На Потьомкінських сходах буде представлено один із останніх фільмів у історії французького німого кіно
Під час 8-го ОМКФ на Потьомкінських сходах буде показана кінострічка Жульєна Дювів’є “Дамське щастя” 1930 року.

8-й Одеський міжнародний кінофестиваль пройде з 14 до 22 липня. 15 липня на Потьомкінських сходах відбудеться традиційний кіноперформанс просто неба. Це один із наймасштабніших open-air-показів Європи, який щорічно збирає більше 15 тисяч глядачів. Цього року одеситам та гостям міста покажуть німу кінострічку французького режисера Жульєна Дювів’є “Дамське щастя” (1930). Показ відбудеться під музичне оформлення канадського композитора Габріеля Тібодо, вокальні партії виконає солістка Софі Фурньє.
“Дамське щастя” – один із останніх німих французьких фільмів, знятий за мотивами однойменного роману Еміля Золя. Це справжня перлина французького німого кіно, що лишалася неоціненою до реставрації картини на початку 21 століття. За сюжетом події розгортаються в універмазі під назвою “Дамське щастя”, зйомки фільма проходили на території одного з найстаріших торгових центрів Парижа - Galeries Lafayette.

Режисером картини став лауреат Венеційського кінофестивалю Жульєн Дювів’є, представник “Великої п’ятірки” провідних французьких режисерів 1930-х разом із Жаном Ренуаром, Марселем Карне, Рене Клером та Жаком Фейдером. Жульєн Дювів’є – автор більше 70-ти кінострічок. Саме Дювів’є сформував кінематографічний образ актора Жана Габена, котрий приніс останньому світову славу. Картина французького режисера “Пеле ле Моко” (1936) вважається одним із перших фільмів, створених у стилі нуар. Головну роль у “Дамському щасті” зіграла зірка європейського кіно першої половини 20 сторіччя Діта Парло, відома за кіношедеврами “Аталанта” (режисер Жан Віго) та “Велика ілюзія” (режисер Жан Ренуар).

Оригінальний музичний супровід до “Дамського щастя” був загублений. В Одесі показ фільма відбудеться під композиції канадця Габріеля Тібодо, який раніше написав музику до німої стрічки Дювів’є “Рижик” (1925) та фільма “Привид опери” (1925, режисери: Руперт Джуліан, Лон Чейні, Ернст Лемле, Едвард Седжвік). Також у перформансі братиме участь французька оперна співачка Софі Фурньє (меццо-сопарно), яка виступала на сценах Сінгапура, Іспанії, Італії, Франції, Швейцарії, Словенії та інших країн.

Вперше за історію Одеського кінофестивалю показ на Потьомкінських сходах відбудеться у спільному супроводі симфонічного оркестра та вокаліста.

Нагадаємо, що нещодавно стало відомо про зміну однієї з локацій Одеського міжнародного кінофестивалю – замість Ланжеронівського узвозу open-air-покази проходитимуть у “Зеленому театрі Stella Artois”.