8-й день ОМКФ: Показ фільму-призера Каннського фестивалю «Квадрат», заключні покази конкурсних програм, спеціальні події та майстер-класи
Третій блок Національного конкурсу короткометражних фільмів, фінальні покази в Фестивальному палаці, спеціальні події та майстер-класи від Сергія Лозниці і почесного гостя фестивалю Аґнєшки Голланд

У Міжнародному конкурсі показали грузинське кіно «Моя щаслива сім'я», відбулися покази заключного блоку короткого метра, а також стрічки-призера Каннського фестивалю «Квадрат», майстер-класи провели Сергій Лозниця і почесний гість фестивалю Аґнєшка Голланд

Одеський міжнародний кінофестиваль вийшов на фінішну пряму. Всі дні ОМКФ були дуже насиченими і сьогоднішній не став винятком. На фінальний показ у Фестивальному палаці був заготовлений фільм-призер 70-го Каннського кінофестивалю «Квадрат» (реж. Рубен Естлунд) - шведська інтелектуальна комедія про куратора музею сучасного мистецтва, який представляє міську арт-інсталяцію «Квадрат» - символічний простір, де повинні відбуватися тільки добрі справи. Кінопоказ пройшов за всіма традиціями аншлагових фільмів ОМКФ.

У Міжнародному конкурсі показали фільм ко-продукції Грузії, Німеччини та Франції «Моя щаслива сім'я» (реж. Нана Еквтімішвіллі і Симон Гросс), в якій автори з нового ракурсу піднімають звичну тему батьків, дітей і кризи середнього віку - це зовсім не типова історія , яка йде в розріз з грузинськими традиціями всередині сім'ї. Картину представили: продюсер Гійом Де Сиель, актриси Ія Шугашвілі і Цися Квамсашвілі. «Музичне наповнення фільму вибирала Нана - режисер стрічки, в Грузії пісня грає значну роль. Пісні є грузинські, народні та авторські. Все записано натурально, наживо», - поділилася актриса Ія Шугашвілі.

«Режисери фільму є творчим тандем в роботі і в сімейному житті. На майданчик вони завжди приносили точні рішення, і працювали дуже злагоджено», - розповіла інша акторка Цися Квамсашвілі.

У конкурсі європейських документальних фільмів була представлена французька картина «Молода дівчина 90-та років» (реж. Валерія Бруні-Тедескі і Ян Корідіан) - історія про те, як у відділенні нагляду за літніми людьми відомий хореограф Тьєррі Тьє Ньянг веде танцювальний гурток для пацієнтів з синдромом Альцгеймера. Картину представили танцюрист та хореограф Т’єррі Т’є Ньянг, зігравший головну роль та продюсер Марі Балдуччі. «Створювати фільм було складно, і це справжнє чудо, що команді це вдалося», - розповів Т’єррі.

Стрічка ко-продукції України та Словаччини «Межа», режисера Петера Бебьяка, була продемонстрована в секції «Спеціальні покази» - це кримінальний трилер про контрабанду на кордоні між Україною та Словаччиною. Фільм отримав приз за кращу режисуру на кінофестивалі в Карлових Варах. Картину представила українська актриса, член журі Міжнародного конкурсу Римма Зюбіна, яка зіграла одну з головних ролей в картині. «Назва «Межа» обрана невипадково. Адже є кордони, які людина може переходити кілька разів на день. А є межа, яку можна перетенути лише раз» - розповіла акторка. Римма Зюбіна добре знайома глядачам і гостям одеського кінофестивалю, в минулому році фільм з її участю «Гніздо горлиці» став переможцем в Національній конкурсній програмі.

Сьогодні показали ще один фільм у позаконкурсній програмі - «Окупація» (реж. Марк Гаммонд). У картині події відбуваються на Одеській кіностудії в 1971 році, за часів чіткої цензури і тотального контролю в світі кінематографа.

Почесний гість ОМКФ-2017, голова Правління Європейської кіноакадемії та тричі номінант на премію "Оскар" Аґнешка Голланд представила свою режисерську роботу «Слід звіра», продюсером якої виступив польський режисер і сценарист Кшиштоф Занусссі. У фільмі, знятому за романом Ольги Токарчук, режисер об'єднала казку і екологічний трилер. Сама Голланд визначає стрічку як «анархістсько-феміністичну кримінальну драму з елементами чорної комедії». Світова прем'єра стрічки відбулася на 67-му Берлінському кінофестивалі, де була відзначена премією імені Альфреда Бауера (Срібний ведмідь), яка вручається за відкриття нових шляхів у кіномистецтві і оригінальний погляд на реальність.

Відбувся показ заключного блоку Національного конкурсу короткометражних фільмів, а саме: - «Бузок» (Катерина Горностай), «Запаморочення» (Юра Катинській), «Технічна перерва» (Філіп Сотниченко), «Новосілля» (Надія Парфан), «Випуск 97» (Павло Остриков).

У «Зеленому театрі Stella Artois» показали фільм-призер Міжнародного кінофестивалю в Локарно, сімейну драму «Довгі проводи» видатного режисера, лауреата численних кінопремій Кіри Муратової.

В передостанній день фестивалю свої майстер-класи провели режисер Сергій Лозниця і почесний гість ОМКФ-2017, польський режисер Агнешка Голланд, а також відбулося нагородження «Film Industry Office».

Крім того пройшов захід iClub за підтримки TA Ventures, АТ «ТАСКОМБАНК» та Il Decameron Clubhouse Odessa, в межах бізнесової програми ОМКФ. Захід складався з трьох блоків – спеціальний виступ «Медицина 2030: як подовжити життя та подолати хвороби в найближчі десятиліття?», спікером якої виступив Річард Бакер, а модератором Джеймс Пейр, панельної дискусії «Hard talk: Challenges. Business. Ukraine», яку модерував журналіст Дмитро Гордон, а спірами були С. Тігіпко, О. Кожарна та О. Соколовський, і, на завершення, keynote з Сергієм Лозницею, який модерувала Президент ОМКФ Вікторія Тігіпко. Режисер розповів про свій творчій шлях, важливі моменти в створенні фільмів, необхідності національного кінематографа та показів за кордоном, а також зробив акцент на обов’язковій освіті молодих спеціалістів та підвищенні кваліфікації вже існуючих кадрів. Подія завершилася в неформальній обстановці Il Decameron Clubhouse Odessa.

У фестивальному клубі «Caleton» виступила група MyImaginaryFriends, яка наживо зіграла авторську електронну музику.