншого, ми прагнемо дослідити людське сприйняття культурного внеску кінофестивалю в культурне життя Одеси. Вже протягом трьох років ми займаємось арт-програмою ОМКФ і вважаємо, що завдяки кінофестивалю і зокрема арт-програмі, культурний рівень і якість художніх подій зростає з кожним роком. Ми маємо на меті, щоб це відбувалося не тільки під час кінофестивалю, а й протягом усього року» – коментує кураторка проекту Катя Тейлор.

Перша подія арт-програми «Новини культури» – фотоконкурс «Стоп-кадр», який прагне залучити професіоналів та поціновувачів кінематографа з усієї України створити фотоісторії присвячені режисерам, які їх надихають. Найкращі роботи буде експоновано в Одесі під час кінофестивалю.

У кожного українця, що має камеру будь-якої якості (навіть телефон), була можливість подати свої фотографії на конкурс «Стоп-кадр» в межах арт-програми Одеського міжнародного кінофестивалю «Новини культури». Тематика фотоконкурсу – стилістика кіноробіт видатних режисерів. Фотографії повинні нагадувати кадри із відомих фільмів метрів кінематографа українського та світових масштабів. Роботи для фінальної виставки збиралися через open-call по всій Україні з 24 травня по 20 червня. Результати будуть оголошені 25 червня.

Що отримують переможці — автори 15 робіт? – Виставку в Одесі та надруковані фотографії.

Що отримує головний переможець конкурсу «Стоп-кадр»?

  • один Фестивальний абонемент на всі події ОМКФ 2019
  • оплату квитка на потяг/автобус до фестивалю і назад (за потреби)
  • персональний двогодинний майстер-клас по фотографії від Оксани Канівець

Шорт-лист та переможця фотоконкурсу буде відбирати експертне журі, до складу якого увійшли:

  • Сергій Сараханов – український фотограф, режисер та викладач
  • Оксана Канівець – головна фотографка Одеського міжнародного кінофестивалю
  • Антельм Відо – програмний директор ОМКФ

Де: Одеса, Зелений театр, Коли: з 12 по 20 липня, gv.od.ua@gmail.com

Друга подія арт-програми «Новини культури» – документальна виставка «Щоденник ОМКФ» з нагоди 10-річчя Одеського міжнародного кінофестивалю. Виставка про еволюцію ОМКФ з моменту його створення в 2010 році і до сьогоднішнього дня. Куратор виставки – агентство культурного менеджменту Port.

«Дивлячись на ОМКФ сьогодні, здається, що він був завжди великим і успішним, завжди були сотні фільмів і міжнародні режисери розгулювали вулицями Одеси», – коментує виставку кураторка арт-програми ОМКФ 2019 Катя Тейлор. «Насправді, проект створювався цілу декаду зусиллями сотень людей, день за днем. Ці люди обирали різні рішення, зухвалі і складні, ставили перед собою нездійсненні завдання. Виставка покаже ОМКФ як живий організм, а не кіномашину, який шляхом проб і помилок став тим, чим став. Покаже його людяне і зворушливе обличчя».

На виставці «Щоденник ОМКФ» в сучасній формі будуть представлені історичні артефакти. Глядачі побачать злети і падіння, історичні моменти і познайомляться з людьми, які створюють свято кіно в Одесі. Серед експонатів: плани сцени перших церемоній відкриття в Оперному театрі, протокол засідання першого журі фестивалю, макети і еволюція статуеток, створених руками відомого одеського скульптора Михайла Реви, а також неймовірні досягнення ОМКФ у фактах і цифрах.

«Ми хотіли, щоб в Україні було більше розумного кіно», – говорить президент Одеського міжнародного кінофестивалю Вікторія Тігіпко. «У нас були великі амбіції щодо фестивалю, але на початку ми навіть уявити не могли, у що він виросте. А також була мрія – прищепити Україні інший тип візуальної культури, де кіно, як соціальний, об'єднуючий людей досвід, стало би точкою опори для реалізації задуманого».

Де: Одеса, галерея Invogue Коли: 13 липня о 16:00, Вхід на відкриття вільний, необхідна лише попередня реєстрація за лінком.

Партнери проекту: ОМКФ, галерея Invogue, Одеський художній музей, Зелений театр, Фонд культурної дипломатії UART.

Port.agency – агенція взаємодії бізнесу та культури, яка надає експертизу з питань мистецтва та займається створенням та реалізацією культурних проектів в Україні та за її межами. Протягом трьох років реалізовано більше 50 проектів, в тому числі для ООН Жінки, Антикорупційної Ініціативи ЄС, ЮНІСЕФ, Моторола, Havas.

Український культурний фонд – державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України. Підтримка проектів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.

Крім цього, в межах арт-програми ОМКФ буде представлена виставка Крихка пам'ять. Фотоархів Леоніда Бурлаки.

В березні 2017 року в Одесі було випадково знайдено фотоархів відомого українського кінооператора Леоніда Бурлаки. Частина фотоархіву була віднайдена в дуже поганому стані, а спосіб збереження був не схожий на той, що зазвичай використовував Леонід Бурлака. Деякі плівки були пошкоджені, деякі з них розірвані та збереглися частково. Під час процесу дигіталізації плівок було встановлено, що архів датований 1964 роком та складається з декількох серій: фотографія, що ілюструє повсякденність студентів ВГІКу, фотографічні експерименти з формою, документація знімального процесу. Руйнація емульсії, яка на деяких фотографіях часткова, а в інших випадках повністю знищує зображення – це пряма метафора людської пам’яті. Пам’ять руйнує зайве, або болісне, залишаючи тільки фрагменти, які ще іноді можна прочитати на зображеннях, що майже повністю зникли.

Виставка є частиною міждисциплінарного проекту Fragile Memory / Крихка пам‘ять, що також включає в себе документальний фільм та наукове дослідження. Виставка експонувалася в Києві в 2018 році та в Кракові в рамках Краківського міжнародного кінофестивалю в травні/червні 2019.

Леонід Бурлака – український кінооператор, найбільш відомий операторською роботою в картині Станіслава Говорухіна «Місце зустрічі змінити не можна» (1979). Зняв понад 40 прокатних фільмів і близько 20 телевізійних. Працював з такими режисерами, як Петро Тодоровський, Григорій Поженян, Валентин Козачков, Вадим Лисенко та ін. Як режисер у 1990 році поставив короткометражний фільм «Ва-же-лі»/(рос.)«Ры-ча-ги» за мотивами однойменного оповідання Олександра Яшина. Член Національна спілка кінематографістів України (1969). Заслужений діяч мистецтв України (1994), Кавлер ордену «За заслуги» III ступеня (2009).

Куратори проекту:

Ігор Іванько, кінооператор Вікторія Мироненко, кандидат мистецтвознавства, дослідник фотоархіву.

Де: Φιλική Εταιρία – Грецький фонд культури Червоний провулок, 20, м. Одеса Коли: офіційне відкриття 17 липня о 18:00, виставка триватиме до 26 липня, вхід вільний.

Виставка відбудеться за підтримки Φιλική Εταιρία Грецького фонду культури та Одеського міжнародного кінофестивалю.

Більше інформації про арт-програму можна знайти тут.