Учасники

ПРОКЛЯТІ ГОРИ

Хорватія,

сценарій Доротея Вучіч, Вішна Маміч

  Нестримній адвокатці міжнародного Гаазького трибуналу Ґазіді ван дер Брок вдається довести справу військового злочинця до суду, водночас Андрій Арчанін, хорватський генерал,  що має постати перед судом, зникає у Сараєво за загадкових обставин.
Відтак Ґазіда стає об’єктом для жорстокого осудження з боку громадськості та її колег-чоловіків, що думають, що вона взялася за “чоловічу” роботу, з якою не в змозі впоратися. З іншого боку, на жінку також тисне її суворий патріархальний батько, який ніколи не бажав мати доньку. Ґазіда виявляє, що й інші засуджені генерали також зникли і розпочинає розслідування на межі життя і смерті.

Генерал прокидається у віддаленому селі в Проклятих горах без жодного уявлення як він тут опинився. Спершу село видається йому ідилічним, проте пізніше він розуміє, що потрапив до чітко структурованого суспільства, яким керують жінки, що ставляться до своїх чоловіків як до рабів. Спільноту очолює андрогінна Мікаш, яка, як і Ґазіда, приховує особисту трагедію (її виховували як хлопчика) та керується бажанням помсти. Вона відповідає тільки перед вищою силою, Проклятою горою — місцем, що за балканським фольклором, населене магічними силами.
Серіал "Прокляті гори" піднімає питання історичної гендерної боротьби: усього пов’язаного з ним болю у балканському пейзажі. Чи може жертва віднайти справедливість без жорстокої відплати?
     

ТАРТАР

Польща,

сценарій Віктор Пятковскі, Йоанна Ніций, Іван Павловіч

  У Африці поблизу Сахари, французькі солдати знаходять безвісти зниклого місіонера ТОМАСА (31 рік), якого не було рівно 6 років, 6 місяців та 6 днів. Він не пам’ятає, що з ним сталося, проте все його тіло вкрите африканськими татуюваннями. Рідне місто вважає його героєм та з нетерпінням чекає на повернення, особливо 17-річна МАША, народна цілителька, що тільки-но відкрила свої нові сили та тримає їх у таємниці від інших жителів. Проте з поверненням Отця Томаса до рідного міста, дивні речі починають відбуватися у святих місцях. Ніхто з місцевих не пов’язує їх з поверненням Томаса, оскільки усі вважають його мучеником віри. ЄПИСКОП (62 роки) сподівається, що приїзд Томаса допоможе відновити вплив католицької церкви у місті, тож призначає його парафіяльним священиком та дає дозвіл на проведення екзорцизму. Лише Маша помічає, що їхній колишній друг може сам бути "одержимий" злими силами, які і є справжнім джерелом навколишніх "чудес". Мер міста ГАВРИЛЮК (45 років) займається лише власними нелегальними оборутками, його не цікавлять тривожні знаки, які з’являються зусібіч. АННА (32) та ШАМІЛЬ (36), пара слідчих поліції з Польщі та України, виявляють, що  усі справи певним чином пов’язані з Отцем Томасом. Наближається свято Купала - слов'янське язичницьке святкування сонцестояння - день, коли зло найсильніше. Отець Томас розуміє, що єдиний спосіб послабити демона, що його переслідує - самому пройти екзорцизм. Він просить Машу по допомогу. Чи зможуть вони подолати сили зла?
     

НОВІ ЦИГАНИ

Болгарія,

сценарій Теодора Маркова, Ґеорґі Іванов, Владіслав Тінчев

  Нові цигани - це історія двох сестер, що вирішили не підкорятися нормам та упередженням суспільства і жити альтернативним життям серед природи. Теа (25 років) - ірраціональна та імпульсивна, немов сучасна відьма, водночас залякує і причаровує людей. К’яра (30 років) - розумна і люб'язна, намагається виховувати своїх дітей у гармонії та спокої. Після багаторічних блукань, Теа повертається додому та стає причиною проблем для громади, адже приховує таємницю та роман з багатим сином міського голови (Філіп, 26 років). Мер, поліція та громадяни розпочинають кампанію, що  має на меті вигнати нових циган з лісу. Жертвою цього конфлікту стає Філіп, який полишає свою амбітну сім'ю заради свободи. Основний конфлікт серіалу вибудовується навколо питання про хибне уявлення про успіх у сучасному суспільстві споживання та навколо спроб знайти інший спосіб життя. 
     

ЧЕРВОНА МАФІЯ

Україна,

сценарій Олексій Мамедов, Сергій Коротун

  Брайтон-Біч, район радянських емігрантів у Нью-Йорку, потопає у крові. Російська мафія вийшла з тіні. Нове, молоде та голодне, покоління змінює старе, що жило за суворими правилами. Вони не маю принципів, співчуття чи страху. Користуючись розпадом СРСР, вони наважуються на масштабний злочин: доставляти російську зброю до Нью Йорка.

Детектив Марк Громан єдиний намагається протистояти їм. Його родина - російські емігранти. Він знає ці вулиці та цих людей. Його старший брат Аарон очолює злочинну організацію. Проте проблема не настільки проста: братам не лише необхідно обрати правильний бік - між ними стоїть жінка.
     

ФАТА МОРҐАНА

Угорщина/США

Жофія Руткай, Ґабор Папп, Тамас Беженій 

  Чоловіки селища Керсвік, питущі та глибоко травмовані, повертаються з полю бою, щоб відновити свою владу  над селом та власними дружинами. Проте серійний вбивця та вигнанець, знаний у селищі за прізвиськом Сопілкар, має свою думку щодо споконвічного пригноблення. Загадкові повішення в околицях Керсвіка частішають, люди подейкують, що за скромну плату Сопілкар прийде вам на допомогу, якщо ви потерпаєте від насильства вашого злочинного чоловіка... Але що керує Сопілкарем? Чи має загадковий злочинець більше спільного з жінками Керсвіка, аніж вони гадали? Травми, патріархальна структура, незалежність і влада традиції у 19 столітті стаються основою цього костюмованого телевізійного шоу, що  складатиметься з кількох годинних епізодів знятих одним кадром.