3

Агенція культурного менеджменту Port та Український культурний фонд з 12 по 20 липня 2019 року представлять арт-програму «Новини культури», присвячену десятиріччю Одеського міжнародного кінофестивалю.

Арт-програма відбувається вже втретє і стала невід'ємною частиною ОМКФ. Її глобальна мета – розширити уявлення городян і туристів, серед яких є також гості кінофестивалю, про те, що собою являє культурна і художня сцени Одеси за межами кінематографа.

Це колаборативний проект про сучасну культуру, який залучає інституції Одеси, що мають культурне та/або історичне значення, локальних та українських митців, громадян та представників індустрії з-за кордону.

Арт-програма ОМКФ 2019 «Новини культури» – це можливість переосмислити культурний доробок ще одного міста України, яке має високий потенціал розвитку не тільки у сфері туризму, а також креативних й культурних індустрій.

Арт-програма складається з чотирьох ключових подій: фотопроект у Зеленому театрі, художній пленер «Art-in-progress», Ніч в Одеському художньому музеї, документальна виставка присвячена 10-річчю ОМКФ у галереї Invogue.

«Серед іншого, ми прагнемо дослідити людське сприйняття культурного внеску кінофестивалю в культурне життя Одеси. Вже протягом трьох років ми займаємось арт-програмою ОМКФ і вважаємо, що завдяки кінофестивалю і зокрема арт-програмі, культурний рівень і якість художніх подій зростає з кожним роком. Ми маємо на меті, щоб це відбувалося не тільки під час кінофестивалю, а й протягом усього року» – коментує кураторка проекту Катя Тейлор.

Перша подія «Новин культури» – фотоконкурс «Стоп-кадр», який прагне залучити професіоналів та поціновувачів кінематографа з усієї України створити фотоісторії присвячені режисерам, які їх надихають. Найкращі роботи буде експоновано в Одесі під час кінофестивалю.

У кожного українця, що має камеру будь-якої якості (навіть телефон), була можливість подати свої фотографії на конкурс «Стоп-кадр» в межах арт-програми Одеського міжнародного кінофестивалю «Новини культури». Тематика фотоконкурсу – стилістика кіноробіт видатних режисерів. Фотографії повинні нагадувати кадри із відомих фільмів метрів кінематографа українського та світових масштабів. Роботи для фінальної виставки збиралися через open-call по всій Україні з 24 травня по 20 червня. Результати будуть оголошені 25 червня.

Що отримують переможці — автори 15 робіт? – Виставку в Одесі і надруковані фотографії.

Що отримує головний переможець конкурсу «Стоп-кадр»?

  • текст списку один Фестивальний абонемент на всі події ОМКФ 2019
  • оплату квитка на потяг/автобус до фестивалю і назад (за потреби)
  • персональний двогодинний майстер-клас по фотографії від Оксани Канівець

Шорт-лист та переможця фотоконкурсу буде відбирати експертне журі, до складу якого увійшли:

**Сергій Сараханов** – український фотограф, режисер та викладач.
**Оксана Канівець** – головна фотографка Одеського міжнародного кінофестивалю.
**Антельм Відо** – програмний директор ОМКФ.

Де: Зелений театр, виставка відбуватиметься з 12 по 20 липня.

Друга подія – документальна виставка «Щоденник ОМКФ» з нагоди 10-річчя Одеського міжнародного кінофестивалю відкриється 13 липня о 16:00, в галереї Invogue.

Виставка про еволюцію ОМКФ з моменту його створення в 2010 році і до сьогоднішнього дня. Куратор виставки – агентство культурного менеджменту Port.

«Дивлячись на ОМКФ сьогодні, здається, що він був завжди великим і успішним, завжди були сотні фільмів і міжнародні режисери розгулювали вулицями Одеси», – коментує виставку кураторка арт-програми ОМКФ 2019 Катя Тейлор. «Насправді, проект створювався цілу декаду зусиллями сотень людей, день за днем. Ці люди обирали різні рішення, зухвалі і складні, ставили перед собою нездійсненні завдання. Виставка покаже ОМКФ як живий організм, а не кіномашину, який шляхом проб і помилок став тим, чим став. Покаже його людяне і зворушливе обличчя».

На виставці «Щоденник ОМКФ» в сучасній формі будуть представлені історичні артефакти. Глядачі побачать злети і падіння, історичні моменти і познайомляться з людьми, які створюють свято кіно в Одесі.

Серед експонатів: плани сцени перших церемоній відкриття в Оперному театрі, протокол засідання першого журі фестивалю, макети і еволюція статуеток, створених руками відомого одеського скульптора Михайла Реви, а також неймовірні досягнення ОМКФ у фактах і цифрах.

«Ми хотіли, щоб в Україні було більше розумного кіно», – говорить президент Одеського міжнародного кінофестивалю Вікторія Тігіпко.«У нас були великі амбіції щодо фестивалю, але на початку ми навіть уявити не могли, у що він виросте. А також була мрія – прищепити Україні інший тип візуальної культури, де кіно, як соціальний, об'єднуючий людей досвід, стало би точкою опори для реалізації задуманого».

Вхід на відкриття 13 липня о 16:00 вільний, необхідна лише попередня реєстрація за лінком.

Партнери проекту:ОМКФ, галерея Invogue, Одеський художній музей, Зелений театр, Фонд культурної дипломатії UART.

Port.agency – агенція взаємодії бізнесу та культури, яка надає експертизу з питань мистецтва та займається створенням та реалізацією культурних проектів в України та за її межами. Протягом трьох років реалізовано більше 50 проектів, в тому числі для ООН Жінки, Антикорупційної Ініціативи ЄС, ЮНІСЕФ, Моторола, Havas.

Український культурний фонд – державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України. Підтримка проектів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.

Більше інформації про програму можна знайти тут.